Skocz do zawartości

Pojazd uprzywilejowany


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, danielg539 napisał:

wydaje się być nieunikniona

Jest nieunikniona ze względu na dokonanie adnotacji w uwagach DR, więc i termin badania w ich rękach. Co zrobisz jak nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro datą, od której liczony jest "skrócony okres do roku od daty..." jest data wizyty w WK i dopełnienie formalności urzędowych, to jakim proroczym sposobem mam skracać ten termin w CEPiK ?  Starczy, że na zaświadczeniu - w uwagach - wpiszę że poinformowałem o tym fakcie klienta/właściciela - a co On z tym zrobi mnie to nie interesuje... czy zapnie przyczepkę bez adnotacji Hak, czy będzie L czy LPG, a nawet tam Taxi jak chce... na kolejnym badaniu bez adnotacji dostanie N, a w razie zdarzenia drogowego odświeży mu ten obowiązek Policja lub ubezpieczyciel. Uprzywilejowany powinien byc identycznie rozwiązany ale.... nie było by o czym gadać:)) Moim zdaniem powinna być urzędowa  kotrola nad tymi uprzywilejowanymi - żeby taki tam przebieraniec nie łapał na fotoradar lub ścigał po drodze. Stawianie pieczątki to poważna sprawa czasem nawet karna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nesiasps napisał:

Uprzywilejowany powinien byc identycznie rozwiązany

Problem w tym, że w przypadku L czy taxi, spełnienie wszystkich warunków do użytkowania jest uzależnione od odpowiedniej adnotacji. W przypadku uprzywilejowanego ona nie istnieje. Stąd konieczność ustalenia nowego terminu już na DBT. O LPG nie ma co gdybać, bo to inna procedura. A hak dostał rykoszetem, bo samo PORD mówi o konieczności dokonania wpisu wyłącznie w przypadku ciągnięcia przyczepy. Jak ktoś zapina doń bagaj na rowry, to po co mu wpis. Mógłby sobie corocznie bulić dodatkowe 35 złociszy do okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w uwagach zawsze piszę' Termin następnego badania technicznego ustali organ rejestrujący, zgodnie z art.81. ust.6. ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że Usterka Istotna za brak adnotacji nie wie tego, do czego będzie służył haczyk.

 

A co do organu rejestrującego, to co ma ustalać, skoro żaden uprzywilejowany tam się nie pojawi, bo i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Paprock napisał:

Szkoda tylko, że Usterka Istotna za brak adnotacji nie wie tego, do czego będzie służył haczyk

Lepiej nie sprawdzać co powie na Policji w razie problemów klient z przyczeką bez adnotacji - zapewne to samo co na przeglądzie, że to hak tylko do bagażnika a diagnosta się pytał na badaniu i przyjął to za prawdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, nesiasps napisał:

to hak tylko do bagażnika a diagnosta się pytał na badaniu i przyjął to za prawdę...

Ale na takie okoliczności jest (tzn. była, bo teraz bumaga i azymut na WK) cała procedura na badaniu okresowym, z opłatą włącznie. Jeśli ktoś nie będzie ciągnął przyczep, to kto by mu zabronił płacić corocznie dodatkową opłatę na OBT. Stać go, chce, w czym problem. A jak ma ochotę, potrzebę przewiezienia tony płytek ceramicznych i udałby się do wypożyczalni celem najmu odpowiedniej trzyczepki, to musi być świadom obowiązku jaki na nim ciąży. A tak, przy okazji zmiany prawa odnośnie adnotacji gaz, dostało się hakowi usterką istotną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 28.03.2018 o 12:16, adam1501 napisał:

Pachnie mi resortem.

zapewne ITD lub Policja oddają pojazdy dla innych organów np: urzędów albo idą na rynek wtórny więc demontują wyposażenie i chcą wykreślenia z DR adnotacji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
W dniu 17.06.2021 o 12:15, adam1501 napisał:

twórczość resortowych

Dodam kolejny temat 

Otrzymałem informację, że niektórzy koledzy z MON z centrum Polski wykonują zmiany konstrukcyjne  zamiast badania dodatkowego w nowym pojeździe FORD z roku 2021, który  ma być jako uprzywilejowany. Zadzwoniłem do nich i potwierdzili, że tak robią. 

Co koledzy o tym myślą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wacek napisał:

wykonują zmiany konstrukcyjne

Jak już tu wielokrotnie pisano takie piękne sformułowanie - literalnie to ZK powinno się wykonać nawet w przypadku chęci wykreślenia z DR np. TAXI, to dlaczego w tym przypadku byłoby to przeszkodą.? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak cytowałeś, radosna twórczość. Wynika to z tego, że w niektórych DR-resort jest w adnotacjach zapis: UPRZYWILEJOWANY. Chyba, że przy okazji te pojazdy stają się specjalne. Ostatnio jest sporo tematów gdzie zamontowanie atrybutów uprzywilejowania w głowach ich użytkowników rodzi się zmiana rodzaju na specjalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to żadna zmiana rodzaju pojazdu na specjalny, pojazd to Ford Ranger , który został oklejony i podstawiony do badania, czy spełnia jako uprzywilejowany.  

Edytowane przez Wacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger? Ford? Oklejony? No ciekawe co to za okleina, oklejenie i czemu miałoby to służyć? 
Trąca mi to podchodami pod zmiany na specjalny, bo nieźle trzeba mieć poryty beret, żeby zamiast dodatkowego badania tworzyć konstrukcyjne zmiany.

Zaraz na elkę, hak i taksówkę takie cuda powymyślają.😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, adam1501 napisał:

Robisz klasyczne DBT i po zawodach

Ja i kolega właśnie tak robimy, ale doszły na słuchy ,że koledzy z MON z Bydgoszczy, robią zmiany konstrukcyjne i to nas zdziwiło.

Potem spotykamy w dowodach informację ,że pojazd jest uprzywilejowany, bo Pani w z Urzędu wpisuje to do dowodu.  

Edytowane przez Wacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Paprock napisał:

No ciekawe co to za okleina, oklejenie i czemu miałoby to służyć?

Ma być niewidoczny dla radarów. Ot co ! :giggle::faint:

Wybacz Panie Generale że pozwoliłem sobie na wycinkę. :rotfl:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Paprock napisał:

No ciekawe co to za okleina, oklejenie i czemu miałoby to służyć? 

Z tego co wiem to te pojazdy będą jako Regulacja Ruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wacek napisał:

Potem spotykamy w dowodach informację ,że pojazd jest uprzywilejowany, bo Pani w z Urzędu wpisuje to do dowodu.  

No to najwyraźniej jadą pod dyktando tej pani!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.