Skocz do zawartości

BTP pojazdu z Japonii z kierownicą po lewej


js512

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pierwszy raz zdarzyła mi się taki przypadek, klient chce zrobić pierwsze badanie techniczne samochodu sprowadzonego z Japonii, samochód jest w wersji europejskiej został wyeksportowany z Niemiec a teraz ponownie sprowadzony do Polski. Klient posiada dwujęzyczny Japoński dowód rejestracyjny, oraz tłumaczenie dowodu.

 

Moje pytanie:

 

1. Czy mogę ,,normalnie" zrobić przegląd tak jak auta sprowadzonego np. z Niemiec

2. Czy powinienem zażądać jakiejś dodatkowej dokumentacji typu świadectwo homologacji

żeby mieć pewność, że to nie przekładka prawostronna.

 

3. Czy jest coś na co muszę zwrócić szczególną uwagę przy tego typu przeglądzie

 

P.S samochód to Porshe zabytkowe więc kierownica jest raczej na pewno oryginalnie po lewej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie robisz pierwsze tak jak z NIEMIEC. Skoro to zabytek to nie będziesz miał druku homologacji ze względu na rok produkcji. Rozumię, że w Japonii jeździł z kierownicą z lewej strony. A badanie co do zgodności na zabytek to już coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie robisz pierwsze tak jak z NIEMIEC. Skoro to zabytek to nie będziesz miał druku homologacji ze względu na rok produkcji. Rozumię, że w Japonii jeździł z kierownicą z lewej strony. A badanie co do zgodności na zabytek to już coś innego.

 

Samochód ma być zarejstowany na zwykłe blachy. ,,zabytek" w sensie, że 25 letni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz OBT przed pierwszą rejestracją. To norma, że w Japonii sportowy model miał kierownicę po lewej. Oni tak lubią. Tylko zwróć uwagę na reflektory przednie, bo mogą być dla ruchu lewostronnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miało być kierownica po prawej stronie
to tylko z Unii a z tego co wiem to Japonia nie jest.

No ale ten

BTP pojazdu z Japonii z kierownicą po lewej

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest 17 cyfrowy VIN
Jeśli to europejczyk (a takie szły do Japonii z kierą po naszemu) to pewnie ma, mimo wieku
około 25 lat
. Najczęściej są to samochody sportowe typu Porsche, BMW, Mercedes SL itp. Pozostałe były produkowane w specyfikacji na rynek Japoński. Mam kilka takich perełek w okolicy. Co ciekawe, niektóre modele występowały w specjalnych wersjach na tamtejszy rynek, mimo kierownicy po lewej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kilka sztuk z JP i z tego co pamiętam to tam były jakieś problemy z TZ i DMC jakoś dziwnie niskie miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat zamknięty

 

Pojazd fabrycznie miał kierownicę po LEWEJ stronie został zakupiony w europie w Niemczech wyeksportowany do Japoni tam zarejestrowany z kierownicą po lewej (tak wynika z japońskiego dowodu który jest dwujęzyczny japońsko/angielski) a następnie sprowadzony do Polski. Ja zrobiłem normalnie badanie przed pierwszą rejestracją wraz z DIP'em (wszystkie dane wraz z wymiarami pojazdu, naciskami na oś itd. są w japońskim dowodzie) WK pojazd zarejestrował bez problemów teraz śmiga na polskich blachach a ja mogłem się nim przejechać :D

 

Teraz będę robił to samo z Bentleyem, okazuje się, że takie luksusowe samochody można kupić w Japoni stosunkowo tanio i opłaca się je sprowadzać.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.