Skocz do zawartości
adresat

Zmiana ilosci miejsc V70 volvo

Rekomendowane odpowiedzi

adresat

Witam

 

Posiadam fabrycznie od nowosci zamontowany 3 rzad siedzen. Niestety 1 wlascicel w kraju zarejestrowal auto jako 5 miejscowe. Chcialbym to teraz jakos odkrecic zeby w dowodzie bylo 7 miejsc. Jak rozumiem takie rzeczy robi sie na stacji okregowej. Czy potrzebne beda mi do tego jakies dodatkowe dokumenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

jeśli jest to auto osobowe to nie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g
jeśli jest to auto osobowe to nie .

 

Dlaczego ,akurat tu nie widzę problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

jeśli jest to auto osobowe to nie potrzebuje dodatkowych dokumentów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adresat

Super.

 

Czy da sie to zrobic w cenie normalnego przegladu? Bo nienawem mi sie konczy czy raczej jest to osobne zaswiadczenie i ile ewentualnie kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

badanie okresowe +dodatkowe 99+82 a jak z gazem to 162 +82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Regan55
99
Niby 1 zet to nie pieniądze ale jednak 98....+"papier" :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adresat

Ale jak rozumiem moge zrobic samo badanie tech. 3 rzedu siedzen bez koniecznosci robienia podstawowego przegladu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wojteczek

Z klientem uzgodnić trzeba, samo dodatkowe czy okresowe+dodatkowe za taką samą kasę. Jeżeli chodzi o zakres to §3 ust1 pkt 5 rozporządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

To się z grubsza nazywa po ustawie dodatkowym badaniem pojazdu, "w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6, z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem".

Zakres czynności takiego badania opisany jest w rozporządzeniu dotyczącym badań technicznych pojazdów.

Auto powinno być przez klienta w miarę przyszykowane, a więc to co bedzie poddane oglądowi ma być widoczne i dostępne. Większość diagnostów pewnie wykona ze trzy/cztery fotki tych przedmiotowych miejsc siedzących. Nic nie stoi na przeszkodzie aby "zrobic samo badanie tech. 3 rzedu siedzen bez koniecznosci robienia podstawowego przegladu". Koszt z tabeli opłat za takie czynności 82 złote wynosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aboz
Nic nie stoi na przeszkodzie aby "zrobic samo badanie tech. 3 rzedu siedzen bez koniecznosci robienia podstawowego przegladu"
Przepis stoi na przeszkodzie, bo badanie zawiera zakres okresowego i pojazd ma być w pełni sprawny, nie tylko w zakresie ocenianych zmian. A czy diagnosta ustali nowy termin BT robiąc okresowe i dodatkowe, czy nie ustali robiąc samo dodatkowe to już kwestia myślę do dogadania, bo opłata ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Koszt z tabeli opłat za takie czynności 82 złote wynosi.

 

Jednak większość diagnostów doliczy do tego opłatę za okresowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

- a ja pierwszy :x:D

--------------------------------------------------------------------

 

aboz, no nie inaczej jak tylko rozsiewasz świętą rację!

:piwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Dokładnie. Większość SKP w mojej okolicy i tak zrobi z automatu okresowe plus dodatkowe i tak skasuje.

 

Co najwyżej nie skrócą badania, gdyby była taka okoliczność, ale skasują i tak za dodatkowe plus okresowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cezary
ale skasują i tak za dodatkowe plus okresowe.

 

 

teraz takiego dylematu nie mam bo pracuję na podstawowej ale na poprzedniej to zawsze braliśmy obt + dodatkowe, a TDT na kontroli zalecało jeszcze pobierać 94 za powypadkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
TDT na kontroli zalecało jeszcze pobierać 94 za powypadkowe.

 

A co ma badanie powypadkowe do zmian konstrukcyjnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
co ma badanie powypadkowe do zmian konstrukcyjnych?

Na dzień dzisiejszy nie ma , ale był czas gdy ówczesny zakres badania interpretowali tak żeby za zmiany brać 274 zeta.

 

[ Dodano: 06-07-2017, 22:06 ]

Tak było :

5) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub

wymiany elementów powodujących zmianę danych

w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem

art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy, z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem — obejmuje

sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych,

w sposób określony dla okresowego badania

technicznego(98 zł) oraz zakres czynności określonych w pkt 1(94 zł) i 2(82 zł) działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia,

a także ustalenie nieznanych lub nowych danych technicznych pojazdu podczas przeprowadzania

badania technicznego w sposób określony w dziale II załącznika nr 4 do rozporządzenia oraz

sporządzenie opisu zmian dokonanych w pojeździe zgodnie z załącznikiem nr 5 do rozporządzenia;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Warto wykonać też i OBT bo "normalny" WK w wypadku zmiany liczby miejsc wymieni DR a w tym przypadku zyskamy jedną kratkę w DR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Demart

Podłącze się tutaj żeby nie zakładać nowego tematu. Dla pewności jeszcze spytam. Ford Transit sprowadzony z Niemiec dubel kabina w DR 7 miejsc, a w rzeczywistości 6. Widać że wszystko fabryczne. W uwagach tylko s1-max. Mam pytanie czy mogę mu zrobić zmiany na 6 osób jest to ciężarowy skrzynia otwarta. Myślę że mogę, ale wolę dopytać. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wojteczek

Możesz zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Demart
Możesz zrobić.

Ok. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
czy mogę mu zrobić zmiany

w rzeczywistości 6. Widać że wszystko fabryczne.
i jakie zmiany opiszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

- A czy nie lepiej zgłębić wiedzę co dokładnie oznacza to "S1-MAX", bo po mojemu wychodzi, że to odniesienie dotyczy maksymalnej ilość miejsc siedzących możliwą do skonfigurowanie dla tego rodzaju pojazdu/nadwozia/kabiny.

Czy nie lepiej to opisać/wyjaśnić w uwagach i podać, że pojazd wyposażony jest tylko w sześć miejsc/siedzeń. Może wcześniej z WK pogadać. To nie pierwszy przypadek zdaje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Demart
i jakie zmiany opiszesz?

 

Jak to jakie? Pojazd wyposażany w 6 miejsc. Fotele zamocowane w fabrycznych punktach mocowania. A skąd mam wiedzieć czy kiedyś nie miał z tyłu kanapy 4 osobowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.