Skocz do zawartości

Przypisanie badania do złego pojazdu


Logen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z pewnym badaniem. Było ono wykonywane w trybie awaryjnym i dzisiaj próbowałem je wysłać. CEPIK miał problemy z odnalezieniem pojazdu. Posiada on krótki, 5 cyfrowy numer nadwozia, wyszukując po numerze CEPIK wyświetlał 7 pojazdów. No i niestety badanie zostało zapisane do złego pojazdu.

Dodam że pracuję na SKP PRO. Dzwoniąc do japy usłyszałem informację że muszę anulować badanie i zrobić je od nowa na nowym numerze badania.

Czy był już ktoś w podobnej sytuacji ?? Nie będzie żadnego problemu jeżeli anuluje badania a następnie zrobię badanie już bez trybu awaryjnego. Badanie było wykonywane 2 tygodnie temu. Czyli podczas robienia nowego badania będę musiał podać przebieg (podam ten z tego wcześniejszego, anulowanego badania), oraz będę musiał zmienić datę następnego badania (bo będzie liczyć rok od dnia w którym będę to robił od nowa).

Robił już ktoś coś takiego ? Dodać jakiś wpis w uwagach że badanie było wykonywane ponownie aby poprawnie je przesłać do CEPIKa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w systemie chcesz wykonać badanie od nowa z dzisiejszą datą pomimo tego, że pojazdu już u Ciebie nie ma? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie poświadczać nieprawdy.

 

Może by wysłać pismo do administratora CEP z wyjaśnieniem zaistniałego błędu i prośbą o korektę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszać. Ma w rejestrze co i jak wykonał, a na dodatek zaświadczenie bym sobie wydrukował i ad acta schował.

Nie ruszać, a już na pewno nie anulować! Na tym kombinować jak takie parcie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie było wykonywane 2 tygodnie temu

Logen, dlaczego z tak dużym opóźnieniem wysyłasz je do CEPiK?

 

[ Dodano: 06-02-2018, 17:38 ]

Nie ruszać

Ciekawe co na to właściciel tego pojazdu, który nie robiąc badania ma je w systemie a do tego przebieg być może całkiem nie pasujący do jego pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze - pytanie co @Logen ma zrobić w tym układzie?

ja bym szukał pomocy u administratora

ale pracując na

SKP PRO

to mu współczuję, bo sam pracuję na tym programie i z administratorami nie wiele można podziałać

Może lepiej będzie do WK podejść i tam szukać pomocy u inspektora. Ciekawa sprawa, ale bez auta lepiej niech nic nie kombinuje w rejestrze, bo straci uprawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pojazd straży pożarnej. Ma ponad 30 lat i bardzo mały przebieg (zapewne wykorzystywany tylko przy jakichś uroczystościach). Kierowcy, właścicielowi to raczej nie przeszkadza :P. Dodatkowo badanie zostało przypisane do pojazdu który jest wyrejestrowany (zapewne już na złomie). Tak że jakichś problemów pomiędzy właścicielami pojazdów nie powinno być, bardziej chodzi o to że źle to wysłałem i nawet dla samego siebie chciałbym to poprawić.

Jeżeli chodzi o administratorów programu (SKP PRO) no to na infolinii powiedzieli mi że mogę tylko anulować badanie i zrobić od nowa, no ale trochę mi się to nie podoba dlatego pytam.

Jak by nie patrzeć badanie było wykonane poprawnie i problem powstał podczas wysyłania do CEPIKu, dlatego zawsze można zrzucić winę na cepik :P (dodam że podczas wyszukiwania pojazdu po numerze wyskoczyła informacja że znalazło 7 pojazdów i pytało czy chodzi mi dokładnie o ten, podawało markę i model... odrzuciłem wszystkie 7 pojazdów klikając NIE ale i tak wysłało do tego ostatniego :D).

Wydaje mi się że najlepiej będzie to zgłosić gdzieś do CEPa i u nich szukać pomocy. Mógłby ktoś podać numer albo adres mailowy do kogoś z kim możnaby się kontaktować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mu współczuję, bo sam pracuję na tym programie i z administratorami nie wiele można podziałać

 

Jak możesz takie rzeczy pisać? Ten program praktycznie sam robi badanie za diagnostę, a Ty narzekasz!! Jest to obecnie najlepszy program jaki istnieje i ja tak dalej będziesz gadał to zobaczymy kto będzie miał ciepło!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteście pewni, że w skp pro nie da się skorygować badania i ponownie wysłać do Cepa ?

W patronacie takiej sytuacji sobie nie wyobrażam,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteście pewni, że w skp pro nie da się skorygować badania i ponownie wysłać do Cepa ?

W patronacie takiej sytuacji sobie nie wyobrażam,,,

 

Korektę badania można zrobić nie ma z tym problemu, tyle że wyśle ją dalej do tego samego pojazdu. Nie tyle badanie potrzebuje korekty co zmienić pojazd do którego jest przypisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób to po prostu sam, na spokojnie, bo nikt Ci tu nie pomoże.

Wyszukując pojazd w Cepie, wprowadź takie dane, abyś mógł wybrać od nowa interesujący Cię pojazd,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie zrobić korektę do tego badania, nie wiem kolego co tam ci nie pasuję ?program znajduję kilka pojazdów, ale ty masz wybrać ten co cię interesuję masz DR. Markę Model itp.porównaj czy to jest ten pojazd ?chyba że ci się nie chce sprawdzać,to tak bywa POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienić pojazd do którego jest przypisane
no to zmień pojazd właśnie dokonując korekty , wykonując korektę możesz zmienić praktycznie wszystko , pamiętaj tylko że każda korekta jest zapisywana w systemie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu korekty i zatwierdzeniu zmian nie pyta o to do jakiego pojazdu przypisać badanie, zapisze zmiany i wyśle na ten sam pojazd.

Inaczej mówiąc to nie są dwa identyczne pojazdy. Wręcz przeciwnie maja one taki sam tylko numer ramy. Marka, model, rok produkcji wszystkie pozostałe dane są inne. Jeszcze inaczej mówiąc badanie pojazdu straży pożarnej jest przypisane w CEPie do jakiejś przyczepy :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam może się nie znam, ale kapuje to tak, że @Logen wklepuje dane pojazdu do kompa, a CEPiK pokazuje mu kilka zbliżonych danymi pojazdów. No jakoś tak pokrótce to kumam. A może, zamiast po numerze identyfikacyjnym plus coś tam jeszcze, zmienić kryteria wklikiwania/wyszukiwania, na przykład po numerze rejestracyjnym plus seria i numer dowodu, albo data pierwszej rejestracji, albo jeszcze ineczej. No tak, żeby ten numer identyfikacyjny pominąć.

I tak zapytam jeszcze, czy idzie sprawdzić ten badany pojazd, co o nim wie historia pojazdu pe-el.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada to poproś klienta, żeby przyjechał do Ciebie na kolejne badanie pojazdem.Zrób badanie na własny koszt :/ , będziesz stratny ale spokojny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Logen wklepuje dane pojazdu do kompa, a CEPiK pokazuje mu kilka zbliżonych danymi pojazdów.

Tak jest przy pobraniu danych do badania, rozpoczynając od korekty może być inaczej, dlatego mówię, że tylko On może się o tym przekonać,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ja tylko tak sobie gdybam, jak zawęzić kryteria, żeby mu tych innych nie podpowiadał.

Może, jak cepikowy system nie podpowie tych innych, a ograniczy się tylko do jednego samochodu, to wyjdzie dobrze. ;-)

No coś na zasadzie korekty = nadpisania tego badania.

Niestety, racja, musi wybrnąć sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.