Skocz do zawartości

DIP a brak TR


kajoj007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie, mam pytanie zgodnie z RM możemy wykonać takie badanie bez TR. Odpowiedź brzmi TAK.

Ale czy wypełniając DIPa w miejscu nr rejestracyjnego wpisywać XXX tak jak to robiłem i w uwagach wpisywałem brak tablic? Bo usłyszałem z WK że jeżeli pojazd jest bez tablic to mam wpisać z "dokumentu identyfikacyjnego" i tyle. To moje pytanie brzmi następująco: " Czy do DIPu nr VIN też mam sobie wpisać z "dokumentu identyfikacyjnego" pojazdu :D ?

 

Bardzo Was proszę o podanie podstawy prawnej do wpisywania "XXX" w miejsce nr rej, lub jeżeli ustawodawca tak stwierdza wpisywania nr rej.

 

Życzę miłego tygodnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w DIPie nr VIN też mam sobie wpisać z "dokumentu identyfikacyjnego" pojazdu ?

Najpierw wyjaśnij jedno-co to jest DIP :? Jak dla mnie obecne pytanie to masło maślane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było pismo z ministerstwa, w którym wyjaśniono że w przypadku BRAKU TABLIC REJESTRACYJNYCH w badaniu okresowym przed I rej. należy w pole "NR. REJESTRACYJNY" wpisywać "---"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIP - dane identyfikacyjne pojazdu

10. Wykonując okresowe badanie techniczne, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, uprawniony diagnosta wystawia

dokument identyfikacyjny pojazdu, który jest załącznikiem do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym

pojazdu. Wzór dokumentu identyfikacyjnego pojazdu jest określony w załączniku nr 4 do rozporządzenia.

 

I teraz zobacz jakie zadałeś pytanie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam skrót myślowy - DIP = dokument identyfikacyjny pojazdu

 

[ Dodano: 22-02-2016, 10:15 ]

Było pismo z ministerstwa

Własnie chodzi mi o to pismo co napisał pentagram. Czy ktoś z was ma jakiś link albo może podesłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było pismo z ministerstwa, w którym wyjaśniono że w przypadku BRAKU TABLIC REJESTRACYJNYCH w badaniu okresowym przed I rej. należy w pole "NR. REJESTRACYJNY" wpisywać "---"

 

Ja nie zgadzam się z tą interpretacją, bo nie widzę różnicy w sposobie przeprowadzania badania pojazdu zarejestrowanego w Polsce a przed pierwszą rejestracją.

Chodzi o identyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie widzę różnicy

A powinieneś ją widzieć. Zajrzyj do 1076 § 2 .

 

w badaniu okresowym przed I rej. należy w pole "NR. REJESTRACYJNY" wpisywać "---"

A ja wpisuję "BRAK" :D - taka jest moja interpretacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że dlaczego wymagamy tablic przy badaniu pojazdu zarejestrowanego, a jak jest sprowadzony, to już nie :? Wykonujemy przecież badania okresowe w obu przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, czy pojazd zarejestrowany i posiadający DR a nie posiadający TR posiada numer rejestracyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie zauważono, że nr rejestracyjny powinien być wpisany. Pojazd go przecież posiada - niezależnie od posiadania tablic rejestracyjnych 8)

 

Skobel - a Ty w ogóle jakieś z zagranicy jeszcze robisz? :) Masz takich naiwnych klientów? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z klientami, a mogę powiedzieć, że mam ich sporo.W tym roku zrobiłem około 20 przed pierwszą rejestracją i wszystkie z tablicami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naciągasz klientów - w tym roku mam ze 100 - może dwa miały tablice - a nawet jak mają to bezpieczniej wpisać - BRAK - chu znajet czy oryginalne czy z Allegro - te z Allegro ostatnio mają nawet hologramy :D a patrząc pod odpowiednim kątem zobaczysz DIN i przetłoczenia - lepiej zrobione niż oryginały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chu znajet czy oryginalne czy z Allegro

Raczej wszyscy wiedzą, że z allegro ,,,

 

 

w tym roku mam ze 100

To Ty chyba tylko sprowadzone robisz ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naciągasz klientów - w tym roku mam ze 100 - może dwa miały tablice - a nawet jak mają to bezpieczniej wpisać - BRAK - chu znajet czy oryginalne czy z Allegro - te z Allegro ostatnio mają nawet hologramy :D a patrząc pod odpowiednim kątem zobaczysz DIN i przetłoczenia - lepiej zrobione niż oryginały

 

Od razu naciągasz ;) ,stosuje inną interpretację :D

We Wrocławiu jest punkt który dorabia tablice pod WK :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Skobel - inny kolega tu ostatnio przekonywał wszystkich, że O1 oblicza się odejmując F1 od F3...

Teraz Ty twierdzisz, że nie respektujesz przepisów odnośnie badań, bo Ci się nie podobają...

 

No takie osoby za dobrze na obraz środowiska nie wpływają moim zdaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie przekonuje, wyrażam tylko swoje zdanie.Jak wszyscy, we wszystkim by się zgadzali, to świat byłby idealny ;) Dlaczego po wprowadzeniu rozporządzenia muszą być wydawane interpretacje, żeby zrozumieć o co chodzi ustawodawcom? Jak sam zauważyłeś, nr rejestracyjny powinien być wpisany niezależnie od posiadanych tablic rejestracyjnych i to miałoby sens, tylko jak wpiszesz ten numer, to WK będzie chciał te tablice rejestracyjne od właściciela pojazdu.

 

Przez długi czas we Wrocławiu nie mogliśmy wykonywać badań na pokwitowaniach z policji, a wszyscy inni je wykonywali.To też było nie respektowanie przepisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po wprowadzeniu rozporządzenia muszą być wydawane interpretacje, żeby zrozumieć o co chodzi ustawodawcom

Nie lepiej wymienić "baranów", na myślących, tak aby nie trzeba było pisać interpretacji? Przecież można każdy przepis zapisać tak, aby był jednoznaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.