Skocz do zawartości

Badanie dodatkowe a pokwitowanie z policji


Swinger

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu klient dostarczył samochód osobowy po kolizji drogowej do dodatkowego badania.Okazał mi jedynie skan pokwitowania od policji za zatrzymanie DR.Okazało się,że

pojazd jest w leasingu i klient nie posiadał KP,PC,DR.Odmówiłem wykonania tego badania,ze

względu na brak dokumentów.Jak Wy postępujecie w takich przypadkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przepisami ,,,

 

[ Dodano: 16-03-2018, 15:18 ]

1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

1) 5 identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi w:

– dowodzie rejestracyjnym,

– pozwoleniu czasowym, w tym dla pojazdu, o którym mowa w art. 70d ust. 3 ustawy wraz z kartą pojazdu, o ile została wydana,

– 6 karcie pojazdu dla pojazdu zarejestrowanego, o ile została wydana, łącznie z danymi i informacjami, o których mowa w art. 80b ust. 1 pkt 1 i 13 ustawy,

– 7 pokwitowaniu, o którym mowa w art. 132 ust. 2 ustawy, łącznie z danymi i informacjami, o których mowa w art. 80b ust. 1 pkt 1 i 13 ustawy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy j podszedłeś do tematu, bo z rozmowy nie do końca wiem dlaczego postąpiłeś tak, a nie inaczej.

Jeśli nie zrobiłeś badania, bo myślałeś, że pokwitowanie to za mało - to błąd.

Jeśli nie zrobiłeś badania, bo uznałeś, że skan to nie dokument i dlatego zażądałeś jednej z pozostałych trzech opcji to wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żądał bym oryginału pokwitowania

 

Ja też.

 

 

Mieliśmy już przypadek (mamy sporo powypadków, bo u nas w firmie naprawiają), że klient przyszedł z kserem. Po odmowie badania stwierdził, że oryginał zagubił. A co by było w WK? Awantura, że diagnosta zrobił na ksero, a oni na ksero nie oddadzą dowodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuju - trochę bzdura - bez urazy.

 

Człowiek bez oryginału pokwitowania z policji - które to uwaga - ZGODNIE Z PRAWEM NIE JEST WYMAGANE DO OKAZANIA W URZĘDZIE!!! - nie musi go pokazać. Ostatecznie może złożyć oświadczenie, że je zgubił i tyle. Po co zabawa w kserówki?

A od badania do czasu odbioru DR to wiele czasu i okoliczności może minąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie widzisz podzielone zdania?

Wszyscy napisali zgodnie, że wymagali by oryginału. Bo do badania jest niezbędny.

Raczej sam się trochę zakręciłeś 8)

 

Natomiast pokwitowanie nie jest wymagane do odbioru DR w urzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast pokwitowanie nie jest wymagane do odbioru DR w urzędzie.

 

Wydawało mi się, że jest. Jak widać myliłem się... Z oryginałem pokwitowania podtrzymuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było kiedyś,

a teraz przy tylu dostępnych programach do obrabiania grafiki to pewność będziesz miał gdy sam zeskanujesz dokument

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, i oryginału nie jestem pewien, a dzięki nieczytelności pokwitowania jest czasem okazja, by sprawdzić w WK, czy w ogóle DR był zatrzymany,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz przy tylu dostępnych programach do obrabiania grafiki

Gość chciał mnie przewieźć na TZ Forda. -białe tło 8)

Przyjechał w/g mnie za szybko(na drugi dzień) z nową "orginalną" TZ,ale na zwykłym papierze od drukarki :P .

Z odległości metra- orginał :-D .Zacząłem dociekać i gościu powiedział z rozbrajająca szczerością że w necie były ,tylko dane i swój nr.vin wkleił :lol:

Jakby sie postarał o lepszy papier to kto wie :P

Uważajcie na poświadczenia na zbiorniki LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.