Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim na nich szykują, ale większa część biznesmenów ma plan B. Będą ciągli w opór do samego końca.

 

Coś drgnęło - znajomy z ASO zaskoczony nagłym zainteresowaniem na tabliczki znamionowe. Zamawiał jedną rocznie. W ciągu minionego tygodnia zamówił siedem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pójdzie na L4 w jeden wybrany przez nas dzień 30% diagnostów, a nagłośnią to media to w następny organizowany taki dzień będzie to już 50%. A na właścicieli SKP nie licz, dla nich diagnosta się nie liczy, liczy się tylko kasa i „ile dzisiaj było aut”.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rurek777 napisał:

to właściciele powinni zamknąć skp. na 1 dzień , na nich też bat szykują

Jedyne co by mogło przekonać właścicieli SKP to ten zapis projektu ustawy:

3. Obowiązani do pobierania, ewidencjonowania lub odprowadzania opłat, o których mowa w ust. 1, są:

 1) przedsiębiorcy prowadzący stacje kontroli pojazdów;

 2) Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego za badania techniczne, które przeprowadza – w przypadku opłat, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2.

 4. Podmioty, o których mowa w ust. 3, odprowadzają na wyodrębniony rachunek Transportowego Dozoru Technicznego z opłaty za przeprowadzenie badania technicznego od każdego przeprowadzonego badania technicznego opłatę przeznaczoną na zapewnienie wysokiej jakości badań technicznych, zwaną dalej „opłatą jakościową”. Opłata jakościowa stanowi przychód Transportowego Dozoru Technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden dzień to za mało , co to za zwolnienie będzie ? pijackie ! ale pomysł świetny.  

21 minut temu, rewers napisał:

na właścicieli SKP nie licz, dla nich diagnosta się nie liczy, liczy się tylko kasa i „ile dzisiaj było aut”.

Zgadza się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja tak troszeczkę z innej beczki - i jest to moja wolna wypowiedz- To że TDT przejmie władzę nad SKP to już właściwie przesądzone - moja refleksja jest taka - co z takimi organizacjami jak OSDS, PISKPi innymi - przy autokratycznej władzy TDT ich istnienie mija się z celem - zrzeszać się w obecnej to lekka  " śmietana po obiedzie"

Oczywiście z pełnym szacunkiem dla Prezesa Witka

Dla tego co zrobił dla NAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, IVVO napisał:

zrzeszać się w obecnej to lekka  " śmietana po obiedzie"

 

 

IVVO z całym szacunkiem dla Ciebie i Twojej wiedzy ale naszła mnie taka refleksja "po co jeść skoro zaraz to wy....sz?"

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, IVVO napisał:

przy autokratycznej władzy TDT ich istnienie mija się z celem - zrzeszać się w obecnej to lekka  " śmietana po obiedzie"

Wręcz przeciwnie. Dla tych którzy mówią "ja chcę być diagnostą" to jedno z najlepszych wyjść aby przetrwać (większe szanse). Kiedyś wspomnicie moje słowo.Ale dopiero wtedy może być za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kurant2000 napisał:

Jeden dzień to za mało , co to za zwolnienie będzie ? pijackie ! ale pomysł świetny.

Można jeszcze oddać krew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a co ten zryw, bunt, protest chwilowy miałby pokazać. Jeden dzień i co dalej? U mnie pies dłużej focha zapodaje.

A pielęgniarki ile czasu biwakowały, a kalekie dzieci w sejmie z rodzicami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biker - to wyjaśnij mi - jaką rolę po zmianie przepisów będzie pełnił OSDS,PISK - będzie organem doradczym - TDT z nikim się nie podzieli władzą - widzisz w przyszłych przepiesch miejsce dla tych organizacji - bo ja nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Biker to wróżka?

4 minuty temu, IVVO napisał:

widzisz w przyszłych przepiesch miejsce dla tych organizacji - bo ja nie

Widzi tak jak w przeszłych i teraźniejszych.

Najlepiej-to się nie da....i wracamy do pitulenia na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

zrzeszać się w obecnej to lekka  " śmietana po obiedzie"

Po co żyć - skoro nie wiem kiedy umrę ? 

 

2 minuty temu, IVVO napisał:

 - widzisz w przyszłych przepiesch miejsce dla tych organizacji - bo ja nie

Najlepiej już połozyc się do trumny i czekać. Bo może sobie jeszcze niechcący krzywdę zrobię ? ....

Tylko lepiej nie zapomnieć pampersa założyć, bo jak sie zachce, to po co z niej wyłazić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - po co ta agresja - ja się tylko pytam - co z organizacjami zrzeszającymi diagnostów po wejściu nowych przepisów. Nie dotyczy to tylko OSDS, PISK, KROSNO ale i wielu innych - mniejszych

Proszę o odpowiedz - a nie o aluzje do mojej osoby

Chyba taka organizacja jak OSDS - ma jakiś plan w razie "W"

Co dalej - jaka przyszłość - czy współpracować z TDT czy być w opozycji - to takie trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, IVVO napisał:

Proszę o odpowiedz - a nie o aluzje do mojej osoby

Jeśli chodzi o mnie daleki jestem od aluzji do Twojej osoby.Szanuję Cię i Twoją wiedzę.

 

6 minut temu, IVVO napisał:

co z organizacjami zrzeszającymi diagnostów po wejściu nowych przepisów.

Widzisz-ja zadaję sobie inne pytanie-co z diagnostami.

Myślę,że jedyną organizacją zrzeszających samych diagnostów jest OSDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, IVVO napisał:

co z organizacjami zrzeszającymi diagnostów po wejściu nowych przepisów.

Jak to co . Działają dalej .Myślisz że ustawa jest ostatnim aktem prawnym w naszym życiu ? Mylisz się , 16 rozporządzeń będzie procedowanych  ,a OSDS jest trzeci na liście podmiotów które będą brały udział w konsultacjach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odbierasz to jako agresję to sorry.

Lepiej nic nie robić bo to i tak nic nie da. Jaki ja byłem i jestem głupi, że tego nie wiedziałem ...

A samo narzekanie co da, poza bliżej nieuzasadnioną ulgą i wrzodami żołądka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, IVVO napisał:

Chyba taka organizacja jak OSDS - ma jakiś plan w razie "W"

Pewnie ma?

Jesteś ciekawy jaki nie pozostaje nic innego jak dołączyć do OSDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego bardzo bym był wdzięczny aby Pan Witek się wypowiedział - jaką przewiduje rolę dla OSDS 

A tak ogólnie - to jestem członkiem OSDS jak by się ktoś pytał. 

I dla tego jestem ciekaw - Co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, IVVO napisał:

Dla tego bardzo bym był wdzięczny aby Pan Witek się wypowiedział - jaką przewiduje rolę dla OSDS 

Uważam ,że takie pytanie należy kierować w dziale zamkniętym forum OSDS.

4 minuty temu, IVVO napisał:

to jestem członkiem OSDS jak by się ktoś pytał. 

Taki pesymista???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, IVVO napisał:

A tak ogólnie - to jestem członkiem OSDS jak by się ktoś pytał.

No cóż sam prosiłeś, miałem telefony z zapytaniem. Może i ty zadzwonisz do skarbnika?

Zdaje mi się, że On do Ciebie pisał, bez reakcji.....

Możesz też napisać do niego na biuro@osds.org.pl

 

11 minut temu, IVVO napisał:

Dla tego bardzo bym był wdzięczny aby Pan Witek się wypowiedział - jaką przewiduje rolę dla OSDS 

I dla tego jestem ciekaw - Co dalej

Nasza rola nic się nie zmienia - dalej działamy w tej samej sferze.

Dalej jest bardzo potrzebne Stowarzyszanie.

 

 

PS Zapomniałem dodać - składki płacę regularnie.

Edytowane przez ketiw38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ketiw38 napisał:

Dalej jest bardzo potrzebne Stowarzyszanie.

chociażby dlatego:

33 minuty temu, DARIO64 napisał:

16 rozporządzeń będzie procedowanych  ,a OSDS jest trzeci na liście podmiotów które będą brały udział w konsultacjach .

 

Czy będziemy współpracować z TDT-em? widzisz ciężko cokolwiek teraz powiedzieć ponieważ po zakończeniu procesu legislacyjnego  zapewne spotkamy się lub przynajmniej wystąpimy z pisemną prośbą o podjęciu współpracy i w jakim zakresie to przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.