Skocz do zawartości

Brak kategorii pojazdu w V5C - rzeczoznawca???


Struggler

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Panowie,

Piszę z drugiej strony barykady. Mam dość unikatowego anglika, auto z marzeń i nie mam zamiaru przekładać go na drugą stronę ponieważ w japonii tak go wyprodukowali i nie wychodził z kierownicą po lewej stronie. Mam kłopot ponieważ w dokumencie V5C mam puste pole w rubryce odpowiedzialnej za kategorie pojazdu. Zdjaę sobie sprawe że ma być M1 i nie mam zamiaru z tym dyskutować tak jak z tym że bede pisał pismo o odstępstwo w sprawie krótkiego vinu.

Moje pytanie to czy biegły rzeczoznawca samochodowy może okreslic kategorie pojazdu na bazie której wy wydacie pozytywne badanie techniczne lub je odrzucicie ze względu na krótki vin a nie za krótki vin i brak kategorii? Do wysłania prośby o odstępstwo potrzebuje odrzucenie przez was PT :) a nie mam co starać się o nie jeżeli mam brak kategorii pojazdu.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy PT to Próbne Tablice, czyżby dokumenty wylądowały już w urzędzie celem czasowego zarejestrowania auta?

Tu, przy podobnych tematycznie polemikach pojawia się czasami jedna opinia, że każdy "osobowy kategorię homo ma wprost przyporządkowaną z polskiej ustawy" :x.

Po mojemu, to większość wydziałów zarejestrowałaby to autko gdyby tylko dysponowali zaświadczeniem z badania z pozytywnym wynikiem, ale jak widać ktoś już V5C dokładnie przeanalizował.

Nie wiem, może w jakimś angielskim urzędzie poprosić o korektę tego dowodu, a może wystąpić o wtórnik z powodu nieczytelności rubryki z kategorią homo. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool::cool: Ja mam jedno pytanie. Skoro ten pojazd nie był produkowany w wersji europejskiej, to co z oświetleniem, lusterkami, prędkościomierzem itp.? Bo oprócz zbyt krótkiego numeru, to może być przeszkodą w rejestracji. Dla mnie osobowy i tak jest M1 na BT, więc tu nie widzę problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna kwestia to od kiedy funkcjonują kategorie homologacyjne?

Co do możliwości przypisania kat. hom. do pojazdu to ja uważam, że tylko producent pojazdu ma do tego prawo a nie rzeczoznawca.

Odnoście możliwości rejestracji omawianego pojazdu to chyba trzeba będzie we wniosku o odstępstwo zawnioskować o większy zakres odstępstwa niż tylko nr VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może głupie pytanie - czy ktoś zapytał producenta o potrzebne dane?

Wysłać zapytanie czy może przedstawić jakiś dokument, oczywiście opisać całą sytuację że w PL są takie a takie przepisy a zależy nam na rejestracji i już.

Dla pewności wysłać do przedstawiciela w japonii i pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.