Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

sad_madman

Czy można przedłużyć przyczepkę ?

Polecane posty

sad_madman

Witam. Mam takie pytanie - czy istnieje możliwość przedłużenia przyczepki lekkiej ? Przyczepa to Zapolice PSC-3. Oczywiście DMC zostałoby bez zmian, chodzi o przedłużenie ramy a tym samym przestrzeni ładunkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1501

Można.

§ 2. 1. Długość pojazdu nie może przekraczać w przypadku:

...

2) przyczepy, z wyjątkiem naczepy – 12,00 m;

Dz.U. 305 z 2015 r - Warunki techniczne pojazdów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demart

Moim zdaniem również można. Z tym że zwiększy się wtedy masa własna, a jednocześnie zmniejszy ładowność. No i trzeba by zważyć przyczepkę po przebudowie i zrobić badanie na OSKP na zmiany konstrukcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
chodzi o przedłużenie ramy, a tym samym przestrzeni ładunkowej.

takie maleństwo :shock:F1/F2=380; G=112;

 

i miałoby mieć do 12m długości ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sad_madman

Maleństwo... Przedłużenie nie byłoby duże. Dobrze rozumiem, że potrzebuję kwity od jakieś firmy uprawionej do dokonywania zmian konstrukcyjnych ? Nie da się tego jakoś obejść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biker100
Nie da się tego jakoś obejść ?
da, kup nową przyczepę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
Nie da się tego jakoś obejść ?

Przecież sam wiesz,że możesz tylko po co chwalić się tym na ogólnodostępnym forum :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Dobrze rozumiem, że potrzebuję kwity od jakieś firmy uprawionej do dokonywania zmian konstrukcyjnych ?

Nie potrzebujesz żadnych kwitów, bo nie następuje zmiana rodzaju pojazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.