Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam

Mam takie pytanie czy jest możliwe dokonanie zmian konstrukcyjnych:

 

-Pojazd ciężarowy (4 osiowy) z skrzynią i hds- em na końcu pojazdu

na

- Pojazd specjalny (4 osiowy) pomoc drogowa ze skrzynią i hds na końcu pojazdu.

 

Takie zapytanie klient mi zrobił.

Napisano

Po pierwsze primo, czy skrzynia spełni warunek nadwozia przystosowanego konstrukcyjnie do przewożenia uszkodzonych pojazdów?

Po drugie primo, czy pojazd będzie wyposażony w hol pozwalający targać auto z uszkodzonym układem kierowniczym lub hamulcowym?

Po trzecie primo, to wiadomo: światła błyskowe, pasy wyróżniające, kolory...

A po czwarte i po piąte przez dziesiąte, jak na mój gust to coś tu czuć...

Że specjalnym w wolnym czasie na skrzyni, na pace bedzie to samo woził to, co dotychczas woził, tak?

Napisano

Ma 4 osie

+ hds

+ jakaś skrzynia tam też się znajdzie

 

taki jest specjalny :D

 

specjalny.jpg.43cb0aebba51f7b67405cdaf7c1baed0.jpg

Wszystkie drogi prowadzą do . . .

... trumny

Napisano
Takie zapytanie klient mi zrobił.

To nie klient to "persona non grata" w tłumaczeniu diagnostów - osoba bez samochodu :D (z łac. „intruz”, „osoba niepożądana”).

Napisano

To chyba logiczne, że ktoś pyta PRZED dokonaniem zmian, czy takowe w ogóle są możliwe.

Napisano

I co to jest w myśl ustawy PoRD pojazd specjalny...

 

36) pojazd specjalny - pojazd samochodowy lub przyczepę przeznaczone do wykonywania specjalnej funkcji, która powoduje konieczność dostosowania nadwozia lub posiadania specjalnego wyposażenia; w pojeździe tym mogą być przewożone osoby i rzeczy związane z wykonywaniem tej funkcji;

Napisano
persona non grata

 

Człowiek bez mebli ????

"Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs

  • 8 years later...
Napisano

był u nas klient z dowodem zatrzymanym przez inspekcję za niezgodność zapisów w cepik (skrzyniowy z hds a w cepik pomoc drogowa). Czyli wg inspekcji taki samochód nie spełnia wymagań dla pomocy drogowej. Wg klienta samochod odkupiony ze strazy miejskiej, służył do wożenia uszkodzonych pojazdów w jakimś dużym mieście. Jakim badaniem teraz odblokować DR?

Napisano

Badanie dodatkowe, skierowany przez OKRD, tylko najpierw żebyś miał zgodność to musi stać się pomocą drogową jak w Cepik i DR😁

Napisano

Pomoc drogowa musi mieć nadwozie przystosowane do przewozu pojazdow. Czy zwykła skrzynia jest taką zabudową?

Napisano

Po mojemu w tym aucie żadnych zmian nie było. Nie wiem ale obstawiam spotkanie Naczelnika Miejskiego z Naczelnikiem Urzędu, żeby toto zarejestrować po kosztach, bo jak wiadomo specjalny jest tańszy. A czy przy tym Chopina słuchali lub Pana Tadeusza czytali... nie moja broszka.

W każdym razie, która służba, której służbie robiłaby pod górkę?

Jakoś nie chce mi się wierzyć w oczywiste omyłki, niezgodności...

Zwykła skrzynia poszła jako specjalny i tyle w temacie.

No ale poczekam co powie wnoszący jak się czegoś dowie po linku od jacdiaga.

Napisano
10 godzin temu, Arton napisał:

Czy zwykła skrzynia jest taką zabudową?

A jest żółta lub ma żółte pasy i pomarańczowe koguty?

Napisano

Pas żółty i kogut jest, brakowało sztywnego holu.

11 godzin temu, Jacdiag napisał:

 Sprawdzić na https://info-car.pl/infocar/vin.html jak się zmiany odbywały  

Sprawdzę w poniedziałek jak będę w pracy. Ja samochodu nie widziałem bo trafiło na zmiennika ale sam nie wiem co bym z tym zrobił

Napisano
Godzinę temu, Arton napisał:

brakowało sztywnego holu.

Jeśli ma "nadwozie do transportu uszkodzonych pojazdów" to nie musi mieć sztywnego holu. Problemem jest to jak ma wyglądać takie nadwozie - przyjęło się, że wygląda jak "laweta" ;)

Napisano
1 godzinę temu, Arton napisał:

Pas żółty i kogut jest, brakowało sztywnego holu.

No skoro warunki spełniał, to cofam teorię o Panu Tadeuszu i Chopinie. A co do nadwozia to cóż... Bywają wypadki, że po nich nie ma co na lawetę wciągać tylko zamieść i szuflą na pakę powrzucać. A Straży Miejsciej mogło być potrzebne takie nadwozie, żeby miasto ze złomów posprzątać.

Napisano

Przyjeło się też w inspekcji bo zatrzymali za to dowód. Strach teraz robiç na to przegląd

Napisano

Nadwozie do przewozu pojazdów to nadwozie na którym sie mieści pojazd. Czy ma burty, czy nie ma, co to za znaczenie? Jesli da się tam wciągnąć pojazd i przewozić to wystarczy. A hol zapasowe światła i to wszystko inne występują po "lub"

  • Lubię 1
Napisano
43 minuty temu, Arton napisał:

Przyjeło się też w inspekcji bo zatrzymali za to dowód.

A jesteś pewien, że w czasie zatrzymania miał "atrybuty" pomocy drogowej?

Napisano
Godzinę temu, Rafi90 napisał:

Nadwozie do przewozu pojazdów to nadwozie na którym sie mieści pojazd. Czy ma burty, czy nie ma, co to za znaczenie?

Może takie nadwozie:
ciężarówka na lawecie

Napisano

To by się przydało jeszcze

b) ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej, o konstrukcji umożliwiającej umieszczenie na pojeździe holowanym,
c) dodatkowy zestaw świateł tylnych przeznaczony do umieszczania na pojeździe holowanym w przypadku tymczasowego zakrycia świateł pojazdu holującego.

Bo definicję wykluczenia niesprawnego układu hamulcowego i kierowniczego spełnia. 

Napisano

Pytałem tylko o rodzaj nadwozia (nie o oznaczenia), bo ITD już się wypowiadała w tym temacie kiedyś, że ciągnik siodłowy nie może być pomocą drogową...

Napisano

A ciągnik siodłowy bez siodła to dalej ciągnik siodłowy? Czy samochód ciężarowy ? A może specjalny (jak będzie mógł holować pojazd bez udziału układu kierowniczego)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.