Skocz do zawartości

zmiana miejsca zameldowania


krzych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

W grudniu 2015 otrzymałem uprawnienie diagnosty w WK stosownym dla mojego miejsca zameldowania (wg dowodu osobistego).

Fakt jest taki, że moje miejsce zamieszania różni się od zameldowania już od dłuższego czasu (przeprowadzka do teściów).

Postanowiłem wreszcie uregulować tę kwestię i przemeldować się, pozmieniać dokumenty - DO, DR, prawo jazdy itd. jeszcze zanim podejmę pracę na SKP.

Pytanie brzmi - czy muszę uzyskać nowe uprawnienie (o nowym numerze) w WK w miejscowości, do której się przemeldowuję? Jak ewentualnie wygląda taka procedura zmiany numeru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    11

  • michal_k

    9

  • markes30

    8

  • blakop

    4

Podsumowując - wyprowadzam się na drugi koniec polski, przemeldowuję się i nie biegam po WK, niczego nie zgłaszam, tylko działam jak dotychczas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinien zgłosić się do nowego WK i uzyskać w nim nowe imienne uprawnienie diagnosty na podstawie starego.

Lepiej dopytaj w obecnym WK. DGM1 ostatnio to przerabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markes30, Nr uprawnień wydaje się tylko raz - jest przypisany do WK które go wydało - obojętnie gdzie mieszkasz, gdzie pracujesz będzie się ciągną za tobą do końca życia - jak nadadzą tobie np OP/D/xxxx to tak już będzie - tylko w jednym wypadku może zostać zmieniony - likwidacja Starostwa - wtedy nowe starostwo przejmuje diagnostę i wydaje nowy nr - tak było w 2004 - kiedyś byłem 009 teraz 0017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer uprawnień tak ale w/g mojej wiedzy po przeprowadzce musie zgłosić się do nowego WK po nowe uprawnienie diagnosty ze starym numerem. DGM1 to ostatnio przerabiał niech się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer uprawnień tak ale w/g mojej wiedzy po przeprowadzce musie zgłosić się do nowego WK po nowe uprawnienie diagnosty
nie, przerabiałem to.

Widać w tej sprawie co wydział to inna interpretacja. Przecież moje uprawnienia po przeprowadzce nie straciły ważności ani nie są związane z miejscem zamieszkania, zameldowania etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do referatu nadzoru i transportu czy jak to tam się nazywa zgłasza Ciebie Pracodawca aby wpisać do pracy na SKP ma na to chyba 14 dni - i to jedyne zgłoszenie jakie trzeba złożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłasza Ciebie Pracodawca aby wpisać do pracy na SKP ma na to chyba 14 dni - i to jedyne zgłoszenie jakie trzeba złożyć
plus wzory pieczęci oraz wzór podpisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

Dz.U z 2014 r.

Poz.1836 załącznik nr 9

UWAGA:

Numer uprawnienia diagnosty zostaje zachowany w przypadku:

1) zmiany uprawnienia diagnosty;

2) zmiany stacji kontroli pojazdów, w której jest zatrudniony;

3) zmiany miejsca zamieszkania pociągającej za sobą zmianę właściwości miejscowej organu wydającego uprawnienie diagnosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując - wyprowadzam się na drugi koniec polski, przemeldowuję się i nie biegam po WK, niczego nie zgłaszam...

 

Uprawnień nie zmieniasz (numer na pieczątce masz taki jaki dostałeś) . Nic nie zgłaszasz w WK.

To pracodawca zgłasza zatrudnienie diagnosty oraz (co zapewne się dowiesz) wzór twojego podpisu oraz wzory pieczątek.

 

Mam tak samo jak ty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu przeprowadziłem się na wieś z miasta, podlegam teraz pod inne starostwo. Po przeprowadzce jako prawy obywatel zadzwoniłem do nowego Wk żeby się spytać jakie dokumenty mam dostarczyć, czy prowadzę rejestr diagnostów na swoim terenie. Pani była bardzo zdziwiona moim pytaniem. W końcu nigdzie nie jeździłem i nic nie zgłaszałem i pracuję dalej. W nowym projekcie rozporządzenie było gdzieś że będziemy musieli zgłaszać takie rzeczy ale na dzień dzisiejszy nigdzie nic nie zgłaszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer uprawnienia diagnosty zostaje zachowany w przypadku:
3) zmiany miejsca zamieszkania pociągającej za sobą zmianę właściwości miejscowej organu wydającego uprawnienie diagnosty

 

czyli nic nie wymieniamy... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku wstecz zmieniałem miejsce pracy-inne województwo.Numer uprawnień pozostał taki sam,lecz pieczątke musiałem zdać.Nową dostałem z tym samym numerem uprawnień,lecz wyróżnik stacji został zmieniony,no i wzory podpisu oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz nowy(aktualny wzór) numer uprawnień to on pozostaje, zgłaszasz zmianę miejsca zamieszkania i zaczynasz podlegać pod nowy Wydział Komunikacji (starostę).

 

Jak coś "przeskrobiesz" WK wysyła Tobie pisma na adres pod którym u nich jesteś zapisany,

a i tak Cię znajdą ,

to obawiam się, że wyszukaliby i dołożyliby jakiś paragraf za niepowiadomienie o zmianie danych osobowych.

 

Jeżeli masz stary (nie aktualny wzór bez wyróżnika województwa ) numer uprawnień to każdy prawnik ma inne zdanie na temat pozostawienia go, ale zgłosić należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz stary (nie aktualny wzór bez wyróżnika województwa ) numer uprawnień

Tu w grę wchodzi chyba ta komedia z nieuwzględnieniem przez Łódź zmian w rozporządzeniu i wymiany imiennych uprawnień wg nowego wzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak diagnosta fizycznie przeprowadzi sie do twojego powiatu to wymagasz zgłoszenia ?

 

Nie wymagam zgłoszenia ani "wzorów podpisów".

 

Numer uprawnień zostaje zachowany, a jedynie przedsiębiorca wnioskuje o dopisanie diagnosty do rejestru (w momencie zatrudnienia na stacji z mojego powiatu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestru w WK ?

 

Tak, rejestru przedsiębiorców prowadzących SKP.

 

nieszczęsne wzory podpisów, być może z palca wyssane ,,,

 

Nie ma nawet logicznego wytłumaczenia. Przecież co chwilę można się podpisywać inaczej, a pracownik WK nie jest grafologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.