Skocz do zawartości

Badanie techniczne pojazd z zagranicy data I rej. 27.11.2015


pablo80

Rekomendowane odpowiedzi

I znów "żółte seicento".

Jaki pojazd - pow3,5 t?

A może Autobus?

 

Najprościej - żadne badanie. Klient do WK - tam dostanie PC i "białe" TR.

A tam mu już powiedzą jakie badanie. :ok

 

[ Dodano: 17-06-2016, 14:45 ]

albo dodatkowe ustalenie danych bez terminu NBT

Tego nie wiem czy bym zrobił :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem czy bym zrobił :x
a dlaczego
wynik N za brak TR' date=' bez TNB[/quote']a przepraszam,bo nie dowidzę,czy gdzieś jest napisane że jest bez TR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę wysłać do WK. Dobry znajomy więc muszę zrobić BT

Niczego nie musisz. Nie rób nikomu dobrze a Tobie nie będzie źle.

Musisz go przetrenować do WK lub zadzwonić, żeby wiedzieć jakie BT masz wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę wysłać do WK. Dobry znajomy więc muszę zrobić BT

Niczego nie musisz. Nie rób nikomu dobrze a Tobie nie będzie źle.
lepiej tego ująć nie można
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynik N za brak TR, bez TNB
a przepraszam,bo nie dowidzę,czy gdzieś jest napisane że jest bez TR

 

Przecież wyraźnie napisałem, że to ja miałem podobny przypadek i było tak jak było :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro umiesz czytać ze zrozumieniem, to przytyki zatrzymaj dla siebie. A na ten temat to już tu dyskusja się toczyła. Nieważne czy z tablicami czy bez zawsze robię ustalenie danych. Jeżeli wykonasz OBT choćby nawet na dwa lata, to następne już będzie na rok. A jak zrobisz ustalenie bez TNB to kolejne badanie dostanie na dwa lata. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę wysłać do WK.

To oznacza, że nie jest to

Dobry znajomy

Bo nie chce posłuchać twojej dobrej rady.

 

Więc zgodnie z życzeniem zrób mu pierwsze z zagranicy na dwa lat z wynikiem pozytywnym, a za dwa lata (na następnym badaniu) już nie będzie twoim najlepszym przyjacielem.

 

Jeżeli chodzi o dodatkowe

Nie wszystkie WK honorują badania z wynikiem negatywnym.

 

Nie zmienia to faktu, że najlepszym wyjściem dla takiego pojazdu jest udanie się właściciela do WK.

 

:x Może tam się okaże, że samochód jest po wypadku :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znamy wszystkich faktów, ale radzenie komuś obowiązkowej wizyty w WK to niekoniecznie musi być dobra rada.

 

Bo do WK trzeba pojechać (a to może niekoniecznie ulica dalej) - no i znów z niego wrócić na SKP. A w tym WK to jeszcze nierzadko miłą godzinkę trzeba spędzić, albo dwie (dla niektórych to dzień wolny z pracy), zapłacić 60 zł za tą przyjemność do tego...

A tu gość już jest na SKP i wie czego chce i chce to od razu. Można mu jedynie wytłumaczyć, że w pewnych okolicznościach (których nie znamy) może to być dla niego niekorzystne, ale jak chce badanie to należy zrobić i już.

WK przyjmujących negatywne badania do rejestracji jest chyba mniej niż więcej, więc obstawiam pełne OBT. Termin na 2 lata - wiadomo.

 

A że w praktyce niejedna stacja i tak dopełni do 3, a WK bez mrugnięcia okiem to przyjmie to już inna sprawa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak chce badanie to należy zrobić i już.

I o tym pisze.

 

To podobnie jak mechanicy teraz robią.

Mogą być tarcze zajechane na śmierć, a klient chciał tylko klocki wymienić - nic nie mówił o tarczach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manipulujesz przekaz.

 

Czym innym w opisanym przypadku będzie wymiana wyłącznie klocków, bez informowania klienta o stwierdzonym stanie technicznym pojazdu.

 

Ja napisałem wyraźnie - poinformować klienta, że być może straci rok w terminie badania - i jego decyzja, czy tego chce, bo nie ma ochoty stać pół dnia w kolejce, tracić urlop i czas.

 

Poza tym infantylne do granic możliwości jest porównywanie kwestii związanej z BRD (stan hamulców w pojeździe), z procedurami administracyjnymi dotyczącymi sposobu wystawienia DR (rok badania w tą czy w tą) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manipulujesz przekaz.

(....)

Poza tym infantylne do granic możliwości jest porównywanie kwestii związanej z BRD (stan hamulców w pojeździe), z procedurami administracyjnymi dotyczącymi sposobu wystawienia DR (rok badania w tą czy w tą) :?

Ale klient - jeżeli dobrze się doczytałem z twojej wypowiedzi:

A tu gość już jest na SKP i wie czego chce i chce to od razu.

wie co chce i nie chce nic innego :!::evil:

 

Więc kto tu manipuluje i jeszcze próbujesz zrobić mi afront określeniami: infantylny, żołnierz, leśny dziadek - ale wytłumacz mi jedno co to ma do tematu?

 

Myślisz, że mnie w ten sposób zaszczujesz? Uważam, że jeszcze długo się musisz szkolić, bo lepszym od Ciebie to się nie udało ::hey

 

Więc może tak merytorycznie - jak pisze twój mentor? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem Twój przekaz, bo chyba coś pozbierałeś z iluś tematów ;) I jaki znów mentor? :?

 

Skoro autor tematu twierdzi, że ma klienta na stacji, a ten chce OBT i pytanie jest tylko o określenie daty to o czym ta zbędna dyskusja.

Natomiast wykazałem, że odesłanie kogoś z automatu do WK wcale nie musi być przysługą - wręcz przeciwnie.

 

Zaszczuć Cię nie mam zamiaru. Byle byś mi tylko w histerię jakąś nie wpadł jak to ostatnio Ci się zdarza ;)8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chyba coś pozbierałeś z iluś tematów ;)
Tak z tej strony i poprzedniej raptem kilka postów temu pisał taki, ale już nie pamiętam kto, bo mnie dopadło to co jego. :evi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne czy z tablicami czy bez zawsze robię ustalenie danych. ::hey

Nie pomyślałeś tylko, że wykonanie DBT bez tablic jest niezgodne z przepisami,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.