Skocz do zawartości

Dodatkowe fotele Opel Vivaro - technicznie


RadekNet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od razu zaznaczę, że pytanie jest czysto techniczne - auto nie jest zarejestrowane w Polsce i nie pytam o stronę formalna przedsięwzięcia :)

 

Pacjent to Opel Vivaro, wysoki blaszak. Dokładam 3 fotele z tylu, na szynach z Renault Espace. Jeden fotel to dwie szyny, 6 śrub mocujących. Jak duże powinny być wzmocnienia pod podłogą, żeby było bezpiecznie?

 

Mój lokalny rzeczoznawca zaaprobował dwa płaskowniki (przód i tył szyn) 1600x150x6 (1600 to mniej więcej szerokość podłogi). Czy to aby nie przesada? 20kg stali...

 

Radek Wrodarczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duże powinny być wzmocnienia pod podłogą, żeby było bezpiecznie?

 

Po co Ci wzmocnienia pod podłogą do fabrycznych punktów mocowania foteli :evil:

Reszta rzeźby to dla mnie 6.2.6 c) z tabelki usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Irlandii dopuszczona modyfikacja

To zapytaj w Irlandii najlepiej tego co będzie to legalizował, u nas na zielonej wyspie właśnie tak jest u prawie wszystkich diagnostów a u was to nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Irlandii dopuszczona modyfikacja

To zapytaj w Irlandii najlepiej tego co będzie to legalizował, u nas na zielonej wyspie właśnie tak jest u prawie wszystkich diagnostów a u was to nie wiem :)

 

Dla tego na wstępie napisałem, że chodzi o poradę techniczną a nie prawną ;) Z moim rzeczoznawcą jestem w kontakcie, ale...z resztą, wszystko piszę w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duże powinny być wzmocnienia pod podłogą, żeby było bezpiecznie?

Mój lokalny rzeczoznawca zaaprobował dwa płaskowniki (przód i tył szyn) 1600x150x6 (1600 to mniej więcej szerokość podłogi). Czy to aby nie przesada? 20kg stali...

Podzielam zdanie rzeczoznawcy. Z moich obliczeń wychodzi podobnie.Podłoga w tym miejscu musi być dobrze utwardzona,aby wytrzymała obciążenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.