Skocz do zawartości

Data adania po zmianach rodzaju i przeznaczenia.


fredek770

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy proszę o podpowiedż przyjechało do mnie auto Fiat Ducato data I rej. 2015.10.22 w dowodzie rej. samochód ciężarowy uniwersalny.Właściciel potrzebował zmiane na samochód specjalny przeznaczenie Sklep/Bar. Nad mienie ,że pojazd z tąką zabudową został zakupiony w salonie.Został tylko oklejony przez inną firmę.Jaka będzie według kolegów data następnego badania.Zrobiłem na dwa lata Pani w wydziale twierdzi ,że na rok.

thumb_html.jpg.fa9ad750ff6de44b00aa8671b414d9f1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na dwa lata Pani w wydziale twierdzi ,że na rok.
- pani ma rację!
5. Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie, z zastrzeżeniem ust. 6–10.
- w zastrzeżeniu 6-10 nic nie stoi o samochodach specjalnych ani przykładowo ciężarowych powyżej 3,5 tony, więc jakim terminom podlegają te ciężarówki? Oczywiście, że corocznym.

 

[ Dodano: 31-03-2016, 10:14 ]

A mnie bardzo ciekawi jeszcze jakie wykonano badanie lub badania oraz jakie pobrano pieniążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia:

5. Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie, z zastrzeżeniem ust. 6–10.

 

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania. Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki „SAM”, pojazdu zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.

 

Jak widać nie ma tu samochodu specjalnego-dlatego dotyczy go-"5. Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie,"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.