Skocz do zawartości

Auto 4x4 z uszkodzonym napedem


Gość jedrysekjarek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    10

  • Paprock

    7

  • DARIO64

    6

  • adam1501

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tu się rozchodzi o to ,że napęd jest uszkodzony

 

Zależy co jest uszkodzone - i czy zagraża to bezpieczeństwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest, bo uszkodzony element/funkcjonalność zostały usunięte.

 

Innymi słowy - wymontowałem klimatyzację z auta bo zepsuta była. To w końcu jak - mam auto z zepsutą klimatyzacją, czy jednak z wymontowaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak - mam auto z zepsutą klimatyzacją, czy jednak z wymontowaną?
w sumie to masz niedziałającą instalację odmgławiającą? ;) ale za to to tylko UD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co jest uszkodzone - i czy zagraża to bezpieczeństwu.

Wał raczej nie jest uszkodzony . :lol:

 

[ Dodano: 07-02-2017, 16:59 ]

bez takiej "instalacji odmgławiającej"

To mamy miesięcznice . :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre modele starych audi np. a6 mają skrzynię z wyjściem na wał, miejsca mocowania podpór i dyfra, ale jest mimo wszystko różnica pomiędzy fabrycznym przygotowaniem pojazdu pod konkretny rodzaj napędu, a demontażem częściowym tegoż. Jeszcze zrozumiem, gdy pojazd zostanie wyposażony w oryginalne rozwiązania dla pojazdu napędzanego na jedną oś, ale zdekompletowanie układu napędowego to co innego. W takim przypadku nie da się sprawdzić działania tego układu. Poza tym jak już niejednokrotnie było napisane na tym forum, rozporządzenie daje jeszcze jedną możliwość diagnoście. Chodzi o uwagi pod tabelką usterek

2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności.
. Dla mnie osobiście niekompletny układ przeniesienia napędu to UI lub USZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście niekompletny układ przeniesienia napędu to UI lub USZ

 

I dalej nie wiemy dlaczego zagraża to bezpieczeństwu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej nie wiemy dlaczego zagraża to bezpieczeństwu :P
Bo nie ma pewności co do faktycznych uszkodzeń układu, przyczyn jego zdekompletowania i zachodzi przypuszczenie, że może np. dojść do zablokowania kół. A szczególnie w systemach sterowanych przez ECU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej nie wiemy ...

może to taka sama przyczyna jak

Miejsce przewidziane do umieszczenia tablic rejestracyjnych nie spełnia wymagań określonych w załączniku nr 5 do rozporządzenia o warunkach technicznych.
= UI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to taka sama przyczyna jak

Cytat:

Miejsce przewidziane do umieszczenia tablic rejestracyjnych nie spełnia wymagań określonych w załączniku nr 5 do rozporządzenia o warunkach technicznych.

= UI

Przecież nasz kraj jest mistrzem w tworzeniu przepisów tam gdzie nie ma problemu.

http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/szykuja-sie-zmiany-dla-kierowcow-bedzie-nowy-wzor-tablic-rejestracyjnych_877226.html

Zgodnie z powyższym w naszym kraju nie ma takich pojazdów (dopuszczonych do ruchu, skoro jest to - UI), to po cóż zmieniać prawo pod coś, co nie stanowi żadnego problemu :shock: . Natomiast wyrugowanie roku produkcji stanowi tak kolosalny problem, że żadna opcja polityczna nie może sobie z nim poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dziennikarz nie posiadał dostatecznej wiedzy, żeby o to zapytać i zapędzić gościa w kozi róg. Inna sprawa, że winni i tak ostatecznie byliby Diagności, którzy ostatecznie takie auta przepuszczają na badaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy - wymontowałem klimatyzację z auta bo zepsuta była. To w końcu jak - mam auto z zepsutą klimatyzacją, czy jednak z wymontowaną?

 

Jak masz np renault clio - to paradoksalnie możesz mieć problem zna bt, bo uszkodzenie klimy zapala check na tablicy... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 66.

2. Urządzenia i wyposażenie pojazdu, w szczególności zapewniające bezpieczeństwo ruchu i ochronę środowiska przed ujemnymi skutkami używania pojazdu, powinny być utrzymane w należytym stanie oraz działać sprawnie i skutecznie.

 

Do tego brak kompletności pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.