Skocz do zawartości

Zmiana z 3 na 5 miejsc


Młodyb

Rekomendowane odpowiedzi

Ale montaż drugiego rzędu siedzeń i zmiana na samochód osobowy już wchodzi w rachubę.

Tylko po co się tak wystawiać na odstrzał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienisz tego na samochód osobowy bo nadal przy 6 miejscach będzie spełniał wzór dla samochodu ciężarowego. I nie umaczaj w tą zmianę żadnego diagnosty.

 

A przegroda nie musi być wyznacznikiem dla samochodu ciężarowego bo przypomnę że homologowane według dyrektywy 2007/46/WE, 1 rejestracja po 29 kwietnia 2009 nie musza posiadać żadnej przegrody i mogą być samochodami ciężarowymi. Przegroda była w latach 1999-2009, 10 lat. Dlatego łatwo to zapamiętać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - zdjęcie jest przykładowe - nie do końca wiemy o jaki pojazd o jakim DMC i masie chodzi, więc na 100% nie wiemy, czy wzór będzie spełniony.

Jeśli to klasyczny furgon typu sprinter, daily etc. to oczywiście na 99,99% będzie nadal spełniał wzór na ciężarówkę.

 

Po drugie - to, że ciężarówka może nie mieć przegrody, to raczej już powszechnie wiadomo. Ale tutaj pytanie jest inne - czy osobówka może ją mieć.

 

A po trzecie - czy to, że pojazd spełnia wzór to znaczy, że MOŻE być nadal ciężarówką, czy że MUSI nią być?

 

Oczywiście to wszystko jakaś tam teoria bo generalnie popieram tezę:

nie umaczaj w tą zmianę żadnego diagnosty

 

Łącznie z sobą, bo @Arizona zdaje się jest Diagnostą 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy osobówka może ją mieć.

 

uważam , że nie ma żadnej przeszkody prawnej aby w osobowym była przegroda . nie robiłbym problemów przy ZK jeśli ktoś chciałby taką kratkę w kombi mieć ( w osobowym ). osobiście ja bym ją wyjał ( w aucie dla siebie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że coś mi się wydaje, że w tym temacie nie do końca chodzi o auto z klasycznym nadwoziem osobowym, które można by uznać także za ciężarowe i dywagacje, czy po zmianie na osobowy kratkę można by w nim zostawić.

Mówimy o klasycznym aucie występującym prawie wyłącznie w wersji ciężarowej (względnie autobus).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem wcześniej, bo czekałem na informację od klienta: marka, model, mw, dmc aby dodać szczegółowe info do dyskusji. Wiem że jest to typowy blaszak. Nie odzywa się więc obstawiam że dał sobie spokój.

Temat widzę, że okazał się ciekawy i wg mnie nikt nie dał jednoznacznej odpowiedzi podpartej paragrafem, która nie została obalona przezcinnego użytkownika.

Napisałem na forum o tej sprawie bo chciałbym się w pracy opierać na przepisach, a nie widzimisię diagnosty. W żadnym wypadku nie chciałbym wpakować jakiegoś diagnosty na minę. Siebie też... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedz na pytanie czy klasyczny dostawczak/blaszak może być zakwalifikowany jako osobowy... A jeśli tak, to gdzie jest granica? Bo całkiem poważnie Cię teraz zapytam - 18tonowa wywrotka - może być samochodem osobowym, czy nie? Co z tego, że ma przestrzeń do przewożenia ładunku - ja bym chciał, żeby to był osobowy... Mogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie blaszaki były przerabiane na autobusy. Autobus zrobiony z blaszaka. Najczęściej Sprinter ma np. 11 miejsc siedzących. Chcę dać pasażerom wiecej miejsca i wymontowuje 2-3 fotele. Pojazd staje się samochodem osobowym. Ja się nie upieram oczywiście. Pracuję nad odpowiedzią "nie, bo zgodnie z paragrafem..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam poważnie: Nie, nie zrobię Ci z wywrotki osobowke. Ale jak zdejmiesz wywrotke i założysz ekstra zabudowę typu Sklep/bar to Ci zrobię specjalny. Tylko czy był kiedyś homologowany jako sklep bar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - autobusy :) Ale osobowe? Nikt nigdy tego tak nie homologował...

To co z moją wywrotką? Zrobisz mi z niej osobówkę? :)

Czy zabudowa wywrotki znajduje się w ramach jednej przestrzeni ?

 

Sam sobie odpowiedz na pytanie czy klasyczny dostawczak/blaszak może być zakwalifikowany jako osobowy...

Co rozumiesz poprzez to pytanie ? Masz sobie takiego Renault Trafic który z linii produkcyjnej może wyjść w dwóch wariantach czyli jako N1 tylko z przednim rzędem siedzeń i przegrodą lub jako M1 gdzie mogą być trzy rzędy siedzeń lub jeszcze trzecia opcja - auto brygadowe przebudowane w 2-gim etapie zabudowy albo przeprowadzono na nim zmian konstrukcyjnych.

 

W przypadku wersji osobowej w razie konieczności możesz sobie wymontować ostatni rząd i tam coś przewieźć. Czym w takim wypadku różni się wersja osobowa od wersji N1, która jest przerabiana przez "zabudowywacza" na brygadówkę ?

 

Tyle, że do tej pierwszej ktoś może się doczepić, że stan nie zgadza się z dowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat widzę, że okazał się ciekawy i wg mnie nikt nie dał jednoznacznej odpowiedzi

Bez mas i ładowności to nikt nie mógł dać jednoznacznej odpowiedzi.

Ale takie blaszaki były przerabiane na autobusy.

Na osobowy też by pewnie dało się go przerobić ale taki z 3 rzędami siedzeń - jest duża szansa, że nie spełnił by kryteriów dla samochodu ciężarowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o klasycznym aucie występującym prawie wyłącznie w wersji ciężarowej (względnie autobus).

 

nie ma znaczenia rodzaj nadwozia . np. Renault traffic fabrycznie jest jako M1 osobowy , 9 miejsc w 3 rzędach . Za ostatnim rzedem siedzeń jest kratka , dokładana przez uzytkownika . wozi 9 osób z duza ilości bagaży często ustawianych jeden na drugim. chodzi o to aby żadna walizka / torba / bagaż nie spadł/a na pasażerów. Czepisz się takiej kratki na OBT ? a w zwykłym osobowym kombi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepisz się takiej kratki na OBT ? a w zwykłym osobowym kombi ?
Obecność "kratki" nie świadczy o rodzaju pojazdu, więc czemu by jej miało nie być w osobowym. Warunek jest jeden - ma być homologowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.