Skocz do zawartości

Pojazd z grudnia 2015


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Klient się uparł ,że chce okresowe przed I rejestracją auta z Niemiec I rejestracja grudzień 2015 r ,mogę wykonać i dać NTB za dwa lata ,prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest handlarz i ma koncepcję że taniej jest tak bo można bez tablic a ustalenie danych to 60 zł + opłata za tablice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wynik negatywny za brak TR przy ustaleniu danych nie ma wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego (info od nadzoru SKP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na I-sze pojazd z Francji 7 miesięcy po pierwszej rejestracji, klient chciał badanie, ale mu wytłumaczyłem, że straci na terminach badań bo kolejne dostanie na rok a nie na dwa, a teraz mu skrócę jeszcze dodatkowo o 5 miesięcy. Zrobiłem ustalenie danych z wynikiem N za brak TR, i nikt tego nie kwestionował. Klient dostał NTB na 3 lata od pierwszej rej. a następne dostanie na 2 lata. Przyjechał i podziękował oraz zapewnił, że od tej pory będzie stałym klientem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale art.72 ust.1 pkt 4 mówi, że podstawą do rejestracji jest zaświadczenie o pozytywnym (!) wyniku badania technicznego.

Interpretacja tego przepisu wprost w zasadzie uniemożliwia przyjęcie go jako podstawy do rejestracji. I bij się z koniem... Znaczy z WK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient się uparł ,że chce okresowe przed I rejestracją auta z Niemiec I rejestracja grudzień 2015 r ,mogę wykonać i dać NTB za dwa lata ,prawda ?

 

Ciekawe czy wie że Vat zapłaci skarbówka tylko czeka na takie okazje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wie że Vat zapłaci skarbówka tylko czeka na takie okazje

Chyba by się przecinek przydał .Zresztą ja jestem za tym żeby VAT płaciła skarbówka. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wie że Vat zapłaci skarbówka tylko czeka na takie okazje

Chyba by się przecinek przydał .Zresztą ja jestem za tym żeby VAT płaciła skarbówka. :lol:

 

Ciekawe czy wie że Vat zapłaci skarbówka, tylko czeka na takie okazje .

 

Ciekawe czy wie że Vat zapłaci, skarbówka tylko czeka na takie okazje .

 

:evil::evil::evil::evil::evil::evil:

 

A wszyscy się dziwią, że tak się z Jacdiag-iem czepiamy tych nieszczęsnych przecinków...

 

 

Co do vat-u, to chyba jeszcze zależy ile ma kilometrów na liczniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spełnienie jednego z warunków - albo albo. Jeśli ma poniżej 6 tys. przebiegu albo mniej niż 6 miesięcy jest NOWY w rozumieniu przepisów ustawy o VAT.

Od kupna takiego pojazdu płaci się pełen VAT 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z przepisem o braku tablic rejestracyjnych- jak to się ma do waszych interpretacji

 

Nie ma co interpretować, przepis wyraźnie mówi, że nie sprawdzamy stanu TR tylko wykonując OKRESOWE BT przed I rej. w kraju, przy DODATKOWYCH - BRAK TABLIC REJ. jest "UI" z NEGATYWNYM wynikiem badania. Ot takie małe niedopatrzenie ze strony OSDS-u, który to przepis należy zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot takie małe niedopatrzenie ze strony OSDS-u

Wnioskowaliśmy o zniesienie dla pojazdów importowanych , to nie my przypisaliśmy brak tablic tylko do art.81 ust. 3

http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//520/248682/248684/248687/dokument138013.pdf

Taki zapis pozwalał na robienie wszystkich badań pojazdów importowanych przed pierwszą rejestracją bez tablic . Nie byłoby problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zapis pozwalał na robienie wszystkich badań pojazdów importowanych przed pierwszą rejestracją bez tablic . Nie byłoby problemu .

 

O tym właśnie mówię, przepis nie powinien odwoływać się do art.81. pkt.3 tylko " dla pojazdu przed I rej. na terenie RP"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz bez sensu Dario. Powinno być tak jak pisze Pen.

 

Pytanie co w ogóle to pytanie malutkiego/malutkiej (?) ma tutaj do rzeczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.