Skocz do zawartości

BTP ciężarowego z Danii - VW T5


laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jak w temacie VW T5 ciężarowy z Danii, 2 miejsca, F.1/F.2 w dowodzie 2700kg, tabliczka wskazuje jednak na 2800kg to raz, a dwa auto posiada fabryczne punkty kotwiczenia pasów dla tylnego rzędu (dla foteli być może też ale póki co paka wyłożona sklejką), jest przeszklone, przesuwne drzwi po stronie prawej. Czy któryś z kolegów po nr VIN jest w stanie ustalić czy pojazd fabrycznie nie wyszedł przypadkiem jako osobowy? Właścicielowi marzy się taki na 5 miejsc (osobowy). Nie znam praktyk w Danii jakie oni tam manewry dopuszczają.

20170707_163035_1499683336302.thumb.jpg.11578096cd3eff4dc2d0ea91f2d4d6d9.jpg

20170707_163022_1499683336381.thumb.jpg.c6d896af708ac6656fd71764b8e17ab6.jpg

1.thumb.jpg.0034e906ee2b199e32c137a79f2c555e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od razu z "grubej rury" ;) Faktem jest, że ilości miejsc siedzących w DR nie wpisano. Stąd prośba, czy jest możliwość uzyskania info ile tam miał wcześniej tych miejsc, ale to już zapewne właściciel będzie się gimnastykował. Cechy tegoż pojazdu wskazują, że była osobówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plaga jakaś, szarańcza z tymi miejscami do siedzenia ostatnio się robi, czy o co chodzi...

Też mnie taki jeden podchodzi, że ma z zagranicy sprowadzony, że M1 podobno w papierach stoi, podobno też i 6 miejsc w tych samych papierach wpisanych jest, a w rzeczywistości na pokładzie 9 siedzeń.

Podobno gdzieś dzwonił, pytał, dowiadywał, aż o PIMOT się obiło i zasięganie informacji się skończyło. Cóż, bywa...

Na koniec trafił do mnie, gdzie wyklarowałem mniej więcej tak, że we własnym zakresie w zagranicznym magistracie ustali sobie poprawną liczbę siedzeń, albo zarejestruje jako sześcioosobowy a następnie na dziewięcioosobowy przerobi. I broń cię, aby cokolwiek było na bazarze pokupione używane i jako nowe zamontowane.

--------------------------------------------------------------------------------------

 

Tu, w tematycznym aucie nie mam pojęcia co robić.

Kratę/przegrodę chociaż toto ma, ile toto ma lat?

 

D.2: Type UOPLYST = nieznany (jak nieznany, a 7HK komu na tabliczce podali?)

J: Art Varebil = VAN

Anvendelse = zastosowanie

Godstransport privat / erhverv = transport prywatny / działalność

 

Czy to opisać z natury, tak jak widać, to co stoi, no bo kurcze co i jak porównać, jak nic nie ma, a i masy + naciski na dodatek nie zatrybiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, znalazłem "gada" jeszcze w ogłoszeniu. W związku z wieloma niejasnościami, które już tu padły i brakiem choćby przegrody oddzielającej przestrzeń... (tzn przegroda jest ale nie będę nawet publicznie tego pokazywał) zmuszony jestem powiedzieć ::hey

Nie mi oceniać, czy zamysł był celowy czy też taki stan faktyczny został sprowadzony.

1.jpg.7e880deacc6039fa2fa4b27b10f68e0d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jeżeli pojazd jest poniżej DMC 3500 to i tak nie należy go zgłosić do urzędu akcyzowego nawet gdy jest pojazdem ciężarowym (lekkim)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest złego w dziurach ?
A czy ja coś pisałem, że coś jest w tym złego? Mnie bardziej chodzi o sposób zabezpieczenia kabiny kierowcy w pojazdach ciężarowych z Danii (osłona tylko miejsca kierowcy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może był jednoosobowy, a może tam jest tak, że jak jest towar na pace to pasażera się nie przewozi dlatego plexa tylko szofera chroni... W sumie głupoty. :x

Na tych linkowanych fotkach widać jakby coś solidniejszego było przymocowane w miejscu ściany grodziowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki problem to znaleźć ?

 

Oczywiście żaden, ale nie jest moim celem robienie reklamy, ani też antyreklamy.

 

Przegroda kiedyś mogła być, gdyż jak się przyjrzycie, jest do tego fabryczne miejsce, ba nawet śruby uczciwie pozostawiono w razie potrzeby ponownego jej montażu. :D w innym wypadku, nie wiem czemu miało by to służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często na zachodzie mają ciekawe podejście w kwestii przewozu ładunku/osób. Spotkałem nawet firmę z Holandii, która zajmowała się przeróbką klapy bagażnika w jakimś większym kombi tylko po to aby była fizyczna możliwość załadunku palety o konkretnych wymiarach bo wtedy przysługiwały ulgi podatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ostatnich kilku dni widziałem:

 

1. VW SHARAN z tablicami przypisanymi u nas zazwyczaj do autobusów do przewozu dzieci

2. Skoda Octavia kombi z tablicami ADR

 

Można? Można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Danii jest wiele różnych wzorów tablic rejestracyjnych. Są tablice stare i nowe.

 

Nowe tablice rej. w samochodach prywatnych są podobne do naszych: białe, z gwiazdkami, wyróżnikiem kraju...

 

Tablice rej. pojazdów firmowych zawierają tło w części lub całości koloru żółtego:

 

-Tablice pojazdów firmowych, których tło jest niebiesko-żółto-białe mogą posiadać tylko jeden rząd siedzeń i muszą mieć przegrodę TYLKO za siedzeniem kierowcy-za fotelem pasażera nie musi być przegrody (na pewno można spotkać pojazdy z pełną przegrodą, ale nie jest ona obowiązkowa w ich "vatach"). Pojazd z taką tablica rej. może prowadzić obcokrajowiec.

-Pojazdy, których tło tablic jest niebiesko-żółte mogą być prowadzone tylko przez Duńczyka.

 

Kolory tła tablic rej. ułatwiają służbom duńskim szybką identyfikację pojazdów i jeżeli wewnątrz jest więcej rzędów siedzeń lub większa ilość pasażerów niż trzeba, walą b. wysokie kary.

 

 

Samochody w Danii są bardzo drogie i w czasie procesu rejestracji prywatny właściciel płaci państwu nawet 270% wartości pojazdu. To nie błąd: 270%. Tam używane Mondeo z 2012 roku "potrafi" kosztować nawet 200 tys PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.