Skocz do zawartości

Cężarowy 7 miejsc


megalex

Rekomendowane odpowiedzi

Mniej więcej tyle wychodzi. A dokładnie chodzi o wzór dla samochodu ciężarowego który został ukryty w warunkach technicznych przy paragrafie 9b. jeżeli pojazd spełnia wymagania, o których mowa w pkt 3.5., pkt 3.6. oraz pkt 3.8. części A załącznika II do dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2007/46/WE z dnia 5 września 2007 r.

 

Chodzi tam o to aby samochód ciężarowy miał więcej swojej ładowności przeznaczonej na towar niż na ludzi. Ja też patrzę zawsze na ten wzór. Czy jak dokładają miejsc siedzących to czy zostanie ciężarowy bo więcej będzie miał na towar, czy może przeskoczy już na osobowy bo ludzie zajmą więcej z jego nośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zamiast "mniej więcej" poproszę "dokładnie" objaśnić wzór oraz dokonać wyliczenia przy takich zaimprowizowanych TUCSONA danych:

 

masa własna: 1515 kg

dopuszczalna masa całkowita: 2250 kg

liczba miejsc (przykładowo): 7

 

Oczywiście wszystko na podstawie wytycznych z wyżej wytłuszczonej linijki tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Muszą być spełnione trzy warunki:

1. Wzór dla ciężarowego

2. Długość przestrzeni ładunkowej w stosunku do rozstawu osi

3. Powierzchnia otworu ładunkowego

 

W warunkach technicznych nie chciało im się jakoś tego wymienić w punktach tylko woleli napisać że musza być spełnione wymagania, o których mowa w pkt 3.5., pkt 3.6. oraz pkt 3.8. części A załącznika II do dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2007/46/WE z dnia 5 września 2007 r.

 

A przecież czytelniej dla diagnosty by było jakby to wprost wymienili a nie odsyłali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u-karen44.gif

 

Halooo...!!! pentagram

 

A jakby ten TUCSON miał sześć miejsc, no wiesz taka a'la Multipla, to łapałby się?

Czy siadaj Paprock, otrzymałeś pałę na szynach! ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzór jest P – (M + N x 68) ≥ N x 68

 

P to DMC

M - masa gotowego do jazdy czyli z kierowcą

N -ilość miejsc bez kierowcy

 

z tego co podane były dane techniczne to

 

masa własna 1515 czyli gotowego do jazdy 1590 kg

DMC 2250 kg

N-ilość miejsc bez kierowcy chcesz aby było 5, (coś ala Multipla 6 z kierowca)

 

Lewa strona wychodzi 320 kg, prawa strona 340 kg czyli out :D

 

A jeszcze nie wnikaliśmy w długość przestrzeni ładunkowej i powierzchnię otworu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze nie wnikaliśmy w długość przestrzeni ładunkowej i powierzchnię otworu

Za to doskonale wniknięte zostało przez załącznik pentagrama, a następnie powielenie Twoim wzorem wraz z objaśnieniami, w którym to wzorze największy nacisk należy kłaść na parametr M przy tych wyliczeniach.

A tu na forum, ale i nie tylko tu, bo najczęściej w polskich dowodach wystawionych dla pojazdów sprowadzonych większości nie robi różnicy jakie składowe zawierają się w parametrze [G].

Ja te dane do TUCSONA z kosmosu zapodałem, ale choćby były prawdziwe to niech mi ktoś wyjaśni co skrywa parametr [G] tak w polskim jak i zagranicznym przypadku dowodu rejestracyjnego w celu wyliczenia łądowności dla auta ciężarowego.

 

Ufff... Jakoś doszedłem ładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rubrykę G w dowodzie rejestracyjnym to by trzeba było przeanalizować wszystkie kraje z Unii ale te dowody które ja miałem w ręku to wpisują w rubryce G:

 

Anglia - masa pojazdu gotowego do jazdy

Włochy - masa pojazdu gotowego do jazdy

Francja - masa pojazdu gotowego do jazdy ( a w rubryce G1 masa własna)

Niemcy - masa pojazdu gotowego do jazdy

Belgia - masa pojazdu gotowego do jazdy

Polska - masa własna

Węgry - masa własna

 

Wzory zagranicznych dowodów są na stronie Ministerstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.