Skocz do zawartości

I rejestracja po zmianach w Niemczech


megalex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , Mercedes w niemieckim dowodzie jako karetka 5 tonowa, na przegląd podjeżdża po przeróbce na pojazd do przewozu samochodów. Ocena techniczna niemieckiej Dekry dopuszczająca do ruchu ze wskazanymi danymi , które zmieniają sie , DMC 3500 kg , masa własna , wymiary , przeznaczenie etc.Tabliczka znamionowa zmieniona . Przegląd z natury i porównanie danych z dokumentem Dekry wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądy z natury to jakby historia badań technicznych na dziś.

Raczej dane to porównywać z dowodem rejestracyjnym należy.

Nie wiem... Tyle się narobili, to mogli jeszcze zarejestrować tą lawetę na dowód niemiecki, a tak...

Ta zmieniona tabliczka to czyja; DEKRY czy MERCEDESA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczka Mercedes

 

[ Dodano: 11-07-2017, 18:01 ]

Masa własna 2100. Przedtem na ramie był zabudowany kontener-karetka z wyposażeniem, więc MW zmalała o 2000kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta Niemiecka "Dekra" to co takiego?

Jakiś odłam co najmniej trybunału w Hadze czy innym Strasburgu, że jak papiery od nich widzicie, to wszystko jesteście skłonni klepać?

A jakby Henio i Szwagier sp. z o.O. takie papiery wystawiali w kraju to też by było ok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz, że żaden.

Po prostu mercedes podobnie jak Iveco homologował dany typ na dwa (lub więcej) warianty DMC i w Niemczech przy okazji zmiany zabudowy można sobie zmienić DMC w granicach możliwych widełek.

 

U nas nie każdy WK na to pójdzie. Ale są takie co to zrobią - nawet bez pisma od przedstawiciela producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop , to Ty jesteś Henio , czy szwagier, bo akurat mam badanie ze stacji Dekra dopuszczające pojazd po zmianach do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homologował dany typ na dwa (lub więcej) warianty DMC

 

Ale dla konkretnego pojazdu zostało już określone MMC...

 

U nas nie każdy WK na to pójdzie

 

Nie powinien żaden. Tu jest Polska, nie Niemcy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMC zostało zmienione przez producenta dla danego pojazdu

 

A na jakiej podstawie? Czyżby kiedyś określił błędnie MMC? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten producent nowej tabliczki to się czasami nie nazywa allegro? :evil:

 

Słuchaj - jak już Dekra dopuściła to do ruchu, to po co jeszcze do Ciebie przyjechali? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta cała DEKRA na swoim terenie jest czymś podobnym do naszej "uprawnionej jednostki", o której wspomina rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów. Z naciskiem na swój teren.

A z drugiej strony to licho wie o jakim "przedsiębiorcy prowadzącym działalność gospodarczą w tym zakresie" mówi ustawa Prawo o Ruchu Drogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tytułowym poście napisał:

Mercedes w niemieckim dowodzie jako karetka 5 tonowa, na przegląd podjeżdża po przeróbce na pojazd do przewozu samochodów.

Plus papiery z DEKRY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogonić do germanii po nowy DR

 

:ok:ok:ok

 

Dokładnie. Dopóki w dowodzie zagranicznym jest 5 ton, to bym tego nie ruszał...

 

Jak dla mnie to ewidentna zmiana dla pojazdu na eksport i dlatego nie sa wymienione dokumenty... niemiecki ordnung to juz dawno mit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogonić do germanii po nowy DR

- no przecież naklikałem, że jak już tyle się narobili to mogli go jeszcze zarejestrować po niemiecku finalnie, a dopiero potem wyexportować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dopiero potem wyexportować
Ja to rozumie -Heniek-Józek - a Oni nie - psełdo przyoszczędzenie - za nowy DR chyba 70oiro

 

[ Dodano: 12-07-2017, 09:37 ]

niemiecki ordnung to juz dawno mit...

Dekra zrobiła opis i mieli jechać po nowy DR - ale Polak potrafi - a nóż się uda bez dodatkowych kosztów - a tu lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej miało być, iż mit niemieckiej solidności dawno upadł.

Tak jak np. chemia exportowana do Polski, była (i pewnie dalej jest) słabsza jak ta na ich rodzimy rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidność towarów, a solidność pewnych procedur to dwie różne sprawy.

Ich procedury - nie tylko dotyczące rejestracji i badań - są bardziej dziurawe niż nasze. Tu Niemiecki ordnung już dawno padł...

Natomiast faktycznie ich towary nadal są lepsze - chemia, spożywka. Ba - nawet ich paliwo jest bardziej kaloryczne od naszego niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast świat był zawsze podzielony na strefy wpływów, strefy ekonomiczne, strefy gospodarcze i nie wiadomo strefy jakie...

Zaczynałem robotę za świetlistych czasów i jeszcze świetliszczej przyszłości obiecywanej lecz nie doczekałem. Już w tamtych latach podział asortymentu był taki, że pierwyj sort na produkcję, drugi na magazyny lub reklamacje, a trzeci do sklepów. A sklepy też miały swoją gradację na lepsze i gorsze. Prym wiodły Pewex z Baltoną ex aequo na pierwszym miejscu. Konsumy, komercyjne, delikatesy, firmowe, z udziałem kapitału zagranicznego, join in venture...

Nie od dzisiaj wiadomo, że to co najlepsze jest na szeroko rozumianym z zachodzie i chyba reszty podziałów nie trzeba tłumaczyć. Warto chociażby wspomnieć towary exportowe klepane w krajach pod nadzorem jednego słusznego i już wspomnianego tu świetlistego związku...

Myślę, że za wiele się nie zmieniło co do podziałów.

Kto był ten wie jak smakuje Marlboro, Coca Cola itepe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast faktycznie ich towary nadal są lepsze

Nie lepsze tylko bardziej intensywne - proszki lepiej pachnie -bo oszczędzają piorąc w 30 stopniach :cool: - i tak jest z wszystkim - u nas na beczkę paliwa wlewają litr uszlachetniacza a tam 2 - rafinera i tak jedna - Niemcy kupują "nosem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.