Skocz do zawartości

Zmiana silnika Pb->D, P.3 w DR zmienione, ale P.1 została


c64club

Rekomendowane odpowiedzi

Znany i lubiany :) UAZ 469B. W oryginale był silnik benzynowy 2445cm3. Opcjonalnie (fabrycznie) do tego modelu montowalo się silnik wysokoprężny Andoria 4c90 o pojemności 2417cm3. Taki silnik zostal założony, w dowodzie rejestracyjnym zmieniono rodzaj paliwa i moc, natomiast pozostała stara "benzynowa" pojemność, o całe 28 cm3 większa niz w obecnym silniku.

 

Pytanie: czy i jak to można "odkręcić"? Jest możliwość korekty pomyłki sprzed 15 lat? Samochód ma białe tablice i nowy DR. Termin OBT właśnie mu "przeszedł", więc może dałoby się to za jednym zamachem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc może dałoby się to za jednym zamachem zrobić?

Ze swoją indywidualną sprawą zgłoś się do diagnosty to powie co i jak masz zrobić i co będzie potrzebował.

I tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niechby i za dwoma zamachami (nie w tym problem).

Czy takie badanie służące ustaleniu korekcie danych jest zawsze powiązane z normalnym OBT? Kiedyś mi podczas OBT ustalano MW i DMC motocykla, ale to było trywialne, bo miał wpisane 0 w obu polach, ale to była sytuacja prosta, DR z ewidentną głupotą. A tu by co było - P z badania i chwilę później korekta dowodu? Trochę głupio.

 

Nie siedzę na forum tak wnikliwie, żeby kojarzyć owych "zacnych userów" - o kogo chodzi i co w ich działalności takiego zacnego (i czy to było z przekąsem lub bez). Chociaż zanim zadam pytanie, próbuję w szukajce różnycyh słów i ich odmian. A że jakoś mam szczęście do głupawych problemów, to tym razem postanowiłem wywiedzieć się przed lub nawet zamiast kupna. Już raz straciłem sporo czasu i jeszce więcej środków z powodu głupot w DR. Nie chcę tego powtórzyć.

Tego samochodu jeszcze nie mam i być może nie kupię, jeśli to miałoby oznaczać jakąś większa bitwę z papierem.

 

Znalazłem kilka tematów dot. zmiany silnika, ale to o wsadzaniu mocniejszego, ostatni z września b.r., ale wskazówek nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki silnik zostal założony, w dowodzie rejestracyjnym zmieniono rodzaj paliwa i moc, natomiast pozostała stara "benzynowa" pojemność, o całe 28 cm3 większa niz w obecnym silniku.

Ten co robił badanie na zmiany niech sam po sobie poprawi. W Dz.U 776 z 2015r w par 9 jest procedura korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markes, dzięki. Nie "dorozumiałem" z tych zapisów tylko jednego. Czy chodzi o pomyłkę swoją, czy też o dowolną "oczywistą pomyłkę", również zastaną po innym diagnoście.

 

Bo jeśli musi to odkręcać ten, co robił zmianę, to po 15 latach marne szanse na taką operację, jeszcze 200 km od domu. W wtedy zrezygnuję z zakupu "miny formalnej", bo tak interpretuję radę Grzegorza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest karta pojazdu. Bez niej chyba nie dojdę, gdzie i kiedy dokonano zmian. A dla sprzęta z 86 roku, który jescze na czarnych blachach jeździł, takowej chyba nie ma.

 

A to wczorajszy autentyk z nowej stacji w dzielnicy:

Wstąpiłem tam po drodze z pytaniem. Diagnosta odpowiedział, że nie ma co kruszyć kopii o 28 cm3, tym bardziej że pod maską jest mniej niż w dokumentach... Że skoro w DR diesel 2,4 i pod maską diesel 2,4 to niepotrzebnie dzielę zapałkę na drzazgi. Ale jak się uprę, to rzeczoznawca i WK bez badania, ale on by się w to nie bawił na moim miejscu.

Niee, nie tym razem. Z mechaniką sobie poradzę, ale papiery mają być w 100% sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by to miało dać? Po prostu drugi raz tam nie pojdę. Mam już swoją listę stacji, na ktorych pracują fantaści :)

 

[ Dodano: 29-11-2016, 13:14 ]

No i po temacie. Właściciel zapytany o szczegóły papierów, "w prostych żołnierskich słowach odmówił sprzedaży" twierdząc, że znajdzie mniej upierdliwego kupca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.