Skocz do zawartości

Miejsca siedzące bagażniku Volvo V70


Iamthelaw

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś miał już podobny przypadek i wie jak to ugryźć.

Volvo V70 2002r sprowadzone ze Szwajcarii, w dowodzie szwajcarskim ilość miejsc siedzących - 5. Dodatkowo w bagażniku zamontowana mini ławeczka z dwoma miejscami siedzącymi, na których fizycznie nie da się zmieścić osób dorosłych.

W dowodzie adnotacja treści "Zezwolenie na ławkę do przewozu 2 dzieci o wadze max 40 kg" Oczywiście klient chce 7 miejsc siedzących.

nqp2pud47tce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko też człowiek. Z natury i z adnotacji DR wynika, że 7 miejsc. W katalogu ITS również występują 7-mio miejscowe. Ja zrobiłbym 7 miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z czystej ciekawości ile wychodzi ładowności?

W tym konkretnym przypadku - 471kg

 

Chodzi głównie o to, że nie jest to "pełnoprawne " miejsce do siedzenia. Ta ławka jest tak płytka, że nawet fotelika dziecięcego nie da się chyba stabilnie zamontować a o posadzeniu tam osoby dorosłej można zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy owe fotele są zamontowane fizycznie w tym bagażniku podczas badania?

 

Bo w innym temacie niemal jednogłośnie większość z Was stwierdziła, że tyle ile miejsc w DR, tyle ma być foteli w trakcie badania. Więc w końcu jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Fotele są fizycznie w trakcie badania, mają swoje trzypunktowe pasy bezpieczeństwa.

Jednak w szwajcarskim dowodzie w miejscu ilości miejsc siedzących jak byk stoi - 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie powinno być tak, że masę pasażerów na te fotele liczy się inaczej, a nie standardowe dane?

Coś jak w przypadku autobusów do przewozu dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze przepisy nie przewidują takiego miszmaszu . Ale nawet gdyby stosować wymagania jak dla miejsc w autobusie szkolnym,to rozbije się o wysokość przestrzeni(min. 135cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jak w przypadku autobusów do przewozu dzieci.

Też o tym pomyślałem.

Ale nawet gdyby stosować wymagania jak dla miejsc w autobusie szkolnym,to rozbije się o wysokość przestrzeni(min. 135cm)

Ale to nie autobus.

Wygląda na to, że mamy kolejna lukę w przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle dziwnie to wygląda. Powiedzmy, że ktoś miał ideę aby były to miejsca dla dzieci... ale dlaczego pasy dla tych miejsc są tak kosmicznie wysoko ? Jeszcze rozumiem, gdyby te miejsca były wyposażone w ISOFIX to jeszcze jakiś sens to by miało. Nie nazwałbym tego luką w przepisach ale raczej jakimś "udogodnieniem" dostępnym w jakimś kraju.

 

Mieści się tam ktoś kto ma powiedzmy te 155cm wzrostu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieści się tam ktoś kto ma powiedzmy te 155cm wzrostu ?

 

Raz moja znajoma o mniej więcej takim wzroście próbowała zająć takie miejsce. Za wygodnie to jej tam nie było... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem na przeglądzie przed pierwszą rejestracją superb kombi. W niemieckim DR wpis "pojazd przystosowany do przewozu ośmiu osób". Długo się zastanawiałem jak te 3 dodatkowe osoby by wsiadały (wysiadały) i sobie siedziały.

Siedzenia montowane na dwóch szynach.

Fotek brak, bo owych siedzeń nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a tak konkretnie, to w której rubryce niemieckiego dowodu był ten wpis?

(bo może oznaczał on cokolwiek innego niż dodatkowe siedzenia w bagażniku :x )

Liczbę miejsc określa rubryka [s1] - co w niej było podane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Założę się...

Możesz się nawet z diabłem zakładać, co mi do tego ... :evil:

 

Paprock oczywiście, że pod S1 było 5.

 

Napisałem, był wpis w DR a nie dane DR 8. Tak sam0 jak się często zdarza ilość osób 5-7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecher, czy o to szło?

Bo to jest taki wpis doprecyzowujący kategorię homo (patrz koniec ustawy):

KATEGORIE POJAZDÓW

1. Kategoria M: pojazdy samochodowe przeznaczone do przewozu osób mające co najmniej cztery koła, w tym:

1) kategoria M1: pojazdy do przewozu osób, mające nie więcej niż osiem miejsc oprócz siedzenia kierowcy;

5ae1a7ad36d58_do8miejsc.gif.14715611e48f4a11567b688d50e35a15.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu gdzie, w niemieckim dowodzie, czy w jego tłumaczeniu?

Raczej nie istnieje skoda o takiej (fabrycznej) konfiguracji (ja przynajmniej nie spotkałem), a te alu-szyny w bagażniku od czasu do czasu przytrzymują neseser jak się na wycieczkę jedzie. ;)

OK! Nie było sprawy!

:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam germańskiego, więc po za cyfrą 8 nie wiem co było wydrukowane w danym miejscu.

Na tłumaczeniu jak napisałem.

 

Dodatkowych siedzeń nie było(co napisałem), więc założyłem (nie mylić z zakładaniem się), iż szyny do tego celu służyły.

 

Do DIP-u i tak poszło to, co pod S1 wpisane było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.