Skocz do zawartości

marka pojazdu


lisek

Rekomendowane odpowiedzi

widziałem niemiecki dowód wyjazdowy w polu marka ALFA. Jest taka marka? bo katalogu ITS jest

ALFA ROMEO. Robiąc przegląd przed rejestracją w Polsce wpisać ALFA ROMEO czy tak jak w niemieckim dowodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać mają ciut inny 'instytut', który im nazwy marek samochodowych przyporzadkowuje.

W sumie nie dziwi nic skoro i u nas tworzy się takie nazwy marki jak przykładowo: IVECO / JUSAM Stanisław Jurkowski. Chwlić, że nie dopisał sobie do nazwy kilku wspólników albo i jeszcze nie wiadomo czego. I nie mam nic do do firmy Jurkowskiego, tylko do tworzenia cudawianek na potrzeby rejestracji samochodu.

Należałoby rozdziełić co jest marką, producentem, koncernem jak Daimler-Chrysler lub po nowemu koncern FIATA, od tego co jako markę pojazdu wpisac do dowodu rejestracyjnego auta.

Niemcy mają/mieli taką manierę, że dawnymi czasy i Alfy zdarzały się w rubryce [D.1] ichniego dowodu jako właśnie FIATY.

Musze odkopać zagraniczny dowód Ferrari.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o twórczości WK

To chyba nie do końca tak.Dowód wydany trzy miesiące temu,ale jaka była data pierwszej rejestracji? Czy pojazd sprowadzony ? Bo współtwórcą może być także SKP. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FORD NIEMCY

Myślałem że to wyginęło śmiercią naturalną przy kolejnych wymianach DR, nie widziałem już od dawna tego kwiatuszka .

No widać mają ciut inny 'instytut', który im nazwy marek samochodowych przyporzadkowuje.

Popatrz sobie w stary katalog ITS ewentualnie COID , tak mniej więcej z roku 1993 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem rozmawiać z WK ale pani mnie opierdzieliła,że przecież Forda produkują Niemcy, przymknęła się jak poprosiłem o poinformowanie mnie w jakiej rubryce w DR jest to wpisane.

Póżniej pani była grzeczniejsza. Bo się okazało, że przy wymianie DR (brak miejsca) kogoś w WK poniosło.

 

 

Nie myli się ten co nic nie robi. Oby tylko nie zapomniał oddychać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecher - to nie jest twórczość WK. Taką nazwą operowały jeszcze po 2000 roku katalogi zarówno na SKP jak i WK. Teraz pytanie jak to wszystko prostować w kontekście tego co napisał Paprock. Jednego rozwiązania nie ma. Bo i chyba problem dwojaki - dziwne nazwy w osobówkach (słynny ford-niemcy), ale drugi to zabudowy wieloetapowe i przejęcia przez producentów.

Może nie każdy pamięta, ale ostatnie polonezy trucki wychodziły pod marką NYSA, a wozy pożarnicze na podwoziu STARA nazywały się JELCZ itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecher - to nie jest twórczość WK. Taką nazwą operowały jeszcze po 2000 roku katalogi zarówno na SKP jak i WK...

 

Jakby nie patrzeć to nie katalogi wpisują markę pojazdu w papiery, w tym wypadku w DR, choć może wcześniej także w zaświadczenie z SKP.

 

Przecież każdy swój rozum ma, to nie sejm, że wymagają dyscypliny partyjnej ( katalogowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczycie sami - po 13/11 - jak dobre są katalogi ITS-u - dostaniecie je Państwo zainstalowane w swoich programach.

Do nas w tej sprawie proszę nie dzwonić, my jesteśmy tylko pośrednikami :-) :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia, dlaczego zdarzają się pojazdy zarejestrowane w Polsce z marką DAIMLERCHRYSLER? skąd dopiski w modelu typu 2.0, 1.6 ?

- z niepisanej nianaruszalności 'zgodności' danych na 'porazpierwszym' badaniu i z radosnej twórczości. :hihi:

Co do radosnej twórczości, to autorów może być wielu. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po prostu spisane z niemieckiego DR, z punktu "PRODUCENT"?

Nie - Na TZ oraz dokumentach z homologacji nie ma wzmianki iż jest to Mercedes - można jaszcze spotkać przy ciężarowych do 2013 np DAIMLERCHRYSLER ACTROS 1841

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko doszukać się marki JEEP albo DODGE. Wszystko porejestrowane jako Chrysler, czyli w [D.1] przyjęto nazwę koncernu/producenta.

Dobrze, że jeszcze nikt skrótu BMW nie rozwija, nie wspominając o włoskiej marce.

 

a z tym ze w homologacji jest DAIMLERCHRYSLER to poważnie? macie jakąś może kopie?

Troszkę lipka z poglądowym materiałem. DAIMLERCHRYSLER trudno będzie znależć. Ale Volkswagen tak cuduje markę, po przecinku z dziwnym skrótem, co później trafia w ichni dowód rejestracyjny. Dobrze, że nie w nasz jak narazie. ;-)

Sorry za jakość.

5ae1a806e6e08_MARKAVolkswagenponiemiecku.thumb.gif.ddab40e9f2b72fe3043707064db73ad9.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tym ze w homologacji jest DAIMLERCHRYSLER to poważnie?
Poważnie. Takie kwiatki to nie nowość. Przykładowo BMW X3 było homologowane jako AC, AF ale też jako AA. I bądź tu mądry...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze z modelami BMW - kiedyś było proste -początek typ - końcówka modelu to pojemność a teraz pojemność 2,0 a model 316,318, 320 , 322. Albo jak ostatnio - kupili BMW 316 a silnik 2.2 - i akcyza 18%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko doszukać się marki JEEP albo DODGE. Wszystko porejestrowane jako Chrysler, czyli w [D.1] przyjęto nazwę koncernu/producenta.

Dobrze, że jeszcze nikt skrótu BMW nie rozwija, nie wspominając o włoskiej marce.

 

a z tym ze w homologacji jest DAIMLERCHRYSLER to poważnie? macie jakąś może kopie?

Troszkę lipka z poglądowym materiałem. DAIMLERCHRYSLER trudno będzie znależć. Ale Volkswagen tak cuduje markę, po przecinku z dziwnym skrótem, co później trafia w ichni dowód rejestracyjny. Dobrze, że nie w nasz jak narazie. ;-)

Sorry za jakość.

 

Zakładam że stosują skróty, nie raz można się spotkać z motorowerami gdzie masz w homologacji przy marce i nazwie handlowej rożne nazwy po przecinku, i jak byś nie wybrał tak jest dobrze :)

 

Raz wykonałem telefon do Mercedesa, i Pani ładnie mi to prosto przedstawiła, "DAIMLECHRYSLER, DAIMLER AG to nie jest marka" :) Zastanawiam się czy ktos miał w dowodzie w marce wpisane ADAM OPEL :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.