Skocz do zawartości
pietrek_k

Badanie przed I wynik N poprawka.

Rekomendowane odpowiedzi

pietrek_k

Witam. Proszę Was o tok postępowania. Badanie przed I rej. bez PC na zagr. dokumentach wynik N za brak tabliczki ident. Jedzie do WK po skierowanie na nabicie tabl. i otrzymuje PC, Tablice Próbne i decyzje na wyk. TZ. Czy przy pierwszym badaniu wydajecie zaświadczenie + DIP a potem robicie inne czynności z zaświadczeniem i drugie badanie poprawkowe z zaświadczeniem ale bez DIP?

Rozważania czysto teoretyczne ale możliwe do wydarzenia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IVVO

Wykonujesz nowe+DIP temat nie dawno był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Dla mnie to okresowe "porazpierwsze" zawsze występuje z załącznikiem.

I nie ważne czy poprawka, czy badanie. Za to ważne, że DIP ma mieć z zaśwdczeniem numer zgodny.

Co do tabliczki to na jednym zaświadczeniu razem z poprawkowym bym to zrobił.

Ale tu praktyki są różne zdaje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pietrek_k

Czyli.

1. Badanie przed I, wynik N.- zaśw. + DIP

2. Inna czynność. Zaświadczenie

3. Badanie poprawkowe wynik P. Zaśw. + DIP.

Czy o to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

No może być i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pietrek_k

A gdyby zrobić tak.

1. Badanie przed I, wynik N.- zaśw. + DIP

2. Inna czynność. Zaświadczenie

3. Badanie poprawkowe wynik P. Zaśw.

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Ale to badanie "poprawkowe" jest nadal badaniem o-kre-so-wym. Nowym badaniem okresowym, innym badaniem okresowym, pod nowym numerem w rejestrze badaniem okresowym.

Różnica jest taka, że jest PC, lecz dla mnie mimo PC i podanej lub nie daty pierwszej rejestracji w PL jest to:

Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Jest to badanie z nowym numerem w rejestrze, a DIP z jakim numerem występuję???

No nie ma co kombinować po mojemu, tylko pisać DIP do poprawkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
1. Badanie przed I, wynik N.- zaśw. + DIP

2. Inna czynność. Zaświadczenie

3. Badanie poprawkowe wynik P. Zaśw.

Ja jestem za opcją:

1. Badanie przed I, wynik N.- zaśw.

2. Inna czynność. Zaświadczenie

3. Badanie poprawkowe wynik P. +DIP

DIP powinien być wydawany do zaświadczenia z wynikiem P bo wtedy będzie aktualny (w tym przypadku będzie zawierał lokalizację nowej TZ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

No zgoda z tą lokalizacją tabliczki. Ale to nie jest warunek aby załącznik pisać/drukować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Zważ na zapis

4. W przypadku gdy wynik badania technicznego, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, jest negatywny, uprawniony diagnosta, wystawiając zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z wynikiem negatywnym, po stwierdzeniu, że usterki stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego lub środowiska lub cechy identyfikacyjne pojazdu są niezgodne z danymi zawartymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, zwraca dowód rejestracyjny posiadaczowi pojazdu.:

Jak widać nie ma obowiązku wystawiania DIP-u gdy wynik BT jest N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Już o tym było.

Natomiast Kolega pietrek_k ciśnie aby DIP-u do "poprawki" nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

A powinien być DIP do poprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mr.kajak

Troszkę zmiana tematu. Czy na niemieckich dokumentach, ważny przegląd zagraniczny przy ustaleniu danych robimy z tablicami rejestracyjnym czy może być bez tablic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek1

To chyba proste?

Jak ma tablice to na tablicach, a jak nie ma to bez tablic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

8/

No bardzo proste.

Podpowiedz uprzejmie jeszcze wynik za to (dodatkowe) bez tablic. :x

:evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
a jak nie ma to bez tablic...

Literalnie badania dodatkowego z wynikiem P nie można bez tablic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mr.kajak

To skreślam dwie pozycje P i N czyli nie dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
markes30

Każde badanie musi skończyć się wynikiem P lub N (nawet dodatkowe ustalenie danych). Tylko inne czynności ( nabicie , tabliczka) pozwalają skreślić pkt. 1 i 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Tu bezpośredni link :arrow:http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=241094#241094 , a poniżej przepis:

b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu; sprawdzenie nie dotyczy badania, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy,

z wyjątkiem pojazdów zarejestrowanych czasowo na podstawie art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c ustawy

- w tym przepisie jest mowa o tym i tylko o tym co niżej badaniu:
Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mr.kajak

To w końcu na ustaleniu danych ma mieć tablice czy nie? Wynik określamy jako pozytywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź

Literalnie TAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pietrek_k

OK. Skoro chodzi tylko o zmianę miejsca tabliczki to przecież na zaświadczeniu takową informację się podaje i w uwagach automatycznie ją przepisuje. Chodzi mi o zasadę czy ten DIP jest do badania N czy do Badania P czy tu i tu. Program SQL po wykonaniu innych czynności i wpisaniu nr rej. oraz podaniu już rodzaju dokumentu PC oraz I rej. w kraju, automatycznie zmienia przy bad. poprawkowym rodz. bad. na OKRESOWE i usuwa możliwość załącznika DIP i w zasadzie pomagać przeszkadza bo trzeba zmieniać rodz. bad na OKRESOWE PRZED I rej. A co gdy na PC wpisano datę I rej. w kraju? Czy nadal rodz. badania pozostaje OKR.Przed I rej. Czy może już Okresowe i DIP-u nie da rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

No to są takie różnego rodzaju programistów kruczki.

Ja na prawdę nie widzę przeszkód w wykonaniu tego badania, cytuję: "OKRESOWE PRZED I rej." wpisując w system/rejestr serię i numer PC oraz datę pierwszej rejestracji w PL.

Co tam jeszcze było, acha: "automatycznie zmienia przy bad. poprawkowym rodz. bad. na OKRESOWE".

Osobiście nie znam terminu ustawowo brzmiącego jako "badanie poprawkowe".

Nie pracowałem też na tym programie, ale mniejsza o program. Ciekawi mnie co zapisuje rejestr wykonując takie "poprawkowe badanie" i co drukuje się na zaświadczeniu w rubryce "Rodzaj badania, czynności"?

O DIP też już w postach wyżej było, ale powtórzę: OKRESOWE (poprawkowe przed I rej.) + DIP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
A co gdy na PC wpisano datę I rej. w kraju? Czy nadal rodz. badania pozostaje OKR.Przed I rej.

Milion takich PC było-jest wystawianych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.