Skocz do zawartości

Tachograf w ADR i jego oznaczenia


kurant2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Przyjechał do mnie Jelcz ADR cysterna czyli FL i ma zamontowany od nowości symulator tachograf zamiast typowego tachografu. Czy taki symulator tachograf może być zastosowany? Gdzie znajdę informacje o tym. jak ma być oznakowany tachograf, że spełnia wymogi na ADR

symulator tachograf.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czerwona plamka/kropka na środku urządzenia jest w kształcie rombu i ma wytłoczony symbol [Ex]?

I w ogóle co to znaczy 'symulator'?

Może to sprzęt do Nauki Jazdy?

 

Dla mnie symulator to symulator i raczej jest to atrapa prawdziwego tacho. A atrapa może służyć do symulowania sygnałów tacho, aby sieć CAN poprawnie funkcjonowała. Na przykład w pojazdach, w których tacho jest niewymagane, a instalacja by sfiksowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten pojazd ma obowiązek posiadać tachograf, no to musi być tachograf, a nie symulator.

Symulator coś tam symuluje=rejestruje jak czas, prędkość ale to nie jest urządzenie rejestrujące pracę kierowcy.

 

Tam, raptem dwie strony historycznej już dyskusji: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=129373#129373

Jak to się do dzisiejszych wymagań ma, to należałoby przeanalizować.

Po mojemu znaczek [Ex] mus być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ex] mus być!

Zgoda musi być

9.2.2.5.1

Obwody stale zasilane

(a) Elementy instalacji elektrycznej zawierające przewody, które pozostają zasilane po odłączeniu akumulatora wyłącznikiem głównym, powinny być przystosowane do pracy w strefach niebezpiecznych. WyposaŜenie takie powinno spełniać wymagania ogólne normy IEC 60079, części 0 i 141 oraz odpowiednie wymagania dodatkowe normy IEC 60079, części 1, 2, 5, 6, 7, 11, 15 lub 182.

Trzeba się wczytać w normy IEC 60079

 

a co do tego symulator tachograf to może być jako tachograf pomijając ADR? skoro go producent wypuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś takie masakryczne opiernicz zebrałem, że w ogóle jak mogę, że nie wypada, że staż, doświadczenie, wiedza, praktyka nabyta i takie knoty sadzę...

Że sąd koloeżeński, że kocówa, że kara, że w Bobrze dziurawym kajakiem pod prąd będę nagniatał i nawet nie dostanę wiosła.

A wszystko dlatego, że umowy ADR do najnowszej wersji nie zaktualizowałem.

:evil: :evil: :evil:

Polecam najnowszą wersję pobrać i dopiero potem ten punkt 9.2.2.5.1. odszukać/wskazać. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie
że kocówa

Biorąc pod uwagę to że kiedyś ktoś tu na tym forum wyskoczył z tekstem o bogach ,to chyba wiadomo jaką przyszłość zgotuje bóg ,tym bardziej że w całej wyliczance został pominięty kolor który może wiele wyjaśnić .

Poza prezentacją zamieszczoną w załączniku można prosić o fotkę zamontowanego cuda w aucie,czy jest to tylko program wgrany na lapku i robimy poradnik kombinatora .

Zresztą jakby nie patrzył to jest to kombinatorstwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinatorstwo to może za ostro, bo ten symulator nie podlega żadnej legalizacji. Jest tylko po to, żeby kontrolki i wskaźniki na desce nie fiksowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No symulator (emulator), żeby auto jechało. Instalacja w samochodzie jest skonfigurowana pod tacho, ale auto nie musi mieć tego ustrojstwa, bo akurat transport drogowy jest wykonowyany w taki sposób, że nie trzeba rejestrować czasu pracy kierowcy. No i tu swoje miejsce znajduje rzeczony symulator.

 

Z którego roku produkcja tego Jelcza?

 

Oby umaszczenie tego wozu nie było koloru bojowego khaki. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinatorstwo to może za ostro

Tia

Przyjechał do mnie Jelcz ADR cysterna czyli FL
co do tego symulator tachograf to może być jako tachograf pomijając ADR?

No to jak w końcu ? ADR czy nie ADR ?

Oby umaszczenie tego wozu nie było koloru bojowego khaki.

Nie mówiłem że kolor jest najważniejszy , może być tak że problem się zrobił bo kolor poszedł po taniości w prywatne ręce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w tym żółtym Jelczu jest zamontowane?

Jelcz jest zielony jak by co i ADR, a zamontowany jest w nim właśnie taki simulator tsu 1391, który ma niby zastąpić tachograf. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że owe symulatory maja legalizacje , ale nigdzie nie mogłem znaleść naklejki z ważnością, nie można dokonać wydruku i to mnie martwi.

Jelcz jest z roku 2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelcz jest z roku 2016

5. Brak tachografu cyfrowego albo

samochodowego lub tachograf nie spełnia

wymagań przewidzianych dla tego typu pojazdu UI

 

Dla mnie sprawa jest oczywista,prawie.

Jelcz jest zielony

Resortowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, ale nigdzie nie mogłem znaleść naklejki z ważnością,

 

to jedno a drugie znaczek EX na tachografie/ symulatorze jest ? Nie ma . Jak kolega Dario wyżej - wynik N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli nie ma obowiązku używania

tachograf, np. w ramach wywozu, możliwe jest, że

zamiast niego używana jest prosta symulator tachometru TSU 1391"

 

Z instrukcji VDO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szukaj w przepisach resortowych
nie resortowych nawet, a w art. 3 rozporządzenia WE 561/2006.:

Kto nie musi rejestrować czasu pracy, kto nie musi posiadać w pojeździe tachografu?

-...

-pojazdami będącymi własnością sił zbrojnych, służb obrony cywilnej, straży pożarnej i sił odpowiedzialnych za utrzymanie porządku publicznego, lub wynajmowanych przez nie bez kierowcy, gdy przewóz wykonywany jest w związku z zadaniami powierzonymi tym służbom i pozostaje pod ich kontrolą;

 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0ahUKEwiM2fzBx4vYAhUiS5oKHTuzDUwQFggtMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.gitd.gov.pl%2F__data%2Fassets%2Fpdf_file%2F0017%2F42443%2Frozporzadzenie-we-nr-561.pdf&usg=AOvVaw04JHu9nD10KBOSYA6BCt25

http://www.gitd.pl/jazda-bez-tachografu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luz z tacho.
wynika z
art. 3 rozporządzenia WE 561/2006

a przewóz materiałów niebezpiecznych reguluje:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 9 listopada 2012 r. w sprawie warunków krajowego przewozu towarów niebezpiecznych środkami transportu należącymi do Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej lub środkami transportu, za które Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej są odpowiedzialne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.