Skocz do zawartości

Czas Badania technicznego


PeterSTG

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, michal_k napisał:

A dane którego trafią do rejestru?

Pewnie losowanie jest przeprowadzane,bo z przepisu nie wynika jasno....

ZAKRES WYMAGANYCH DANYCH ZAMIESZCZANYCH W REJESTRZE ZWIĄZANYCH Z DOPUSZCZENIEM POJAZDÓW DO RUCHU

10) numer uprawnionego diagnosty

A może można podać dwa numery,pewnie zależy od interpretacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzegorz Łódź napisał:

A może można podać dwa numery,pewnie zależy od interpretacji... 

 

Dodając do tego fragmenty zakresu z przyporządkowaniem do odpowiedniego diagnosty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mówię- w rejestrze jeden diagnosta,w dowodzie rejestracyjnym drugi diagnosta,a może jest też możliwość żeby w cepiku był trzeci diagnosta.

Zapomniałem dodać-muszą być uprawnieni i zatrudnieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pieter77 napisał:

A gdzie jest napisane "jeden"?

kolego @pieter77, a czy kolega rozróżnia liczbę pojedynczą od mnogiej ? jak brzmi przepis widać poniżej:

 

5 godzin temu, michal_k napisał:

Art. 84. 1. Badanie techniczne pojazdów wykonuje zatrudniony w stacji kontroli pojazdów uprawniony diagnosta.

i w nim jest jednoznacznie napisane diagnosta nie diagności, to że Ci kolega pomaga to super, może poruszać kierownicą, nacisnąć pedał hamulca na szarpakach, utrzymać podwyższone obroty silnika podczas sprawdzania świateł itp. itd. ale to ma być tylko pomoc nie zastępstwo w wykonywaniu  czynności. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze dyskusja jest na temat czasu BT, a nie rozróżniania liczby mnogiej od pojedynczej.

14 godzin temu, cezary napisał:

i w nim jest jednoznacznie napisane diagnosta nie diagności, to że Ci kolega pomaga to super, może poruszać kierownicą, nacisnąć pedał hamulca na szarpakach, utrzymać podwyższone obroty silnika podczas sprawdzania świateł itp. itd. ale to ma być tylko pomoc nie zastępstwo w wykonywaniu  czynności. 

Ja nie mówię o zastępstwie tylko o pomocy która skraca czas badania, na którego temat jest coraz więcej dyskusji - kontrowersji.

14 godzin temu, cezary napisał:
  19 godzin temu, michal_k napisał:

Art. 84. 1. Badanie techniczne pojazdów wykonuje zatrudniony w stacji kontroli pojazdów uprawniony diagnosta.

Dajmy na to jeśli jest SKP o trzech stanowiskach - to w jednym czasie trzech zatrudnionych i uprawnionych wykonuje BT. ?

Edytowane przez pieter77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pieter77 napisał:

Dajmy na to jeśli jest SKP o trzech stanowiskach - to w jednym czasie trzech zatrudnionych i uprawnionych wykonuje BT. 

Wiesz co rób jak chcesz, ale na siłę nie rób nam korepetycji z liczby mnogiej i pojedynczej. Jeśli ten zapis ustawowy jest dla Ciebie niezrozumiały to nie chcę wiedzieć jakie interpretacje tworzysz do innych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

Wiesz co rób jak chcesz, ale na siłę nie rób nam korepetycji z liczby mnogiej i pojedynczej.

Nie ja to zacząłem......................

 

52 minuty temu, Grzegorz Łódź napisał:

to nie chcę wiedzieć jakie interpretacje tworzysz do innych....

Jak to z dyskusji wynika każdy inaczej interpretuje i niepotrzebnie się Grzegorz Łódź unosisz............

58 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

Jeśli ten zapis ustawowy jest dla Ciebie niezrozumiały

Nie jest niezrozumiały tylko niedoprecyzowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, może zrobimy tabelkę na każdy pojazd, ile czasu minimum nam potrzeba na przeprowadzenie badania?ja uważam, że tyle czasu , aż wykonam wszystkie czynności i jak klient przyjeżdża i pyta ile ma czekać ?to mu odpowiadam aż skończę badanie które za czołem i nie dyskutuję z takimi klientami,a nie pytania zadajemy ile trwa badanie a póżniej się dziwimy że o nas tak żle piszą .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2018 o 14:12, pieter77 napisał:

Na temat czasu badania można dyskutować długo, ale jak kolega keymil7 wyżej napisał, jeśli są we trzech to znacznie skróci czas bo sprawdzają we trzech 15 min. (to tak jakby jeden robił 45 min.).

Może jeszcze zaangażować paru diagnostów i badanie będzie jak pit stop w F1. Myślę, że można z czasem zejść poniżej 1 minuty, tylko czy aby CEPiK nadąży?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kuba19787 napisał:

Trzeba też się dostosować do klienta jak za długo niestety odjeżdża do konkurencji

Spokojnie Kolego już za niedługo będziesz mógł osobiście Ty do niego pojechać a nie on do Ciebie.

Troszkę cierpliwości, dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kuba19787 napisał:

Trzeba też się dostosować do klienta

czyli nie jakość tylko jakoś to będzie, czyli kasa jak zawsze, 

 

8 godzin temu, kuba19787 napisał:

jak za długo niestety odjeżdża do konkurencji

to mu :516:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym (diagnostą), który chce zmienić pracę właśnie ze względu na to, że pracodawca ciśnie ich o ten nieszczęsny "czas" badań bo mu klienci odjeżdżają.

Dzwonił do paru SKP z ogłoszeń i w każdej z rozmów było zapytanie "jaki czas robi pan badanie? - niestety właściciele SKP niemający uprawnień UDS patrzą tylko z tej perspektywy, klient = kasa. A NEGATYWY to już działa na nich jak płachta na byka ! ( negat = utrata klienta czyli kasy). No takie właśnie mamy realia utrzymanie SKP kosztuje a jak klient odjeżdża to i na utrzymanie nie ma (zwłaszcza, że konkurencja za rogiem).

Bo SKP powinny być państwowe i by było po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pieter77 napisał:

Bo SKP powinny być państwowe i by było po problemie.

:OK:

Też jestem za.

Albo UDS przydzielony z urzędu do SKP. A w chwili obecnej cały czas działamy między młotem, a kowadłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Demart napisał:

Albo UDS przydzielony z urzędu do SKP.

Ostatnio gadaliśmy z kumplami na stacji, że właśnie cała społeczność diagnostów powinna być państwowa skoro jesteśmy traktowani jak urzędnicy (stawiamy pieczątki itd.), a SKP jak już jest prywatna to powinna mieć obowiązek zatrudniania UDS z urzędu.

Organy kontroli są państwowe to i UDS powinni być z ramienia państwa i nie byłoby problemu z nierzetelnymi badaniami.

Bo skoro diagności nie są państwowi to może organ kontroli też by zrobić jako organ prywatny? - ciekawe co na to ustawodawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem ostatnio na przeglądzie pojazdu specjanego który trwał 7 min :) Diagnosta zmierzył skuteczność hamowania, sprawidzł światła, poszarpał chwile potem wziął dówód i od ręki wprowadził w komputer wklepał pieczęć urzędową i oddał dowód :) całość wizyty 15min. Krótko, sprawnie i na temat xD

 

Cytat

Organy kontroli są państwowe to i UDS powinni być z ramienia państwa i nie byłoby problemu z nierzetelnymi badaniami

Jesli chcesz być urzednikiem pańswowym to licz się z tym że i uposażenie dostaniesz państwowe :P 

Edytowane przez vaandee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, vaandee napisał:

Jesli chcesz być urzednikiem pańswowym to licz się z tym że i uposażenie dostaniesz państwowe

Masz na myśli, że państwowe  = małe?

W niektórych przypadkach prywatne też nie równa się duże - takie mamy realia ?

Edytowane przez pieter77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, vaandee napisał:

 

 

Jesli chcesz być urzednikiem pańswowym to licz się z tym że i uposażenie dostaniesz państwowe :P 

 

Ubezpieczenie z całości, 13 pensja, wczasy po gruszą. Suma summarum wyjdzie na +. I ten komfort: brak nacisku.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.