Skocz do zawartości

Zestaw do przewozu samochodów rajdowych


rovar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów i zwracam się z kilkoma pytaniami. Chodzi mi po głowie zakup zestawu ciągnik plus naczepa do przewożenia i serwisu samochodów rajdowych. Zestaw używany wyłącznie w takim celu jak napisałem, żadnego transportu i innych kombinacji. Pytanie jak to wygląda z opłatami typu podatek drogowy, ubezpieczenie OC? Dalej pytanie o tacho i czas pracy - obowiązują zasady jak zwykłego kierowcę? Zestaw byłby używany pewnie z 10 razy w roku w związku z tym nie ukrywam, że wolałbym zminimalizować koszty. Łapie się to pod coś w rodzaju pojazdu specjalnego? Widziałem kilka takich naczep na zachodnich aukcjach i jest to połączenie kampera i mobilnego serwisu. Czy w czymś takim można przewozić osoby w sensie w naczepie? Czy jest to całkowicie zabronione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik samochodowy jest zawsze ciągnik samochodowy i nic w nim specjalnego, czy to siodłowy, czy to balastowy lub inny. Przyczepa/naczepa może być specjalna ale raczej nie do wożenia ludzi. Przewóz osób precyzuje artykuł 63 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.

Co do tacho to należałoby się zastanowić czy ten ciągnik i wykonywany nim transport będzie nosił znamiona z ustawy o transporcie drogowym. Szczegóły ciut niżej w dziale "Tacho".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to wygląda z opłatami typu podatek drogowy

Spytaj się w swoim Urzędzie Miasta/Gminy.

ubezpieczenie OC

Spytaj u ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.