Skocz do zawartości

Przyczepa kempingowa sprowadzona z Anglii


Logen

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wymagałbym zgodnie z art. 72 PORD. Jeśli pojazd był zarejestrowany to potrzebny jest DR (lub zaświadczenie). Oczywiście nie mówimy o wyjątkach, np. pojeździe zabytkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, michal_k napisał:

U nas

 tzn w Polsce, czy na terenie podlegającym Twojej jurysdykcji, czy i jak jest to weryfikowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym rzecz, nie ma jak tego sprawdzić. Skoro pojazd został sprowadzony z kraju gdzie nie podlegał rejestracji to zakłada się że nigdy nie był rejestrowany. Z tego co wiem to trochę zostało zarejestrowanych przyczep z GB które nigdy tam nie były.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal_k napisał:

U nas jest tak, że właściciel składa oświadczenie, że pojazd nigdy rejestrowany nie był.

No tak przynajmniej urzędnik ma czyste rączki. Bo przecież petent złożył oświadczenie.

 

Jak odbierałem uprawnienia, to do dokumentów poświadczających swój staż i wykształcenie, także musiałem napisać oświadczenie, że dane w papierach zawarte są prawdziwe.

Po co więc składać jakieś dokumenty ? skoro wystarcza samo oświadczenie. 

Skąd u właściciela wiedza na temat wcześniejszego nierejestrowania , lub ilu taką wiedzę rzeczywiście ma ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zawiesić postępowanie i zwrócić się do wszystkich krajów świata z odpowiednim zapytaniem ;)

Edytowane przez michal_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, michal_k napisał:

Zawsze można zawiesić postępowanie

Brzydko to pachnie - jeszcze gorzej wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj orzecznictwo Michał. Prawo materialne nie przewiduje takiego dokumentu, więc podstaw do zawieszenia brak. A zagadnienie wstępne też to nie jest. Do tego argumentacja że chcesz wystąpić do wszystkich państw świata... Sorry ale nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskanie tej informacji nie upoważnienia do zawieszenia postępowania, albowiem przesłanki ku temu są enumeratywne. Pozostaje Ci standardowe 30 dni wg kpa plus Maks do 60 dni - choć nie wiem jak tak PC wystawisz  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Przyczepa z Anglii rok produkcji 88 rejestrowana w PL w 2010 - VIN 10 cyfrowy , data w B wpisana przez WK  jako 2010 i teraz jak w temacie  - odstępstwo czy błąd WK? Wg mnie błąd WK bo jak to się ma do warunków z 88?  Jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze warunki mówią o dacie pierwszej rejestracji a data to 2010, bo wtedy pierwszy raz przyczepa została pierwszy raz w ogóle zarejestrowana. Kwestia ustaleń z WK, bo wiem że są wydziały które wpisują 01.01 roku produkcji, nie wiem czy słusznie czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, nesiasps napisał:

Jakieś opinie?

Opinia jest taka, że każdy po swojemu ministerialną interpretację VINU w przyczepach kapuje.

Zaiste jest gdzieś możliwość wyszukania tego pisemka z czeluści zacnego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, nesiasps napisał:

/błędnie ustalona data 1 rej/

Nie jest błędnie ustalona, bo 01.01 roku produkcji stosuje się dla pojazdów zarejestrowanych, dla których nie jest znana data I rejestracji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, michal_k napisał:

stosuje się dla pojazdów zarejestrowanych, dla których nie jest znana data I rejestracji

a nie dla;

"w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy, dla którego nie można ustalić daty pierwszej rejestracji za granicą"

a to "zarejestrowanych" to taki dodatek od serca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, nesiasps napisał:

"w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy, dla którego nie można ustalić daty pierwszej rejestracji za granicą"

No to Ci dla samochodu nowego z salonu wpiszę datę 01.01 roku produkcji i od niej wyznaczę trzyletni termin badania. Pasuje? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dobrze - ale pod warunkiem, że jest z zagranicznego salonu świeżo sprowadzony i nie był rejestrowany lub brakowało daty w B :))

Edytowane przez nesiasps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.