Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Mecher napisał:

Dla mnie to biadolenie

może być i pitolenie

8 minut temu, Mecher napisał:

ale oczywiście każdy uważa po swojemu, bo każdy swój rozum ma

 

5 minut temu, biker100 napisał:

co najważniejsze powoli widać skutki tej pracy.

cieszę się, z mojej strony mogę przyrzec, że jako wyborca zagłosuję za tym  jak już będzie taka możliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz kolego, rzecz polega nie na tym, żeby pisać zagadkami, tylko na jasnym i prostym sformułowaniu problemu, w społeczeństwie są jednostki które tworzą i umieją do tego przekonać osoby bez takich walorów, których jest większość, ta większość poprzez swoje poparcie powoduje, że Ci światlejsi mogą swoje dobre pomysły realizować, taki już jest ten obecny stan rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cezary napisał:

rzecz polega nie na tym, żeby pisać zagadkami, tylko na jasnym i prostym sformułowaniu problemu,

Czyli czekać aż "manna spadnie z nieba".

Edytowane przez Grzegorz Łódź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz Grzegorzu, wybierasz część wypowiedzi, dorabiasz do tego swoją ideologię, jaki tego cel? takie działanie przypomina mi trochę polityków dla których istnieje tylko czarne i białe, a ja wiem, że występują kolory pośrednie, wdaliśmy się w polemikę, która niekoniecznie zmierza w dobrym kierunku, ja swoje stanowisko jasno określiłem, Ciebie ono nie satysfakcjonuje, trudno, "nie można zjeść ciastko i mieć ciastko". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że to wszystko wejdzie bez poprawek bo taki czas i taka polityka ale niekoniecznie musi być tak że mamy siedzieć i płakać :( Z obserwacji grup społecznych, którym ostatnio się udało co nie co ugrać dla siebie,  jasno wynika, że jedynym sposobem na zmiany jest delikatnie rzecz ujmując - solidarne podejście do tematu - jeżeli nastroje społeczne zostaną podburzone na skutek skrupulatnych, zgodnych ze sztuką badań (bo przecież Pan Oleksiak do tego zmierza) w dłuższej perspektywie czasu ,bez nacisku na ilość ze strony przedsiębiorcy (no raczej ten podmiot to już zdecydowanie powinien zrozumieć swoją sytuacje) to uważam, że żaden TDT nie pomoże, a ilość zatrzymanych dowodów za brak badań na czas  zrobi swoje ;)) Tak można w każdym gorącym czasie wpływać na zapędy młodych i gniewnych kontrolujących. Uważam, że szybko podniesione zostaną opłaty bo czas ku temu dawno nadszedł, a rządzący zaczną walczyć o zaufanie a nie karanie diagnosty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cezary napisał:

wybierasz część wypowiedzi, dorabiasz do tego swoją ideologię, jaki tego cel?

Ja tylko prosto sformułowałem problem.Bo łatwo się pisze,ale trudniej spróbować to realizować. Zaraz po pisaniu od czegoś trzeba przecież zacząć.

14 minut temu, cezary napisał:

ja swoje stanowisko jasno określiłem,

Możesz powtórzyć,tylko jasno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwesti badań technicznych to moim zdaniem kary dla kierowcow jezdzacych bez przegladow powinni wprowadzic i to by wystarczylo zaraz ludzie by pognali na badania a tak to coraz wiecej ludzi to olewa i wogole nie robia przegladow chodzby dzisiej klient zajechał Siena 3 lata po przeglądzie i żeby panowie policjanci to niepoprosili to nadal by jeździł oczywiście dowodu nie zabrali ani żadnego mandatu tydzień temu miałem też autobus 8 miesięcy przerwa w badaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuję, choć dziwię się, że pytają tak biegli w temacie badań technicznych i nie tylko, którzy chyba nie czytają wcześniejszych wpisów, ale  do rzeczy, żeby cokolwiek zmieniać lub stanowić w prawie niezbędne jest mieć przedstawicieli w parlamencie, żeby ci przedstawiciele tam byli trzeba ich wybrać w wyborach i ja jako wyborca wespół z innymi o podobnych poglądach mogę to zrobić i jeszcze jedno:  

Cytat

 

w społeczeństwie są jednostki które tworzą i umieją do tego przekonać osoby bez takich walorów, których jest większość, ta większość poprzez swoje poparcie powoduje, że Ci światlejsi mogą swoje dobre pomysły realizować.


 

ja zaliczam siebie do tej większości która może poprzeć.

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - czyli poprzesz swoje środowisko tylko wtedy, kiedy bezpośrednio lub pośrednio będzie miało kandydatów do parlamentu. Aha...

No to jeszcze podaj w jakim okręgu mieszkasz, żeby było wiadomo, gdzie tych kandydatów w wyborach wystawić :)

A może Ty wcale nie identyfikujesz się z tym środowiskiem po prostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blakop napisał:

A może Ty wcale nie identyfikujesz się z tym środowiskiem po prostu?

nie kolego, już nie, nie dam się sprowokować do jak to mod pisze "pyskówek", mój pogląd na sprawę jasny, skąd jestem, łatwo sprawdzić, ale napiszę,  Kielce.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jasny. Biadolenie pod płaszczykiem realizmu i oczekiwanie na mannę z nieba. Dość trafnie moi przedmówcy Cię podsumowali.

 

"Załatwcie, że będziecie startować do sejmu to na was zagłosuję"... Powiedział (co wiedział) Pan Cezary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też powiem tyle albo aż tyle co wiem. Dumny jestem jako diagnosta,że mam swojego przedstawiciela w sejmie podczas prac komisji. Jeszcze parę lat temu diagnosta nie był widoczny w parlamencie podczas procedowania ustaw. Dlaczego nie wykorzystać tej szansy,która może więcej się nie powtórzyć? I to jest właśnie konkret.Wesprzeć OSDS  włączając się do niego.To są czyny a nie puste słowa pisania na forum...Niech Waldek czuje na plecach oddech zrzeszonych diagnostów to będzie mu łatwiej ten oddech partyjnych układów zamącić.

 

Wyrazy szacunku i uznania Waldku (dla tych którzy nie wiedzą-ketiw38) za odwagę  i upartość w dążeniu do celu.Trzymaj się w tej ciężkiej ,mozolnej i bezpłatnej pracy na rzecz środowiska diagnostów samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych komisjach ciągle gadają że zmiany poprawia m.in bezpieczeństwo ruchu drogowego. A przewrotnie można napisać, że w USA właśnie odwrotnie bo w wielu stanach zniesiono całkowicie badania techniczne co tłumaczyło się sądowaniem opinii publicznej.I ludzie myślą że jeśli diagnosta dopuszcza do ruchu pojazd to znaczy że jest sprawny i przez kolejny rok nie trzeba nic robić a jak zniesiono badania techniczne to ludzie wiedza ze ciężar odpowiedzialności jest tylko na właścicielu. Także po zniesieniu badań technicznych bezpieczeństwo ruchu się poprawiło a nie pogorszyło bo właściciele bardziej dbają o stan techniczny. I ciekawe co na to wszyscy posłowie z tej komisji jakby im przytoczyć fakt że zniesienie badań może poprawić stan na drogach;)

 

To tak napisałem z ciekawości. Bo nie mam konkretnego zdania czy u nas też by tak było czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zniosą obowiązek badań nie będzie tdt, piskp i wielu innych a kto dba o pojazd będzie i tak dbał a kto nie to żadne przepisy i diagnosci go nie zmusza tak jak kolega pisze w usa nie ma badan technicznych i jakoś kraj się niezawalił a już przeglądy ciągników rolniczych to i tak fikcja w wielu krajach od tego odeszli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kuba19787 napisał:

Niech zniosą obowiązek badań

 

4 godziny temu, kuba19787 napisał:

W kwesti badań technicznych to moim zdaniem kary dla kierowcow jezdzacych bez przegladow powinni wprowadzic

Zapomniałeś o najważniejszym-znieść policję,żeby nie miał kto mandatów wystawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

 

Wyrazy szacunku i uznania Waldku (dla tych którzy nie wiedzą-ketiw38) za odwagę  i upartość w dążeniu do celu.Trzymaj się w tej ciężkiej ,mozolnej i bezpłatnej pracy na rzecz środowiska diagnostów samochodowych.

 

 

Grzesiu zmusiłeś mnie żeby się zalogować - choć nie piszę tu od dłuższego czasu - za to co napisałeś - szacun.

Natomiast co byś nie napisał w stylu:

 

47 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

Wesprzeć OSDS  włączając się do niego.

 

To na pewno nie znajdzie tu na tym forum poparcia.

Znasz dobrze odpowiedzi w stylu:

- Jak nie jest za darmo - to mnie nie interesuje.

- Niech młodzi się zapisują, mnie to już nie dotyczy    ............(Nawiasem mówiąc dziękuję wszystkim tym co tylko tak myślą, bo od razu czuję się młodszy.....).

- itp (nie chce mi się już pisać

 

Natomiast na pewno lepiej sobie "popitolić" - a co a caeształa r

 

Natomiast ja pamiętam jak OSDS startował i każdy mi mówił, ze my diagności nic nie możemy.

 

Teraz ja twierdzę, że my diagności zrzeszeni w OSDS już coś możemy, natomiast co może ta cała reszta?

Sam napisałeś

59 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

To są czyny a nie puste słowa pisania na forum...

I wiesz co podpisuje się pod tymi słowami.

Dlatego chyba już nie piszę na forum, gdzie większość piszących doradza cwaniakom jak zmusić diagnostę do obejścia prawa.

 

Środowisko diagnostów samo robi to sobie najlepiej.

 

Jestem dumny jako diagnosta, że należę do OSDS.

Natomiast zapomniałem napisać najważniejszego.

Bo przecież niektórzy nie mają czasu na to żeby zapisać się do organizacji.

 

A taki jeden mi ostatnio powiedział - jak się tłumaczyłem, ze nie mam czasu aby napisać kolejnie pismo OSDS.

 

To wiecie co mi powiedział?

 

Zrób to w międzyczasie.

 

 

Bez komentarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Solaris napisał:

w USA właśnie odwrotnie bo w wielu stanach zniesiono całkowicie badania techniczne

Proponuję znieść również obowiązek ubezpieczeń pojazdów. Spowodujesz kolizję, wypadek idziesz do więzienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kuba19787 napisał:

W kwestii badań technicznych to moim zdaniem kary dla kierowców jeżdżących bez przeglądów powinni wprowadzić

Oczywiście, że tak powinno być. 500zł mandatu jak jedziesz pojazdem po drodze publicznej bez aktualnych badań technicznych załatwiłoby sprawę. Tylko sęk w tym, że w obecnie pro-cedowanym projekcie nie chodzi o poprawę bezpieczeństwa tylko o kasę dla swoich. Z mandatu nałożonego przez Policjanta TDT nie będzie miał ani złotówki. Najdobitniejszy przykład - badanie ciągników rolniczych i przyczep u rolnika na podwórku.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w USA nikt nie zlikwidował ani policji, ani ubezpieczeń - taka uwaga dla panikarzy, którzy nie dopuszczają myśli, że gdzieś może być inaczej niż w polandi :)

A swoją drogą - może faktycznie badania nie mają wiele wspólnego z BRD? 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania są za tanie. Są tanie jak barszcz, a jak coś jest tanie to jakość tego czegoś jest byle jaka (SKP) i się tego nie szanuje (P.T. klient).

Wymiana opon kosztuje obecnie 80 PLN.

Edytowane przez mirek_handlarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w USA jest o wiele bardziej zamożne społeczeństwo. (jest z kogo ściągać odszkodowania)

Po drugie w USA kolizje rozpatruje się na sprawie sądowej i sprawca płaci za skutki całym majątkiem, oraz kredytem spłacanym do końca życia.

Po trzecie jesteśmy w UE gdzie badania są obowiązkowe..... ( nasz kraj jeszcze nigdy w historii nie miał tak dobrze od momentu jak zostaliśmy członkami UE).

I po co to bredzić po próżnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.