Skocz do zawartości

Witam! Jak przerobić kontener iveco na przewóz pojazdów?


marekfabia

Rekomendowane odpowiedzi

Oświadczenie/Poświadczenie/Zaświadczenie podmiotu dokonującego zmiany/przebudowy/zabudowy.

Może (nie musi) być Opinia Rzeczoznawcy.

Dowód Rejestracyjny.

Cały czas mowa o zmianie rodzaju pojazdu z ciężarowego (kontener) na specjalny (laweta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mowa o zmianie rodzaju pojazdu z ciężarowego (kontener) na specjalny (laweta).

 

A jeśli zostanie ciężarowy przewóz pojazdów to odpada dokument od przedsiębiorcy (zmiany można dokonać samemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu jest luka w przepisach, że ustawa odnosi się tylko do rodzaju zapominając o podrodzaju. Dla mnie za poważna zmiana, aby samemu dokonywać. Oczywiście nikomu nic z umiejętności i profesjonalizmu nie ujmując. Zdjąć kontener to pan pikuś, a teraz weź najazdy, zwisy, środek ciężkości wykombinuj. Dlatego jednak jestem za słusznym PKD, oświadczeniem i nowym rodzajem jako specjalny.

No ale ostatecznie każdy robi co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowym rodzajem jako specjalny

A niby co w tym pojeździe takiego specjalnego?

To, że przewozi inne pojazdy, to w sumie ładunek jak każdy inny, a jeśli słuzy do przewożenia ładunków to jest samochodem ciężarowym...

Nie ma zmiany rodzaju pojazdu, więc nie są do tego potrzebne dokumenty od uprawnionego przedsiębiorcy z właściwym nr. PKD

Po dokonanych zmianach pojazd należy poddać ważeniu, w celu określenia masy własnej pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być specjalnym to może. Nie mnie oceniać czy dymi czy nie dymi.

Niech pakuje w kontener auta najlepiej. Po co robić zaraz lawetę.

Padło pytanie to odpisałem, ale owszem można sympatycznie klepać pianę, aż aboz zaś to po swojemu nazwie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być specjalnym to może

I to jest właśnie "bicie piany" /nie wiem co ma mieć z tym wspólnego aboz?/

Rzecz w tym, że jeśli to tylko zmiana zabudowy na lawetę, to nie może być pojazdem specjalnym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to nadal pojazd o przewozu ładunków, czyli ciągle ciężarowy bo nie rodzaj przewożonego ładunku decyduje zaliczeniu do do specjanych ale funkcja tego pojazdu, przeznaczenie do wykonywania określonego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, a zdefiniuj mi samochód ciężarowy i specjalny.

A jaka funkcja będzie tej lawety, przewóz mąki?

A przeznaczenie pojazdu do wykonywania określonego celu jakie w tym przypadku będzie, czyżby mobilna smażalnia?

A zapakuj do kontenera na Iveco auto osobowe, a potem wrażenia opowiedz.

Dobrze, tak ładnie proszę. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, a zdefiniuj mi samochód ciężarowy i specjalny

W tym temacie, to zupełnie zbyteczne.

Marekfabia chce tylko przerobić kontener na lawetę a nie ciężarowy na specjalny.

 

[ Dodano: 13-10-2015, 21:19 ]

a tak btw.

właściwie ta definicja już tu padła... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to może tak w trzech słowach byś napisał jak wyglądać ma taki pojazd, o który wnoszącemu temat chodzi?

Bo jak tak to: ciężarowy to ciężarowy pakować grata w kontener i nie ma co przerabiać.

O! O! O! Jakbyś tak mógł wyjaśnić sens takiego przerabiania, no oprócz kaprysów rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej pytanie do Marekfabia.

On doskonale wie jaki pojazd na jaki chce przerobić, co właściwie sprowadza się do zmiany zabudowy z kontenera na lawetę.

Rzeczywiście, że mógłby wozic inne pojazdy w kontenerze, ale ponieważ to mało wygodne, więc chce bardziej dopasować zabudowę do rodzju ładunku, który chce wozić.

Co oczywiście nie wyklucza, że na tej lawecie może wozić ładunek taki jak w kontenerze.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dobrze. Nie galopuj jak mogę poprosić, bo nie nadążam za tematem.

Co oczywiście nie wyklucza, że na tej lawecie może wozić ładunek taki jak w kontenerze.... 8)
- poproszę konkretnie co może, co jeszcze może wozić oprócz samochodów? 8/

 

Co to znaczy dopasować zabudowę do rodzaju ładunków i co przepisy mówią o transporcie różnych różnistych ładunków w pojeździe bez burt jakim laweta jest zaiste.

Co wozimy w polewaczce, co wozimy w śmieciarce, co w karetce, co w piaskarce, co w drabinie strażackiej, co w osobówce, a co w zwykłej ciężarówce, czy coś jeszcze?

Dlaczego pojazd zwany lawetą ma przyzwolenie na różne te, no... jak to tam wyżej było... że -"dopasowana zabudowa do rodzaju ładunku, który chce wozić"- w przypadku auto-lawety różne funkcje może pełnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie! ja chcę mieć dalej samochód ciężarowy a w przeznaczeniu chcę mieć przewóz pojazdów. W kontener auta mi nie wejdą. Chodzi też o masę własną i od razu o ładowność bo kontener więcej waży niż platforma do przewozu aut. doradzcie coś i powiedzcie jakie koszty na stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty na SKP to badanie po zmianach konstrukcyjnych 82 zł połącznie z badaniem okresowym 98 zł, czyli razem 180,00 zł

Masę własną ustala się przez zważenie pojazdu w stanie gotowym do drogi a ładowność to różnica pomiędzu DMC pojazdu a masą właną, stąd potrzebne dokumenty z legalizowanej wagi z ważenia pojazdu po tych zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stąd potrzebne dokumenty z legalizowanej wagi z ważenia pojazdu po tych zmianach.

 

Które literalnie nie są podstawą do niczego. Co innego opinia rzeczoznawcy. Ale życie życiem - jeden diagnosta zażąda opinii rzeczoznawcy, inny kwitu z wagi, a jeszcze inny "zważy" pojazd na stacji dostępnym sprzętem.

 

Marekfabia - dlatego zapytaj na konkretnej stacji, czego diagnosta będzie ewentualnie wymagał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekfabia - dlatego zapytaj na konkretnej stacji, czego diagnosta będzie ewentualnie wymagał.

Już prawie pyta, bo jest z Wałbrzycha.

Konkretnie też niech o ceny popyta. Pewnie znajdzie i taką stację co zrobi za 82 zeta. :x

Też mi się światopogląd (cennik) zmienia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znajdzie i taką stację co zrobi za 82 zeta. :x

Też mi się światopogląd (cennik) zmienia. ;)

A robisz przeglądy po zmianach konstrukcyjnych?

To zapraszaj! :cool:

Razem zaoszczędzicie :ok

co tam jakieś procedury....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyta bo jest z wałbrzycha!!!!!!!!!!!!!
- nie nie Kolego, nie w tym sensie.

Poszło o Wałbrzych bo coś mi się zdaję, że taki jeden przystojniak... Więcej nie mogę, bo na sto procent nie wiem jaka okolica. :x

 

co tam jakieś procedury....
- no i tu jest mały zgrzycik, bo co mówi tabela opłat, a co "procedury"? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.