Skocz do zawartości

Zmiana ilosci miejsc V70 volvo


adresat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam fabrycznie od nowosci zamontowany 3 rzad siedzen. Niestety 1 wlascicel w kraju zarejestrowal auto jako 5 miejscowe. Chcialbym to teraz jakos odkrecic zeby w dowodzie bylo 7 miejsc. Jak rozumiem takie rzeczy robi sie na stacji okregowej. Czy potrzebne beda mi do tego jakies dodatkowe dokumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super.

 

Czy da sie to zrobic w cenie normalnego przegladu? Bo nienawem mi sie konczy czy raczej jest to osobne zaswiadczenie i ile ewentualnie kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klientem uzgodnić trzeba, samo dodatkowe czy okresowe+dodatkowe za taką samą kasę. Jeżeli chodzi o zakres to §3 ust1 pkt 5 rozporządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się z grubsza nazywa po ustawie dodatkowym badaniem pojazdu, "w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6, z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem".

Zakres czynności takiego badania opisany jest w rozporządzeniu dotyczącym badań technicznych pojazdów.

Auto powinno być przez klienta w miarę przyszykowane, a więc to co bedzie poddane oglądowi ma być widoczne i dostępne. Większość diagnostów pewnie wykona ze trzy/cztery fotki tych przedmiotowych miejsc siedzących. Nic nie stoi na przeszkodzie aby "zrobic samo badanie tech. 3 rzedu siedzen bez koniecznosci robienia podstawowego przegladu". Koszt z tabeli opłat za takie czynności 82 złote wynosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie aby "zrobic samo badanie tech. 3 rzedu siedzen bez koniecznosci robienia podstawowego przegladu"
Przepis stoi na przeszkodzie, bo badanie zawiera zakres okresowego i pojazd ma być w pełni sprawny, nie tylko w zakresie ocenianych zmian. A czy diagnosta ustali nowy termin BT robiąc okresowe i dodatkowe, czy nie ustali robiąc samo dodatkowe to już kwestia myślę do dogadania, bo opłata ta sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt z tabeli opłat za takie czynności 82 złote wynosi.

 

Jednak większość diagnostów doliczy do tego opłatę za okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a ja pierwszy :x:D

--------------------------------------------------------------------

 

aboz, no nie inaczej jak tylko rozsiewasz świętą rację!

:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Większość SKP w mojej okolicy i tak zrobi z automatu okresowe plus dodatkowe i tak skasuje.

 

Co najwyżej nie skrócą badania, gdyby była taka okoliczność, ale skasują i tak za dodatkowe plus okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skasują i tak za dodatkowe plus okresowe.

 

 

teraz takiego dylematu nie mam bo pracuję na podstawowej ale na poprzedniej to zawsze braliśmy obt + dodatkowe, a TDT na kontroli zalecało jeszcze pobierać 94 za powypadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDT na kontroli zalecało jeszcze pobierać 94 za powypadkowe.

 

A co ma badanie powypadkowe do zmian konstrukcyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma badanie powypadkowe do zmian konstrukcyjnych?

Na dzień dzisiejszy nie ma , ale był czas gdy ówczesny zakres badania interpretowali tak żeby za zmiany brać 274 zeta.

 

[ Dodano: 06-07-2017, 22:06 ]

Tak było :

5) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub

wymiany elementów powodujących zmianę danych

w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem

art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy, z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem — obejmuje

sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych,

w sposób określony dla okresowego badania

technicznego(98 zł) oraz zakres czynności określonych w pkt 1(94 zł) i 2(82 zł) działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia,

a także ustalenie nieznanych lub nowych danych technicznych pojazdu podczas przeprowadzania

badania technicznego w sposób określony w dziale II załącznika nr 4 do rozporządzenia oraz

sporządzenie opisu zmian dokonanych w pojeździe zgodnie z załącznikiem nr 5 do rozporządzenia;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wykonać też i OBT bo "normalny" WK w wypadku zmiany liczby miejsc wymieni DR a w tym przypadku zyskamy jedną kratkę w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się tutaj żeby nie zakładać nowego tematu. Dla pewności jeszcze spytam. Ford Transit sprowadzony z Niemiec dubel kabina w DR 7 miejsc, a w rzeczywistości 6. Widać że wszystko fabryczne. W uwagach tylko s1-max. Mam pytanie czy mogę mu zrobić zmiany na 6 osób jest to ciężarowy skrzynia otwarta. Myślę że mogę, ale wolę dopytać. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- A czy nie lepiej zgłębić wiedzę co dokładnie oznacza to "S1-MAX", bo po mojemu wychodzi, że to odniesienie dotyczy maksymalnej ilość miejsc siedzących możliwą do skonfigurowanie dla tego rodzaju pojazdu/nadwozia/kabiny.

Czy nie lepiej to opisać/wyjaśnić w uwagach i podać, że pojazd wyposażony jest tylko w sześć miejsc/siedzeń. Może wcześniej z WK pogadać. To nie pierwszy przypadek zdaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jakie zmiany opiszesz?

 

Jak to jakie? Pojazd wyposażany w 6 miejsc. Fotele zamocowane w fabrycznych punktach mocowania. A skąd mam wiedzieć czy kiedyś nie miał z tyłu kanapy 4 osobowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.