Skocz do zawartości

Motocykl z Holandii


Prospector

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Pierwszy raz mam taki przypadek. Zjawił się klient motocyklem Aprilia Pegaso 650, wszystko posprawdzałem, nr w dowodzie odpowiada temu na główce ramy, ale już do programu wbić go nie mogłem. WK już zamknięte więc nie zapytam i staram się zebrać info do przekazania co dalej człowiek robić ma. Jutro ma się zjawić jak również zasugerowałem by sam zapytał w WK.

Rok produkcji 1994, 1rej. jak widać.

Czy mieliście podobne sytuacje ? Proszę o poradę jak ugryźć temat.

 

Pozdrowionka.

tlum.thumb.jpg.e38c943a95bb1cf9c36e6a3ee664ff24.jpg

dr.thumb.jpg.6042060110b9aa491e567752ef3d4df8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego przypadku to nie miałem. Kiedyś pracowałem na super programie, który umożliwiał wybór rodzaju numeru identyfikacyjnego w sensie numeru ramy, nadwozia, podwozia lub VIN-u.

Co do VIN-u to aplikacje liczą zawsze te znaki, że ani mniej, ani wiecej niż siedemnaście, co nie.

We wspomnianym programie raczej nieograniczone było pole numeru podwozia, nadwozia, ramy.

To było przed CEPiKiem jeszcze, a dzisiaj to licho wie ile wolnego miejsca na alfa-numeryczne znaki jest w dowodzie rejestracyjnym, w Cntralnej Ewidencji, w aplikacji Wydziału Komunikacji...

Najpewniej uzyskać info od przedstawiciela producenta (jak jest taki) co i które mówią znaki tego przydługaśnego numeru ramy.

Hmmm... Nie wiem, czy aby coś podobnego przez forum już nie przemknęło.

A na bank literka G zaburza wszystko po wyrazie APRILIA. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie numeru na ramie i tabliczki znamionowej. Na pewno jest wydzielone, podzielone lub rozdzielone kreską, gwiazdką......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na tabliczce znamionowej widnieje numer 04152152.

A na ramie po tej całej nazwie aprilia... w gwiazdkach *04152152* widnieje; i taki chciałem wpisać i nawet program zdekodował jako motorower aprilia, ale dokumenty nie halo, więc nie ryzykowałem.

Jak podjedzie to wykonam zdjęcia.

 

Dzięki za odpowiedzi tak w ogóle ;)

Paprocku, czy będziesz tak uprzejmy i wskażesz ten temat podobny z długaśnym numerem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pioruna nie umiem szukajką szukać. :evil:

Bardziej mi szło o podobne tematy co wpisywać w takim przypadku. Sprawa rozbijała się o różnego rodzaju przedrostki stosowane przed numerem nadwozia/ramy. Tyczyło to się starszych pojazdów i ciągników zdaje się, że coś było dokoptowane przed ścisłym numerem identyfikacyjnym.

Coś mi świta, że Wartburgi... Trabanty... Nie istotne. Po mojemu w tej Aprili należałoby oddzielić znaczki, krzaczki od tego co jest rzeczywistym numerem i tylko numerem ramy.

Uzyskałem nieformalna informację, że te 21 znaków na upartego w dowód rejestracyjny się wciśnie. :x

Jednak mimo wszystko byłbym za wydzieleniem z tego ciągu znaków samego numeru ramy. Co w konsekwencji może kiedyś tam doprowadzić do forumowych zapytań odwrotnych, że "numer ramy liczy sobie dwadzieścia jeden znaków, a w dowodzie tylko ostatnie siedem wpisali". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i ja, co szukam to jakieś inne tematy wyskakują :)

Przypadków z numerami gdzie jak mówisz wpisują 7, a na ramie więcej, jest trochę. Jednak tu 25znaków wbili. To raczej do DR się nie wciśnie :P

Na ramie jak wspomniałem, oddzielone gwiazdkami jest 7 ostatnich. W Holandii zapewne blokad nie mają, to wszystko spisali co zobaczyli, tworząc problem dla nas.

 

Zdjęcia są. Z wk info, dokonać opisu co numerem a co nazwą inną w uwagach, co w DR a co na pojeździe. Tak więc zrobiłem i to co gwiazdkami poprzedzone numerem pozostawiłem, na TZ również i taki numer widnieje.

Temat sam zniknie, jednak jeśli ktoś zdanie zabrać chce, to proszę ;)

NR.thumb.jpg.936bef031c2c59165f57f60db460cff4.jpg

TZ.thumb.jpg.ebcab9dbf214db4c8847265bfbe30f30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wpisać tylko ten numer między gwiazdkami. Reszta to literowo cyfrowe oznaczenie marki typu, modelu i wyposażenia ( tak bym wytłumaczył w uwagach do zaświadczenia rozbieżność miedzy DR a stanem faktycznym). Dla tego pojazdu dopuszczalny jest numer ramy i tylko numer ramy (ten między gwiazdkami) wpisujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.