Skocz do zawartości

Vw Crafter pomoc drogowa Anglik! Jak to ugryźć?


Lew850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem świeżo upieczonym diagnostą i mam pewien problem. Vw Crafter pomoc drogowa z Wielkiej Brytanii. Pojazd został przełożony na ruch prawostronny przez firmę pod warszawą( podobno są wszystkie wymagane dokumenty). Moi drodzy jak to zrobić żeby wszystko było tak jak powinno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dzisiaj dostarczy mi wszystkie dokumenty i będę to sprawdzał. Podejrzewam ze chodzi mu o specjalny pomoc drogowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby z angielskiego DR wynikało, że to pomoc drogowa, to robisz OBT przed pierwszą rejestracją.

 

Gdyby wynikało, że to ciężarowy lub osobowy to robisz okresowe + dodatkowe z opisem zmian. Właściciel powinien mieć (chociaż literalnie niekoniecznie na stacji) dokument od przedsiębiorcy, który dokonał zmiany rodzaju pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zaświadczenie o przeróbce auta na ruch prawostronny

 

Takie zaświadczenie nie jest do niczego potrzebne. To Ty na badaniu stwierdzisz, że pojazd spełnia warunki, co oznacza, że kierownica jest po właściwej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zaświadczenie o przeróbce auta na ruch prawostronny. Kategoria pojazdu w dowodzie N1.
- nie chodzi o pisemne potwierdzenie zrobienia przekładki kiery z jednej na drugą stronę.

Trzeba zobaczyć jak był zarejestrowany samochód poza granicami. I teraz jeżeli był samochodem o rodzaju specjalnym i przeznaczeniu pomocy drogowej to wystarczy najnormalniejsze okresowe badanie przed pierwszą rejestracją w kraju.

Natomiast jeżeli został sprowadzony samochód o rodzaju ciężarowym i przeznaczeniu przewóz pojazdów to należałoby tak zwane zmiany konstrukcyjne wykonać, czyli oświadczenie podmiotu, barwy, kolory jak dla pojazdu specjalnego pomocy oraz stosowne wyposażenie ku temu.

 

Trzeba rozkminić co w angielskim dowodzie jeżeli chodzi o rodzaj, podrodzaj, przeznaczenie pojazdu w stosunku do tego co stoi na badaniu.

 

[ Dodano: 03-02-2017, 17:48 ]

Jestem świeżo upieczonym diagnostą i mam pewien problem.
- no to prawie tak samo jak ja, a problem, a problemów, że hoho!

Kurcze, żeby pozbyć się tego, to musiałem ten paciorek rodzajów i podrodzajów pojazdów przyswoić co to opisany jest w Instrukcji Rejestracji gdzieś tak pod koniec. Z tych tabelek wychodzi kiedy cudak jest zwykłą lawetą do przewozu samochodów, a kiedy samochodem o rodzaju specjalnym i przeznaczeniu pomocy drogowej. Nic nie szkodzi, że to samo lub podobny asortyment wozi. Jednak są subtelne różnice. Głównie w podatkach drogowych. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam pewien problem.

No i jak Kolego ten problem? Bo jak na razie cisza z Twojej strony.Odezwiesz się dopiero z następnym problemem?

Ja tam nie chcę Cię wychowywać,ale wypadałoby coś napisać jak zakończył się problem i przede wszystkim jest takie magiczne słowo- "dziękuję".

Wiesz ,pozostawiłeś taki niesmak-"do następnego razu mam was w d..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawodawca dopuścił do rejestracji na terenie Polski pojazdy z kierownicą po prawej stronie wyłącznie kategorii M1 - pojazdy samochodowe przeznaczone do przewozu osób mające co najmniej cztery koła i nie więcej niż osiem miejsc oprócz siedzenia kierowcy. Oprócz tego pojazdy te muszą być w stanie rozwinąć prędkość większa niż 40 km/h. Nie można zatem zarejestrować sprowadzonego z Wielkiej Brytanii np. pojazdu ciężarowego, autobusu ani samochodu dostawczego (kategoria N1). Samochód, który właściciel chce zarejestrować w Polsce może być sprowadzony wyłącznie z państwa członkowskiego Unii Europejskiej, gdzie uprzednio był zarejestrowany.

 

Przypominam, że 10 cyfra VIN w niektórych markach określa z której strony jest kierownica fabrycznie montowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można zatem zarejestrować sprowadzonego z Wielkiej Brytanii np. pojazdu ciężarowego, autobusu ani samochodu dostawczego (kategoria N1).

 

Nie doczytałeś:

 

Pojazd został przełożony na ruch prawostronny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzegorzŁódz Nie mam nikogo w d... Klient zjawił się, okazał dokumenty. Powiedziałem mu ze ma się stawić następnego dnia i już się nie pokazał... w każdym razie dziękuję wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.