Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
szymonp

Odbiór OSKP

Polecane posty

szymonp

Witam Panowie, podpowie ktoś jaki jest czas oczekiwania na odbiór stacji przez TDT? Znalazłem jakieś stare wątki z 2005 r. i była mowa o miesiącu oczekiwania ale wole dopytać bo pewnie coś tam się zmieniło. Pozdrawiam!😀

Mecher

Od momentu wpłynięcia do nich papierów mają 30 dni na wydanie decyzji.

markes30

Ja czekałem 2 tygodnie.

jarek1

Wszystko zależy kiedy Wniosek poszedł do TDT  ja czekałem 2 tygodnie także 

IVVO

Do mnie przyjechali właściwie z łapanki - dzień wcześniej zadzwonili - około tygodnia bo akurat mieli coś do załatwienia w okolicy

Mecher
Napisano (edytowany)

A czy ja pisałem kiedy przyjeżdżają ? 

Powtarzam, od momentu wpłynięcia papierów do momentu wydania decyzji (czyli  papiery wysłane z W-wy z decyzją - by było lepiej zrozumiałe :P) maja miesiąc.

A przyjazd na odbiór skp to inna sprawa B|

Edytowano przez Mecher

kuba19787

u mnie tydzień czekania

Mecher

Przecież wiadomo... po kontroli muszą dopełnić papiery i wysłać do siedziby głównej ( czyt. gdzieś gdzie podbiją pieczątkę dyrektora). Tam przeanalizują czy nie brak przecinka, tudzież kropki lub innego znaku interpunkcyjnego, literki. Do tego czas niezbędny. 

A na koniec odeślą na adres podany w wniosku, dołączając pewnie fakturę...

smaug

przeważnie od odbioru skp do decyzji tydzień

Demart

Podepnę się tutaj bo nie umiem znaleźć na forum. Jaka jest teraz dostępna geometria do osobówek i ciężarówek w miarę świeża żeby nie okazała się stara na odbiór stacji na początku 2019r.? Możecie coś polecić i podać namiar. Z góry dzięki.

Paprock

Nie ma wymogów co do wieku sprzętu. Ważne aby aktualne były papiery/certyfikaty.

A jak komu i na której się pracuje... 

leski66

Sprawdź zaciski mocujące zespoły pomiarowe (muszą mieścić się od-12"do najlepiej 20", ale nie mniej niż 19") w urządzeniach do geometrii 3.5t. Starsze urządzenia miały do 17"- kwestia dokupienia i działać na swoim starym.

Paprock
Jacdiag
54 minuty temu, Paprock napisał:

Nie ma wymogów co do wieku sprzętu.

A może pytanie Demart-a dotyczy katalogu z danymi ... :?: 

geometria-kol-samochodow_4441.jpg

• Haha 1

Paprock

No może i o to chodzi! :evil:

Demart

Dokładnie źle się wyraziłem. Na szybko pisałem. Chodzi o katalogi.

IVVO

Miałem odbiór 5-letni na początku czerwca - trochę boli zakup Autodaty 2018  + COID 2018 - 1720 pln

Paprock

Rozumiem, że Autodata one-line na abonament, tak?

A o tamtym drugim się nie wypowiadam.

IVVO
Napisano (edytowany)
33 minuty temu, Paprock napisał:

Rozumiem, że Autodata one-line na abonament, tak?

Nie pełna wersja z kluczem sprzętowym - mówimy oczywiście o danych do geometrii - a co do COID to trza mieć dla kontrolujących "coś" świeżego bo sprawdzali

Tak ogólnie o odbiorze - najlepiej nie pracować w ten dzień - Sprawdzić oznakowanie stacji - przygotować karty okresowe + certyfikaty /najlepiej w kolejności zgodnej z protokołem odbioru/ - to bardzo ułatwia przebieg kontroli / -wyłożyć urządzenia w miarę możliwości w takiej kolejności jak będą sprawdzane - sprawdzić automat wentylacji /czy zadziała automatycznie/ oraz cz można włączyć go manualnie - oświetlenie /200lux na m2/ - mierzą  - stanowisko zewnętrzne /dźwięk + angol/ zgodne z wymiarami dla SKP lub OSKP + oznakowanie,  ława pomiarowa jest mierzona - uszkodzenie płytek / wyszczerbienia nie pęknięcia - aktualne katalogi /dane + geometria/, WC+ ogrzewanie 

Ocena usterek - aktualna, wykaz diagnostów , stary protokół - jeśli odbiór powtórny  

Pełnomocnictwo - jeśli nie ma na kontroli właściciela

Jeśli jest to pierwszy odbiór - to jeszcze dopuszczenie budynku do eksploatacji 

Instrukcje stanowiskowe

Edytowano przez IVVO

Paprock

Odpryski kafli w obrębie ławy pomiarowej, czy latają po całym stanowisku?

Trochę czasu do ponownego odbioru jeszcze mi zostało, ale ciekawe co powiedzą gdy zobaczą mobilne stanowisko dla angoli i do pomiarów 'hałasu'. :silent:  :biggrin:

175702.jpeg

IVVO
Napisano (edytowany)

Uszkodzenia płytek na całej powierzchni - nie tylko na ławie - a co do tego "mobilnego " stanowiska to może być ciekawie - osobiście mam zaznaczone narożniki  i punkt centralny - żadnej "koperty" a angol na linii parkingowej dla ciężarówek z zaznaczonym "0" "10" i w bok "2,5" na żółto + dwa słupki  z miarkami co 10cm

Edytowano przez IVVO

Demart
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, IVVO napisał:

trochę boli zakup Autodaty 2018  + COID 2018 - 1720 pln

Kolego ta Autodata 2018 to jest tylko do osobówek i dostawczych czy do ciężarowych też. Bo jak szukam to dostępna do ciężarówek jest tylko 2015-2017, a nie chciał bym kupić i żeby się nie okazało na odbiorze że już będzie za stara. Czy jest coś może nowszego na rynku do geometrii ciężarowych?

I mam jeszcze pytanie bo w programie na którym pracuję są katalogi z danymi technicznymi poj. ADAC. Nie ma w nich nacisków osi. Czy będą wystarczające do odbioru stacji. Może się wypowiedzieć ktoś kto przeszedł lub nie odbiór z w/w katalogami.

Edytowano przez Demart

Paprock

Ja się wtrącę i powiem tak, a kilka odbiorów przeszedłem. Nie wnikali mi w katalogi do geometrii dla samochodów osobowych i ciężarowych uważając, że dane zgromadzone w urządzeniu wyczerpują temat. Jakby co, to polski sprzęt z Bydgoszczy i chiński wiadomo skąd. Bardziej domagali się katalogów ogólnych do niszowych pojazdów jakim bywają ciągniki i motocykle. Niestety, na stacjach na których miałem okazję popracować, takie pojazdy to była rzadkość. Wszystko zależy od inspektorów. No coś tam niby wypada mieć, ale każdemu i tak nie dogodzi.

smaug

Ja też kilka odbiorów i nie czepiali się za bardzo , ale niekiedy później za miesiąc na kontroli to katalogi nie starsze niż 2 lata , wyciag spalin na odbiorze ok a kontroli nie obejmuje całej ławy pomiarowej , pytanie przecież niedawno był odbiór ?  i odpowiedź na odbiorze ma być i mieć certyfikat a na kontroli sprawdzamy czy dany wyciąg spełnia wymagania na konkretnej skp i aktualność katalogów 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.