Skocz do zawartości

Tachograf w ADR i jego oznaczenia


kurant2000

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dostaliśmy konsultacje Prawną od Radcy Prawnego , pismo już poszło do Komendanta. Ciekawe jak się do niego odniosą.

 

1331400112_Zrzutekranu2021-05-28o13_33_49.thumb.jpeg.64b415267843ecb9a7bd8ed5437e90b1.jpeg

Edytowane przez kurant2000
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo. Radca prawny sięgnął porady jakiegoś inżyniera. Też jestem ciekaw jak się do tego odniesie "beton".

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pozostaje robić swoje. Ja tak robiłem z danymi technicznymi. Pisma, pisemka, pisemeczka a w zaświadczeniu 0.2.e i litania w uwagach. Tachografy analogicznie, wszyscy, że nie trzeba a po "saganie" jechali na legalizacje lub wywalali tachografy i wszystko grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 17.06.2021 o 12:47, adam1501 napisał:

Pozostaje robić swoje

To fakt, ale ręce nam opadły jak usłyszeliśmy od diagnosty który szkoli przyszłych diagnostów na kursach, że my tam od wojska nie wymagamy tachografu, bo oni są zwolnieni z tachografu. Zatem zapytaliśmy czemu tak robią i gdzie jest napisane , że wojsko jest zwolnione z legalizacji Tacho - odpowiedź była taka "my tylko sprawdzamy czy działa", ale jak sprawdzacie czy działa ? bo co roku jest inna wartość km na liczniku czyli działa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba robić swoje. Jak postawiłem stado pojazdów pod płot za brak dozorów - to się zaraz znalazły. Jak pojazd z tacho dostał sagana a miał wyjechać wieczorem w trasę, to za dwie godziny wrócił z legalizacją. Tam inaczej nie można. Nie rozumieją pewnych prawideł. Jak postawisz na swoim (a masz poparcie w przepisach) to każdy się trzęsie a jak temat jeszcze na dodatek pilny, to w momencie się wszystko znajduje tak jak trzeba.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, adam1501 napisał:

masz poparcie w przepisach

i tego się trzymam , ale męczy mnie to, że inni to zlewają i jeszcze na dodatek prowadzą kursy w szkole samochodowej 

Edytowane przez kurant2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No i zaczęło się od początku , znowu są naciski na to, że nie podbijamy samochodów gdzie jest tachograf i obowiązkowa legalizacja. Według komendanta wszystkie stacje cywilne podbijają tacho bez legalizcji, tylko my nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robić swoje, prawo jest po Waszej stronie. Jak komendant uważa, że lepiej jechać na cywilną niż dostosować pojazdy do warunków technicznych, to jego zmartwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Wacek napisał:

urazić,

No co Ty Kolego, spoko. Raczej napisałem to, żebyś powiedział tym fiszom z pagonami, że nie wszystkie "cywilne" podbijają.

14 godzin temu, adam1501 napisał:

cywil niedouczony?

Jak to było...?

"Kto byłe w MON-ie, w cyrku się nie śmieje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mon wysłał zapytanie w sprawie legalizacji tacho do Biegłego Sądowego, ciekawe co napisze ten biegły. Co mamy zrobić jeżeli okaże się , że biegły da opinię wymijającą, jak mamy się bronić? czy ta opinia będzie miała wartość prawną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodeks Karny proponuję Najjaśniejszym Pryncypałom zacytować:

Art. 18. [Sprawstwo i podżeganie]

§ 1. Odpowiada za sprawstwo nie tylko ten, kto wykonuje czyn zabroniony sam albo wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, ale także ten, kto kieruje wykonaniem czynu zabronionego przez inną osobę lub wykorzystując uzależnienie innej osoby od siebie, poleca jej wykonanie takiego czynu.

§ 2. Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego.

§ 3. Odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności dostarczając narzędzie, środek przewozu, udzielając rady lub informacji; odpowiada za pomocnictwo także ten, kto wbrew prawnemu, szczególnemu obowiązkowi niedopuszczenia do popełnienia czynu zabronionego swoim zaniechaniem ułatwia innej osobie jego popełnienie.

Niech się trochę zastanowią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kurant2000 napisał:

Biegłego Sądowego

Biegły sądowy jest biegłym sądowy tylko przed sądem. Wystawia on opinię/ekspertyzę, którą sąd może uznać lub nie.

Zapewne jest on też rzeczoznawcą i jako taki też wystawi on swoją opinię dla MON, która oczywiście nie jest żadną podstawą prawną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co niby wspólnego ma mieć biegły sądowy ze stosowaniem prawa. Tu raczej kancelarii prawnej o interpretacje przepisów należało by pytać o zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKIKO

Eksperci Transportu Drogowego odpisali mi  w sprawie legalizacji tachografu.

"Dzień dobry, zgodnie z rozp. 561/2006 taki pojazd nie ma obowiązku rejestrowania zapisów czasu pracy pracy. jednak wiemy, że diagności wymagają legalizacji tachografów jako urządzeń rejestrujących zintegrowanych z pojazdem. Dlatego proponujemy wystąpić o opinię do Transportowego Dozoru Technicznego."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.