Skocz do zawartości

Wędkarstwo :-)))


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie na Wyspach Owczych społeczeństwo jest " znudzone ", to i wracają do rozrywki na poziomie Starożytnego Rzymu. :? Myślę , że póki będzie się to opłacać , to będą to robić, a skoro stało się to ( atrakcją turystyczną :silent: ) to jeszcze bardziej. Jeżeli dla kogoś jest to atrakcją .............. to powinien bez zastanowienia zacząć się leczyć.

Tak samo jak @cezary jestem zdruzgotany :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tylko....... płakać się chce. :cry:

Cytat

To wygląda jak zupa szczawiowa (...) Tego jest tak dużo, że gdy wysycha na słońcu, to tworzy skorupę, po której bez problemu chodzą ptaki (...)

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jestem po nocnym i dopołudniowym wędkowaniu, co prawda okazów nie było i chwalić się nie ma czym, niemniej brań było sporo, certy, brzany, klenie, nawet dwa karasie srebrzyste, a wszystkie jak od sztancy po ok. 35 cm, brania dopiero po wschodzie słońca, w nocy błoga cisza, a na zdjęciu TO miejsce, pięknie, nieprawdaż :icon_mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Git :ok. Miejscóweczka jak rybna to OK. ;-) Ja ostatnio wędkowania zacząłem traktować...... jako  ( śniadanie i obiad czasem i kolacja na " łonie natury " ), w tą niedzielę znowu lipa ( wiatr bardzo duży - dobre miejsca tylko opłynięte bez możliwości kotwiczenia 8/), ryb nawet tych " małych " jak na lekarstwo. Ale jak to mówią , kto w domu siedzi to raczej ryb nie nałapie ( myślę, że jeszcze trafi się ten dzień ! ):wink:. Połamania Wszystkim życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jeszcze ciemna noc, jedna wędka już zarzucona, drugą przygotowuję, nagle kij (ten zarzucony) jak pałąk, zacinam, 8/ pudło?, NIE, jeszcze większe zdziwienie :nausea: za chwilę na żyłce TO:

udało się cudeńko oswobodzić i odleciała bezszelestnie, a ryby, jak i poprzednio, trochę tych spokojnego żeru, bez okazów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie. Ryby już nie wystarczą i przerzucamy się na zwierzęta chronione.

I jeszcze się chwalimy na forum. Fiu fiu.

 

Zawiadomienie do prokuratury już poszło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blakop napisał:

Zawiadomienie do prokuratury już poszło!

w związku z powyższym, żegnam się uprzejmie z uczestnikami tego forum na jakiś czas, Tych, których w jakiś sposób uraziłem - serdecznie przepraszam, Wszystkich jednakowoż pozdrawiam, obiecuję sprawować się tam wzorowo i do rychłego spotkania tu, to pisałem ja, cezary. :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta " uszatka " to był ( przyłów ) ! I jeszcze w dodatku wypuszczona.:wink:

To się nie liczy, wiec jakie zawiadomienie ? :-P

A wracając do nocki,  to przeżycie było " co nie " ;-)

 

 

 

------------------------------

Przy takim braniu i to w nocy ( kij wygięty w pałąk ) podejrzewam, że w moim " pulsometrze " chwilowo skali......... by zabrakło. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wyznaję wszystkie grzechy i żeby zawiadomienie było pełne :confused: , przyznam się, że kilka lat temu schwyciłem w taki sam sposób rybitwę, żeby były okoliczności łagodzące, też bez szwanku została wypuszczona i odleciała, jak na razie, najdziwniejszym przyłowem, złowionym z premedytacją w podbierak była łaska (gronostaj? w letnich barwach, stąd znak zapytania), więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie serdecznie żałuję i proszę o wybaczenie wszystkich ekologów i "nieekologów", wyrażam również skruchę, z pokorą wypełnię pokutę i w tym tygodniu na ryby nie pojadę, a co. O.o

p.s. karpi nie trzymam w wannie, świąteczny dostaje w łeb, po sprawieniu ląduje na 2 tyg. w zamrażarce, taki jest najlepszy. :icon_mrgreen:

co do przeżycia, zaje...., prawie ......a :silent::medit:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem " przesądny ", ale ostatnio co ( wypad na ryby ) to lipa i to się chyba sprawdza, bo :

- " Pływają łabędzie, nic z tego nie będzie ".

- " Wrona kracze, kaczka się śmieje nad wodą nic się nie dzieje ".

8/

Ot, cały powód. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po dzisiejszej wyprawie muszę przyznać, że ryby ( drapieżne ) żerowały, śmiało mogę powiedzieć - powędkowałem !:wink:

Po drodze mijaliśmy kilkanaście " stacjonarnych " łódek to leszczy trochę mieli - czyli i białoryb też nie próżnował.;-)

939195962_sobotaszczupak.JPG.4ada9f51dff6708ee50b448f8eabda52.JPG

( trochę do metrówki brakuje ) 8/ Jutro może więcej szczęścia mi dopisze. 

Niby ogólnie ciepło, ale wiał nieprzyjemny zimny wiatr. Na zakończenie powiem, że ryby w dobrej kondycji wracały z powrotem do wody. 

Połamania ! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ma trochę niesmak ( niedosyt ), bo dwie duże ryby miałem dzisiaj zapięte  :silent:, ale nawet ich nie widziałem. Głębokość wody 8 -10 m gdzie żerowały no te największe .

Wyspy " grzybowej " nawet nie było czasu, żeby odwiedzić.

Na jutrzejszą wyprawę trochę modyfikuję sprzęt ( może skuszę jakąś " metrówkę "). Połamania :icon_wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. :wink:

O niedzielnym " wypadzie wędkarskim " mogę śmiało rzec, że prócz dobrej kawy i ( pistoletów - wymiarowo mniejszych niż minimum ) grasujących przy trzcinach ( i tylko tam ), nic więcej nie miało chęci współpracy.8/

Myślę, że za dobrze byłem przygotowany " sprzętowo - oczywiście ", trza chyba z marszu ( leszczynek ) naciąć, a nie inwestować i targać drogi sprzęt. :evil:

Ogólnie " lipa " - była u wszystkich wędkarzy, których mijaliśmy po drodze.

Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i w nadchodzący weekend " powtórzyć " temat z minionej soboty. :wink:

Ps Na wyspie " prawdziwkowej " też brak grzybów.

Połamania dla Wędkarzy życzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.