Skocz do zawartości

Samochód z ITD na Straz


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy będę miał taki temat - inspekcja przekazała Mastera OSP - pojazd z "biurem" z tyłu. Osp chciało by go przebudować na "bojowy"SP - dokładka jednego rzędu siedzeń - zabudowa dla sprzęty z tyłu - proszę o wszelkie sugestie od koloru do zabudowy - w obecnej chwili jest specjalny - miejsc nie znaju bo podjadą po południu to luknę w DR - ale prawdopodobnie 3 a chcieli by 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładka jednego rzędu siedzeń

Jeżeli ma punkty mocowania.

 

Cała reszta to zwykłe zmiany konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy - że ten zielony kolor to można podciągnąć pod khaki - więc z malowaniem nie było by problemu - tak myślę - tylko napis zmienić na STRAŻ

 

[ Dodano: 09-05-2017, 13:36 ]

Nie będzie zmiany rodzaju pojazdu wiec obejdzie się bez G45.20 - jak podjadą to wrzucę fotkę w jakim stanie jest obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - na pewno musi mieć punkty kotwiczenia? W rozporządzeniu w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej - nie mogę tego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis odnośnie siedzeń dla tych pojazdów jest lakoniczny "...siedzenia są przymocowane do nadwozia, również gdy są przesuwane, w sposób uniemożliwiający niezamierzone zmiany ich położenia;...". Znasz mnie :D , jak nie ma czegoś co wykonał producent pojazdu, to opinia rzeczoznawcy "tłuściutka", nie trzy stroniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc z malowaniem nie było by problemu

 

Po co malować, taniej dać do oklejenia czerwoną folią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taniej dać do oklejenia czerwoną folią...
Wcale nie taniej, bo jak dojdą oznaczenia i napisy to żeby się toto kupy trzymało, musi być dobra folia.
Khaki metalik :D
Ale khaki nie jest zarezerwowany dla wojskowej SP? Bo jak z mojej jednostki strażacy odbierali samochody z demobilu, to przy zmianach na pożarnicze wszystkie szły do malowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale khaki nie jest zarezerwowany dla wojskowej SP?

Wg § 27 warunków technicznych i zwykła straż może być khaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501, właśnie doczytałem. Jeszcze nie miałem pożarniczego na BT, więc musiałem odświeżyć sobie pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie widziałem jeszcze pożarniczego w barwie innej niż czerwona lub biała jeśli był użytkowany przez "zwykłe" straże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Dr od niego - specjalny/inspekcja transportu drogowego - 9 miejsc - będzie używany przez jednostkę wodną - wyposażenie przyczepka z pontonem + zestaw dla nurków - więc właściwie trzeba było by zamontować uchwytu na butle - zastanawiam się czy bedzie jakaś przebudowa oprócz "kwitowej ". Jak na razie - moim zdaniem- to powinni go przerejestrować w takiej formie jakiej jest na UM lub OSP -dostać PC i myśleć dalej co z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co robić... Zostawić siedzeń tyle ile potrzeba, zdemontować biuro i... I dalej nie wiem nic.

Jaki ten samochód ma być; specjalny, uprzywilejowany, taki, śmaki oprócz tego że khaki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - podlega On pod jakaś komórkę w Obronie Cywilnej lub innym dziale UM lub UG i to właściwie oni powinni zadecydować co z tego ma być - nie strażacy - czekam na rozwój sytuacji - jak na razie rozmawiałem tylko z nimi i nie wiem czy są władni podejmować takie decyzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi IVVO co w tym pojeździe będzie specjalnego? Bo to, że będzie miał uchwyt na butle specjalnego z niego nie czyni. Ciężarówka, która rozwozi butle z gazem LPG też ma specjalne uchwyty na nie - i co? Od razu specjalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop, A co w obecnym stanie było w nim takiego specjalnego oprócz nazwy - koguty, pas z napisem, przynależność do służby - możemy zadać takie pytanie - normalny bus 9-osobowy :cool:. Widocznie wystarczy sama przynależność aby stać się specjalnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwili sobie takie papiery, to mieli. Z tego co kojarzę to oni to rejestrowali jako mobilne biura.

 

Kwestia jest taka, że teraz po zmianach TY będziesz to od nowa oceniał w obecnym świetle, więc... :)

 

To, że kiedyś ktoś audi A8 zakwalifikował na pomoc drogową, nie znaczy, że ma to być wyznacznikiem i trzeba się tego trzymać - szczególnie przy zmianach konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobilne biuro ITD to jednak wyposażenie specjalne. Z jednej strony biurka i sprzęt komputerowy, z drugiej sprzęt techniczny. Więc przestrzeń ładunkowa zapakowana na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze - ja też. Ale ciągnięcie przyczepki z łódką i wiezienie kilku butli z takim czy innym gazem już specjalnym nie czyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt a tym bardziej jak odczepi tą przyczepkę.

Aby był specjalnym, to pasowało by zrobić jakąś zabudowę na butle i sprzęt do nurkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.