Skocz do zawartości

Diagności obudzicie się? ????????


ketiw38

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • ketiw38

    33

  • danielg539

    27

  • blakop

    26

  • kowal

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

pkt. 4.14a - tabela z zał nr1
możesz zacytować?

 

światła mijania - powinny dostatecznie oświetlać drogę co najmniej na 40 m przed pojazdem przy dobrej przejrzystości powietrza

 

[ Dodano: 29-01-2017, 18:37 ]

mam rozumieć
nie rozumiesz Danielu, sprawdzam światłość ale świateł drogowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprasza oczywiście o drogowe światła chodziło. Dopiero teraz zobaczyłem, że napisałem "mijania"

kowal napisał/a:

błąd pisarski ,każdemu może się zdarzyć

Czy to nie jest zaraźliwe?

Najwyraźniej jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kilku SKP na których byłem w ciągu ostatnich miesięcy tylko na JEDNEJ włączony był analizator spalin

U mnie też jest wyłączony . Tego bym się nie czepiał jeżeli analizator był wyłączony gdy nie było pojazdu na badaniu. Wszystko zależy od tego jak szybko rozgrzewa się analizator/dymomierz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie sprawdzają ciśnienia w ogumieniu
pierwsza czynność którą wykonuje ,a ludzie patrzą jak na idiotę i pytają po co na co - jak i wiele innych czynności które wykonuje i usterki na które szczególnie zwracam uwagę -nie którzy są w szoku - Panie jeszcze nikt mi tak samochodu nie sprawdził - gdzie ci ludzie wcześniej wykonywali badania - a jak chcę zajrzeć do zbiornika gazu - to jest dopiero kręcenie nosem i na takie stacje ludzie nie chcą jeździć ,wolą tak gdzie jest szybko i za dużo się nie wnika .. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ketiw ciągle pyta się co ja z tą wiedzą zrobiłem - odpowiadam, że NIC
Bo na wiedzy się kończy , ktoś coś powiedział , ja nie zrobiłem on zrobił , jak przychodzi do udowodnienia to pozostaje :NIC . Papier przyjmie wszystko, tylko może być problem z wybrnięciem z tego co ten papier przyjął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier przyjmie wszystko, tylko może być problem z wybrnięciem z tego co ten papier przyjął

W tym momencie Darku niewątpliwie masz rację.

Czyli dalej czekamy aż prokuratura wpadnie na trop...

 

[ Dodano: 29-01-2017, 20:52 ]

pierwsza czynność którą wykonuje ,a ludzie patrzą jak na idiotę

Jest dokładnie jak piszesz.

 

[ Dodano: 29-01-2017, 20:56 ]

Wszystko zależy od tego jak szybko rozgrzewa się analizator/dymomierz .

Najszybszy analizator jaki widziałem to startował w 3 minuty ale większość potrzebuje 5-10 minut nie wspominając o tych,które po każdym uruchomieniu wykonują test szczelności co zjmuje nastepne 2-3 minuty.

Dymomierze zwykle potrzebują 10-15 na nagrzanie komory pomiarowej (sporo zależy od temperatury zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybszy analizator jaki widziałem to startował w 3 minuty

Nie będę po raz kolejny podawał nazwy ,bo wezmą to za reklamę :

- Czas nagrzewania Max 20 sekund

 

Dymomierze zwykle potrzebują 10-15 na nagrzanie komory pomiarowej

Ze stoperem nie stałem ale myślę że trwa to góra 5 minut.

 

Ps.Dobrze mi się zdawało

maksymalny czas nagrzewania: 5 minut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, bo wystarczy odwiedzić dowolna SKP i porozmawiać z diagnostami. Wystarczy zapytać dlaczego nie sprawdzają ciśnienia w ogumieniu dlaczego nie dokonują analizy spalin, pomiaru zadymienia nie sprawdzają światłości świateł mijania i wielu innych jeszcze rzeczy. Zdecydowana większość stwierdziła, że TEGO NIE MA W ZAKRESIE OBT. Na kilku SKP na których byłem w ciągu ostatnich miesięcy tylko na JEDNEJ włączony był analizator spalin :(
tylko jako organizacja mogliście np. wysłać pismo do wskazanych SKP

Nie rozumiem :?

Czy OSDS sprawuje nadzór nad SKP?

Nie łatwiej było osobiście powiadomić o tym nadzór a nie wysługiwać się OSDSem :?

Albo taka propozycja - wstąp do OSDS i zajmij się tym problemem (zaproponuj jak ten problem rozwiązać) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest zaraźliwe?

I kto tu kogo kąsa?

Nie miałem zamiaru nikogo kąsać chciałem wskazać, że informacja poszła w świat, a wasze późniejsze pomyliłem, wiedziałem – już nic nie wnoszą. Pozwolisz, że wybiórczo potraktuję wypowiedzi i skomentuje je – aby przedstawić obraz sytuacyjny.
nie sprawdzają światłości świateł mijania
i to napisał diagnosta? Taka jest wiedza tych diagnostów – na szkolenie ich. Nawet nie wiedzą co sprawdzać!

Koniec obrazu.

Ale też zdążyłeś napisać:

Z przepisów.

biker100, mam rozumieć, że Ty tez nie sprawdzasz , bo nie trzeba :(

Wiesz, szkoda czasu na szukanie wypowiedzi tych
I teraz pytanie – Jak to jest? Tobie wolno, a innym nie?

 

 

NIE WIEM, możesz wyjaśnić?
Taką masz dobrą pamięć i pamiętasz słowo słowa sprzed dwu lat, a pytania zadanego w ciągu jednego dnia na piśmie nie pamiętasz? To ty już nie wiesz co stoi czarno na białym, za to wiesz coś czego nie ma? Ale przypomnę Tobie
Czy sądzicie' date=' że OSDS nic nie zrobił tylko liczy członków, a w statucie ma zapisane - przyjmujemy czarne owce?[/quote']podobne
Ale ja pytałem o OSDS - więc proszę nie migaj się od odpowiedzi. Niestety taka jest twoja wiedz - mylisz fakty.

 

TY jako Prezes stwierdziłeś' date=' że na diagnostów niezależnie jacy są donosić nie będziesz i nie chcesz tych informacji. [/quote'] Myślałem, że dzwonisz do mnie prywatnie jak diagnosta do diagnosty
Jakieś 2 lata temu chciałem' date='[/quote'] (dobrą pamięć masz) ani razu nie zatytułowałeś mnie Panie Prezesie? Więc tu przez forum JAKO PREZES proszę napisz o tych przypadkach na dane kontaktowe: http://osds.org.pl/?page_id=162

Bo ja osobiście tego nie pamiętam, ale napisałeś coś ciekawego:

Nie rozumiem dlaczego wymagasz od mojej osoby abym na kogoś donosił?
Po pierwsze to ja Tobie nic nie każę - to twój pomysł, którego nie chcesz realizować, a ja diagnosta mam to robić?

 

A jeżeli chodzi o samą rozmowę (dwa lata temu?) to przekręcasz fakty na swoją modłę lub nie zrozumiałeś mojego przekazu. Przekaz brzmiał następująco: dopóki nie będzie jasnych przepisów i pozycja diagnostów nie wzrośnie to nie mam zamiaru się tym zajmować. Są różne sytuacje Człowiek ma na utrzymaniu rodzinę i nie będzie się sądził z pracodawcą przez 2 lata - czasami człowiek musi mieć pracę itd….

Dalej znów piszesz swoje subiektywną interpretację :

Z rozmowy wynikało, że dla OSDS-u liczy się najbardziej liczba członków, bo organizacja nie jest reprezentatywna dla środowiska.
Kontekst sobie sam dodałeś. Jedyne co na pewno mogłem powiedzieć, to że organizacja nie jest reprezentatywna dla środowiska.

 

A teraz to mi bateria siada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej problem diagnostów

To nie jest problem tylko diagnostów. Raczej podejście indywidualne człowieka. Bo takich ludzi to pełno (w każdej dziedzinie),co mówią- "Weźmy się i zróbcie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Nie łatwiej było osobiście powiadomić o tym nadzór a nie wysługiwać się OSDSem :?

Albo taka propozycja - wstąp do OSDS i zajmij się tym problemem (zaproponuj jak ten problem rozwiązać) :)

Jaki nadzór? Ten co za biurkiem w starostwie od kilkunastu lat wypełnia protokoły pokontrolne nie pojawiając się na SKP?

 

[ Dodano: 30-01-2017, 19:30 ]

danielg539 napisał/a:

nie sprawdzają światłości świateł mijania

i to napisał diagnosta?

Chyba, już wyjaśniłem, że to przejęzyczenie. Wypowiedzi na forum to nie wypracowanie czy jakieś oficjalne pismo i raczej mało kto je ponownie redaguje przed wysłaniem i takie wpadki się zdarzają również Tobie.

Pozwolisz, że wybiórczo potraktuję wypowiedzi

Bo tak najwygodniej.

Taką masz dobrą pamięć i pamiętasz słowo słowa sprzed dwu lat, a pytania zadanego w ciągu jednego dnia na piśmie nie pamiętasz?

Już prosiłem abyś zadał ponownie to pytanie bo nie wiem o co pytasz?

A jeżeli chodzi o samą rozmowę (dwa lata temu?) to przekręcasz fakty na swoją modłę lub nie zrozumiałeś mojego przekazu.

Ja nic nie przekręcam, ale przyznaję, że czasami trudno mi zrozumieć Twój przekaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedyś przy okazji z kierownikiem WK i on był jak z innej bajki - nie miał o niczym zielonego pojęcia. Typowy słup z PSL-u, któremu jakaś fucha się należała :(

 

Może zmiany jakie proponują rządzący nie są najlepsze ale ja uważam, że gorzej już być nie będzie. Gorzej już było a teraz może być tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedyś przy okazji z kierownikiem WK i on był jak z innej bajki

Czyli przyznasz,że działając w pojedynkę trudno cokolwiek ugrać?

Gorzej już było a teraz może być tylko lepiej.

Też tak myślę. Ale moim zdaniem jeśli chcemy (diagności) coś lepszego wywalczyć to tylko razem.

 

Dlatego nie warto grać przeciw sobie ( mam na myśli tych ,którzy już działają na rzecz diagnostów) tylko łączyć się i razem uczestniczyć w tych działaniach i proponować jeszcze więcej pomysłów aby osiągnąć wspólny najlepszy cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedyś przy okazji z kierownikiem WK i on był jak z innej bajki - nie miał o niczym zielonego pojęcia. Typowy słup z PSL-u, któremu jakaś fucha się należała :(

 

Może zmiany jakie proponują rządzący nie są najlepsze ale ja uważam, że gorzej już być nie będzie. Gorzej już było a teraz może być tylko lepiej.

 

 

a Panu ciagle marzy sie diagnosta-pracownik Starostwa !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zlikwidują i niczego nie będzie.

Z tym się nie zgodzę . Będzie Warszawa ,od morza do Tatr. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie będzie ściany wschodniej ? ...

 

Będzie Warszawa wschodnia (co prawda już jest, ale będzie przesunięta do np. Medyki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.