Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Robert66

Pierwsza rejestracja na podstawie PC ?

Polecane posty

Robert66

Klient przedstawił naczepę do 1 bt bez ZDR.Z faktury zakupu wynika ze pojazd nie był wcześniej rejestrowany.

Pojazd posiada PC wydane przez starostwo i decyzję o wydaniu PC. Pojazd jest już w systemie cep2

Kiedy robię 1BT system zgłasza uwagę że Pojazd z PC nie podlega 1BT. Miał ktoś taki przypadek?Jakie BT należało by zrobić w tym przypadku. Może OBT i D UD?

Andrzej65

Ja tak robię, pojazd jest już zarejestrowany w kraju i dlatego badanie plus ustalenie danych

Robert66

Też to mi się wydaje logiczne.

Ale jeszcze zauważyłem że w norkomie jest pozycja OBT Dz.U.2012.1137art74ust2 lit2 próbuję znaleźć czego to dotyczy.

JANUSZ60

2) na wniosek właściciela pojazdu - w celu umożliwienia:

a) wywozu pojazdu za granicę,

b) przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy;

[ Dodano: 31-01-2018, 12:16 ]

Na PC też zapewne masz podstawę prawną ,,,

Robert66

O właśnie dzięki.

aboz

Dzięki CEPiKowi 2.0 wszystkie pojazdy na PC są zarejestrowane w Polsce i takim DIP-u już nie powinieneś robić. Mało tego, w przypadku gdy WK nie ma ZDR i danych pojazdu to w masach musi wpisać 0 kg, bo inaczej system nie puści. W takiej sytuacji stosujesz UD.0.2.e.

michal_k
Dzięki CEPiKowi 2.0 wszystkie pojazdy na PC są zarejestrowane w Polsce

A przed 13.11.2017 r. nie były?

aboz
A przed 13.11.2017 r. nie były?
Wtedy to było dziwnie, bo nieraz zdarzały się przekreślone daty PR. Teraz nawet CEPiK nie puści OBT przed pierwszą rejestracją takiego pojazdu.

Robert66

W takiej sytuacji stosujesz UD.0.2.e.

to znaczy?

cezary

e) Oczywiste omyłki, niezgodności w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu

JANUSZ60
Dzięki CEPiKowi 2.0 wszystkie pojazdy na PC są zarejestrowane w Polsce i takim DIP-u już nie powinieneś robić.

Bardzo ciekawe, zwłaszcza, gdy WK na PC nie wypełni nawet połowy rubryk,,

Paprock

Ja tam do 'porazpierwszego' z PC zawsze DiP stosowałem, a terez mam nawet przez WK napisaną ładnie wykładnię:

(Wiedziałem, że się przyda. ;-) )

5ae1a8298fb7f_PCarejestracja.gif.ed00669bd23a3e9dca71b5aa9fdd3c00.gif

michal_k
Wtedy to było dziwnie, bo nieraz zdarzały się przekreślone daty PR.

Pod względem prawnym zupełnie nic się nie zmieniło. Nadal niektórzy "czasowej na wniosek" nie traktują jako rejestracji, bo każdą interpretację tej kwestii można obalić i obronić.

[ Dodano: 31-01-2018, 17:35 ]

Adnotacja stosowana we Wrocławiu jest "bezprawna".

Paprock

Powiem więcej, stosują własne treści nie uważając katalogu za zamkniętego. :x

I w sumie racja, co można stwierdzić nie tylko na wrocławskich dowodach. Mało to razy i numer VIN i dane techniczne trafiają w adnotacje. Jakie prawo - takie stosowanie. ;-)

aboz
Bardzo ciekawe, zwłaszcza, gdy WK na PC nie wypełni nawet połowy rubryk,,
Wypełni tyle, że zerami, bo ich program nie puści. I już mamy niezgodność, czyli UD:0.2.e, więc trzeba prawidłowe wartości wpisać w zaświadczenie.

JANUSZ60
Wypełni tyle, że zerami,

Nie wszędzie jeszcze na to wpadli ,,,

aboz

Z tego co wiem, to system pojazd nie puści jeśli jakikolwiek z obowiązkowych parametrów technicznych (G, F2 itp.) nie będzie wyrażony wartością liczbową. Stąd te zera. Lepsze to niż jakieś bzdety z kosmosu, ale dzięki nowym zapisom rozporządzenia możemy przestać łamać prawo i zgodnie z jego literą uzupełniać niewłaściwie wpisane parametry, dając jednocześnie wynik pozytywny BT.

Paprock

A czy możnaby w tym WK się dowiedzieć, które to parametry techniczne są obowiązkowe, a które nie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.