Skocz do zawartości

Badanie po Negatywny-USZ


vvitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    16

  • michal_k

    13

  • blakop

    12

  • rewers

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 5 weeks later...

Badanie przeprowadzasz na podstawie: DR PC KP pp

A jak klient pojedzie na inną stację, bo się lekko na diagnostę obraził to co przyjmiecie go na podstawie zaświadczenia diagnosty co zabrał dowód? a już te 14 dni mija , bo klient nie wyrobił się z naprawą, wg mnie nie można musi być DR PC KP pp , ma zabrany dowód jak ma się poruszać? wiem zaraz powiecie że przyjedzie na lawecie, ale wpisując jako nowe badanie masz w programie serie i nr dowodu lub pokwitowania wpisać to co wpiszesz nr zaświadczenia? bzdura, ma być dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- może i wyłącznie, pod warunkiem, że zapis traktuje się literalnie.

Ja tam nie wiem czy tylko o dowód się rozchodzi, a może też i o inne dokumenty uwolnione od jakiegoś czasu do identyfikacji, a czy wklepywać w rejestr serię i numer zagranicznego dowodu to już nawet nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literalnie to tak wychodzi z załącznika 8

 

:ok:ok:ok

 

A wracając do tematu - nr zaświadczenia (które jest pokwitowaniem) to właśnie numer pokwitowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio pojazd po USZ z innej SKP. BT wykonane, DR klient odzyskał na drugi dzień. Miałem tylko problem z rodzajem BT, ale stanęło na OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literalnie to tak wychodzi z załącznika 8 .

Literalnie, to ten zapis był nieaktualny już zanim weszły KP i PP, ponieważ wcześniej oprócz DR wpisywaliśmy jeszcze PC.

Więc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literalnie, to ten zapis był nieaktualny już zanim weszły KP i PP

 

Nie możesz tak twierdzić, gdyż rozporządzenie pochodzi z 2012 r. Dlatego można się go trzymać literalnie i wpisywać wyłącznie nr DR (a jeśli nie ma DR to nie wpisywać nic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie za bardzo mam co dodawać do tego co napisał Michał .

Nie po raz pierwszy urzędnicy nie ogarniają przepisów które wprowadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy również wolno by nam było nie rozumieć przepisów.

Cytując miglansa ze swojego WK : To ja mam ustawę czytać ? (o vat chodziło 3 lata temu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego można się go trzymać literalnie i wpisywać wyłącznie nr DR (a jeśli nie ma DR to nie wpisywać nic).

Dopytam, czy tylko polski DR masz na myśli czy zagraniczny też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dopytam. Musi to być dokument o nazwie "dowód rejestracyjny" w dosłownym tłumaczeniu, czy każdy inny dokument będący świadectwem administracyjnym stwierdzającym dopuszczenie pojazdu do ruchu niezależnie od nazwy tez może być? :) No bo skoro o LITERALNYM znaczeniu rozmawiamy... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moment Michał...

Jeden z nich nazywa się:

ZULLASUNGBESCHEIGNUNG

a drugi

FAHRZEUGSCHEIN

 

Czyli nie trzeba wielkich zdolności lingwistycznych aby wiedzieć, że przynajmniej jedno z tych określeń nie można przetłumaczyć wprost do postaci "DOWÓD REJESTRACYJNY" 8)

A Ty mówisz, że oba to dowód rejestracyjny dla Ciebie... Więc może jednak nie do końca chodzi o literalne brzmienie tłumaczenia co o charakter dokumentu za granicą odpowiadający krajowemu dokumentowi o nazwie "dowód rejestracyjny"? 8)

A już boję się w tą dyskusję wtrącić dokument o literalnie kompletnie innej nazwie, a mianowicie "pozwolenie czasowe" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZULLASUNGBESCHEIGNUNG

a drugi

FAHRZEUGSCHEIN

 

Zauważ, że nowy wzór dowodu niemieckiego ma również napisane w nawiasie Fahrzeugschein, więc myślę, że to ciągle ten sam dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Panowie Badanie przeprowadzasz na podstawie:

DR

PC

KP

pp

Zaświadczenie które otrzymuje klient po zabraniu dowodu rejestracyjnego przez diagnostę to tylko pokwitowanie, że został zabrany na jego podstawie żaden diagnosta nie powinien przeprowadzić badania, wysyła klienta do urzędu po PC albo klient przyjeżdża z KP i można działać.

Jak nie minie 14 dni to na innej stacji klient może zrobić sobie badanie , bo stwierdził że nie pojedzie do poprzedniego diagnosty , ale płaci za całe nowe badanie, zatem lepiej jest wrócić do pierwszego diagnosty z usuniętą usterką i zapłacić np. 20 zł za usterkę a nie 98 zł za całe badanie, chyba że klient nie usunął usterki i liczy na to, że inny diagnosta nie zauważy ( niestety zauważy jest przypominacz N rejestr no chyba, że jest głupi diagnosta) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.