Skocz do zawartości

zmiana miejsca zameldowania


krzych

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    11

  • michal_k

    9

  • markes30

    8

  • blakop

    4

Nie wymagam zgłoszenia ani "wzorów podpisów".

 

Numer uprawnień zostaje zachowany, a jedynie przedsiębiorca wnioskuje o dopisanie diagnosty do rejestru (w momencie zatrudnienia na stacji z mojego powiatu).

Tylko sytuacja jest odwrotna. Diagnosta nadal pracuje w powiecie ościennym ale żona z domu go wyrzuciła i przeprowadził się na teren twojego powiatu. Aby wszelka korespondencja( np. w sprawie postępowania o utratę uprawnień) trafiała do niego musi zgłosić się do Ciebie i wpisać do rejestru diagnostów pod nowym adresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wszelka korespondencja( np. w sprawie postępowania o utratę uprawnień) trafiała do niego musi zgłosić się do Ciebie i wpisać do rejestru diagnostów pod nowym adresem.

 

Literalnie taki rejestr nie istnieje, a urzędem właściwym do cofania uprawnień jest urząd, który je wydał. Diagnosta może powiadomić tamten urząd, wskazując adres do korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w takim razie rozumieć ten zapis:

 

Dz.U z 2014 r.

Poz.1836 załącznik nr 9

UWAGA:

Numer uprawnienia diagnosty zostaje zachowany w przypadku:

1) zmiany uprawnienia diagnosty;

2) zmiany stacji kontroli pojazdów, w której jest zatrudniony;

3) zmiany miejsca zamieszkania pociągającej za sobą zmianę właściwości miejscowej organu wydającego uprawnienie diagnosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w takim razie rozumieć ten zapis:
3) zmiany miejsca zamieszkania pociągającej za sobą zmianę właściwości miejscowej organu wydającego uprawnienie diagnosty

 

że właściwość urzędu do wydania uprawnień imiennych diagnosty determinuje miejsce zamieszkania, a zmiana miejsca zamieszkania nie ma wpływu na jego numer.

 

Czyli:

jesteś diagnostą, mieszkasz w Łodzi, masz wydane imienne uprawnienia przez magistrat łódzki przeprowadzasz się do Zielonej Góry i tam podejmujesz pracę (lub nie) i zmiana miejsca zamieszkania nie implikuje zmiany numeru już raz wydanych imiennych uprawnień diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że właściwość urzędu do wydania uprawnień imiennych diagnosty determinuje miejsce zamieszkania, a zmiana miejsca zamieszkania nie ma wpływu na jego numer.

 

Moim zdaniem zmiana miejsca zamieszkania pociąga za sobą zmianę WK ale numer pozostaje ten sam. Literalnie czytając wprost ten zapis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zmiana miejsca zamieszkania pociąga za sobą zmianę WK ale numer pozostaje ten sam.

 

Ale co to znaczy "zmiana WK"? Przecież nowy WK nie wyda Ci ponownie starych uprawnień ze starym numerem. Nie ma też przewidzianej prawem żadnej formy "zgłoszenia się" do nowego WK jako diagnosta, bo niby w jakim celu? Uprawnienia już masz i pozostają one ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że: diagnosta mieszkał w Lublinie tam dostał uprawnienia i przeprowadził się do Szczecina. Powstał problem i wszczęto postępowanie wyjaśniające to będzie jeździł do Lublina wyjaśniać ? Powinien wpisać się w WK w Szczecinie dostać nowe uprawnienie ze starym numerem i wszelkie wyjaśnienia będzie składał w Szczecinie. Tyle z moich informacji. Michał wrzuć ten temat na wewnętrzne forum WK - zobaczymy jak ten temat rozwiązały inne WK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien wpisać się w WK w Szczecinie dostać nowe uprawnienie ze starym numerem i wszelkie wyjaśnienia będzie składał w Szczecinie.
markes30 - użyłeś słowa powinien - podaj podstawę prawną oraz wyjaśnij proszę co to znaczy wpisać się????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstał problem i wszczęto postępowanie wyjaśniające to będzie jeździł do Lublina wyjaśniać

 

Diagnosta ma uprawnienia wydane przez starostwo.

Pracuje w Poznaniu.Jest zgłoszony przez pracodawcę do poznańskiego WK.

Nabroił :P w czasie kontroli.

Kontrolujący z WK Poznań przesyła protokół kontrolny z wynikiem kontroli do starostwa.

Starostwo wszczyna postępowanie wyjaśniające .

Tak to wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabroił w czasie kontroli.

Kontrolujący z WK Poznań przesyła protokół kontrolny z wynikiem kontroli do starostwa.

Starostwo wszczyna postępowanie wyjaśniające .

Tak to wyglądało

 

wg. mojego nadzoru postępowanie identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

 

Kto i na jakiej podstawie będzie takiemu diagnoście zabierał uprawnienia w razie W? :)

 

A jak to jest z pieczątkami, bo nawet nie wiem - na pieczątce imiennej jest co w tej chwili?

 

A na forum WK nie ma co wrzucać - tam nikt się tym nie interesuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien wpisać się w WK w Szczecinie dostać nowe uprawnienie ze starym numerem i wszelkie wyjaśnienia będzie składał w Szczecinie.

 

A nie pomyślałeś, że ten numer może już ktoś w szczecinie mieć?

 

Przykładowo diagnosta Artur P. Ma w Gorzowie uprawnienia FG/D/0999. Przeprowadza się do Szczecina i co? I nic. Zostaje mu nadal FG/D/0999, bo przecież ZS/D/0999 mogą należeć przecież do Grzegorz W. więc nie może dostać nowych uprawnień ZS za swoim starym numerem 0999.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z pieczątkami, bo nawet nie wiem - na pieczątce imiennej jest co w tej chwili?

 

Na imiennej imię i nazwisko :P

 

A na identyfikacyjnej jest numer stacji i numer uprawnień.

 

A może jest tak, że z powodu luki w przepisach żaden WK nie jest władny cofnąć takiemu diagnoście uprawnień? :x

 

Moim zdaniem nie ma tutaj luki, a do cofnięcia jest władny organ, który decyzję(uprawnienia) wydał.

 

Analogicznie - kto uchyli decyzję o rejestracji pojazdu (bo np. okazał się kradziony) jeśli właściciel w międzyczasie zmienił miejsce zamieszkania, ale nie przerejestrował pojazdu? Oczywistym jest, że organ ostatniej rejestracji, czyli ten, który decyzję pierwotną wydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z pieczątkami, bo nawet nie wiem - na pieczątce imiennej jest co w tej chwili?
- Na pieczątce imiennej jest imię (i nazwisko) - jak sama nazwa wskazuje.

 

Na pieczątce identyfikacyjnej w dolnej jej części jest numer uprawnienia diagnosty i nie ma różnicy gdzie mieszka, gdzie się przeprowadził, a gdzie pracuje.

U mnie, czyli powiedzmy tam gdzie wyróżnikiem jest DW ja mam przykładowo tak: DW/D/0099, a jest też zatrudniony diagnosta z opolskiego i na pieczątce ma ONA/D/0099.

I wszystko gra. Nikt nikomu nic nie zgłasza. WK nie prowadzą żadnych rejestrów diagnostów, ani pieczątek, ani wzorów podpisów. Kiedyś owszem tak było, ale czy były do tego jakieś przepisy, czy wewnętrzne wytyczne, to nie mam pojęcia zaiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma tutaj luki, a do cofnięcia jest władny organ, który decyzję(uprawnienia) wydał.

 

Dobrze Michał. To powiedz w oparciu o co może WK zabrać Diagnoście uprawnienia. Zacytuj przepis proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A nie pomyślałeś, że ten numer może już ktoś w szczecinie mieć?

 

Przykładowo diagnosta Artur P. Ma w Gorzowie uprawnienia FG/D/0999. Przeprowadza się do Szczecina i co? I nic. Zostaje mu nadal FG/D/0999, bo przecież ZS/D/0999 mogą należeć przecież do Grzegorz W. więc nie może dostać nowych uprawnień ZS za swoim starym numerem 0999.

 

Jak pisałem,

na starym uprawnieniu imiennym był numer 0999 (temat problematyczny dla prawników)

na obecnie wydawanych uprawnieniach jest numer FG/D/0999 (łącznie z literami).

Moim zdaniem zmiana miejsca zamieszkania pociąga za sobą zmianę WK ale numer pozostaje ten sam. Literalnie czytając wprost ten zapis.

 

Tak było w opisanym przeze mnie przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Starosta cofa diagnoście uprawnienie do wykonywania badań technicznych, jeżeli w wyniku przeprowadzonej kontroli, o której mowa w art. 83 ust. 6, stwierdzono:

1) przeprowadzenie przez diagnostę badania technicznego niezgodnie z określonym zakresem i sposobem wykonania;

2) wydanie przez diagnostę zaświadczenia albo dokonanie wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu niezgodnie ze stanem faktycznym lub przepisami.

 

Celowo pogrubiłem słowo "stwierdzono", bo oznacza to, że kontrola nie musiała być przeprowadzona przez tego samego starostę. Gdyby było tam słowo "stwierdził" - wtedy inna sprawa.

 

(Obecnie art. 83 ust. 6 obowiązuje w brzmieniu ustalonym przez art. 22 pkt 1 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. – Przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 173, poz. 1808).)

 

Czyli kontrolę przeprowadza inny starosta (właściwy dla stacji), a uprawnienia cofa starosta właściwy dla diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kontrolę przeprowadza inny starosta (właściwy dla stacji), a uprawnienia cofa starosta właściwy dla diagnosty.

 

Swego czasu GK lansował teorię, w takim przypadku starosta, który wydał uprawnienia nie może ich cofnąć z racji tej, że "wykroczenie" powstało poza obszarem jego powiatu. Niestety argumentacji nie pamiętam.

 

Ja uważam, że jedynym przypadkiem gdzie diagnosta po zmianie miejsca zamieszkania dostaje nowy numer jest rozszerzenie uprawnień.

 

Już kilka lat temu mówiło się o konieczności stworzenia centralnego rejestru diagnostów, ale temat jakoś icichł. Ja uważam, że rejestr ten powinien być jednym z modułów Centralnej Ewidencji. Można by go wdrożyć przy okazji uruchamiania cepiku 2.

Nie od dziś wiadomo, że diagności, którzy utracili uprawnienia w jednym powiecie meldują się w innym powiecie i występują o wydanie nowych uprawnień diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.