Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
IVVO

Pompa do betonu

Polecane posty

IVVO

Dzisiaj dostałem taką zagwozdkę - pompa do betonu ze Słowenii - TDT -OK - Na TZ 44000 F.1 - 32000 G. - 38000 . Czy w ogóle występować o odstępstwa przy takich niezgodnościach

pompa.thumb.jpg.2d0602cdda3bf51dfa2817e1832a9988.jpg

michal_k
ze Słowenii

Ze Słowacji.

F.1 - 32000 G. - 38000

Ile wynosi F.1 na tabliczce? Z dokumentów to wygląda na sytuację niemożliwą, by pojazd ważył więcej niż przewidział producent.

blakop

Moment - wg tego DR maksymalna masa całkowita, czyli MMC (czyli nawet nie DMC!!!) jest wyższa od masy własnej pojazdu!!

W mojej ocenie DR posiada poważną wadę prawną i poprawienie tego jest dość miałką i nie oczywistą kwestią.

Są dodatkowe dokumenty? Jakieś CoC albo coś?

Na TZ tylko jeden rząd danych?

michal_k

Wklej jeszcze II cz. DR - tam będzie o wiele więcej danych.

IVVO

W papierowym jest to samo co na plastiku - to że nie możliwa to dobrze wiem

Na TZ jeden rząd - 44000 / 9000/9000/13000/13000

Paprock

Ale może jest opis co znaczy ichnie [G], bo ja tam w jedność unijną nie wierzę. ;-)

blakop

To masz problem... Kontakt z WK zalecam przed dalszymi krokami. DR jest zwyczajnie błędnie wystawiony.

Niemniej jednak warto gdybyś go wstawił.

michal_k

Czyli F.1 wynosi 44000 (oczywista omyłka w DR). Musi dostać odstępstwo na F.2 i G, gdyż samo G przekracza wartość dopuszczalną, a musi jeszcze dojść jakaś ładowność (choćby na kierowcę i pasażera). Odstępstwo może też być potrzebne na naciski.

mirek_handlarz

Pompa czy gruszko-pompa ? cztery osie to wygląda jak gruszko pompa.

Masa własna do ustalenia - może MB coś wie na temat tego "vozidla" ?

blakop
Pompa czy gruszko-pompa ?

Co za różnica?

może MB coś wie na temat tego "vozidla"

A niby skąd? Przecież oni tylko podwozie wypuścili.

Michał - a dlaczego odstępstwo na F2? Już nie ograniczasz po prostu do wartości dopuszczalnej?

A już pomysł na odstępstwo na "G" to skąd??

michal_k
Co za różnica?

Pompo-gruszka by tyle nie ważyła chyba.

dlaczego odstępstwo na F2?

Bo F.2 zgodnie z warunkami może wynosić tylko 32 tony. A tutaj sama masa własna wynosi 38. Źle się wyraziłem z tym odstępstwem na G, bo to się "łączy" z F.2 (musi wynosić G + jakaś, choćby minimalna ładowność na osoby).

Jacdiag
maksymalna masa całkowita, czyli MMC (czyli nawet nie DMC!!!) jest wyższa od masy własnej pojazdu!!

ale skąd to zdziwienie - tak jest we wszystkich pojazdach :lol:

blakop

Jak byś rozwinął JAC tą myśl byłbym wdzięczny...

michal_k

Napisałeś, że MMC jest wyższa od G - i tak być powinno zawsze. A tutaj w DR jest odwrotnie.

IVVO
Kontakt z WK zalecam przed dalszymi krokami. DR jest zwyczajnie błędnie wystawiony

Problem jest z tym iż nie wiem gdzie to będzie rejestrowane - to ta sama firma co od Arocsa - pojazd na handel - czy w ogóle rozpoczynać badanie - jeśli w takiej formie wysłał bym zaświadczenie na odstępstwa do Ministerstwa to chyba nie jeden dostał by zajadów ze śmiechu - na razie kazałem im udać nie do przedstawiciela MB - może coś mają na temat tego pojazdu - ale bardziej rzetelnie było by do CIFY - bo to oni wykonali zabudowy i z II etapu mają dane bo na razie to lipa

blakop
ale bardziej rzetelnie było by do CIFY

I tam należy uderzać. MB niewiele Ci powie.

aboz
MB niewiele Ci powie
Chyba, że sprzedali pojazd kompletny, to jakieś dokumenty z drugiego etapu przez nich przechodzą.

danielg539
Chyba, że sprzedali pojazd kompletny,

Nawet jak sprzedali kompletny to bez homo. Kiedyś w nówce pomnie na 4-oście robiłem dopuszczenie jednostkowe. Z Cify miałem wszystkie potrzebne dane łącznie z wysokością położenia środka ciężkości a wymiarach i masach nie wspominając.

yogi1984

A nie można go porostu zważyć ? w końcu w dowodzie zagranicznym tez może być błąd. :?:

IVVO

Firma zważyła go - nie wiem przy jakich parametrach gdyż nie byłem przy tym - czy z pełnym wyposażeniem czy coś tam pozdejmowali - ale i tak wyszło 35480kg - ktoś to cudo dostanie do rejestracji bo klient kupił już bez rejestracji i sam resztę będzie załatwiał

mirek_handlarz

No to odstępstwo na F.2, naciski ? i chyba tyle ? - z ciekawości jaki długi rurociąg ?

danielg539

42 metrowa CIFA na podwoziu Actrosa, którą kiedyś miałem na BT ważyła ponad 31 t - ta pewnie ma dłuższy wysięgnik.

IVVO

52m

IVVO

Ta sama firma szuka kto zrobi badanie pompy F.1 38000, G.38000 bez odstępstw - Opole i okolice - więc troszeczkę wnikliwości nie zaszkodzi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.