Skocz do zawartości

Homologacja m1


turu2006

Rekomendowane odpowiedzi

Kategoria M1 występuje tylko w homologacji europejskiej. Pojazd musi przejść wiele homologacji cząstkowych by finalnie otrzymać homologację całopojazdową z kategorią M1. Samochód osobowy homologowany na rynek amerykański może odpaść ze względów oświetlenia, a  homologowany na rynek np. Kataru odpada z powodu emisji spalin.

Więc nie spełniają one wszystkich wymagań homologacyjnych dla M1, dlatego tam nie ma takich kategorii.

Wiem że bardzo łatwo jest postawić znak równości między osobową Toyotą homologowaną w Unii Europejskiej, w USA, w Katarze i w Rosji i powiedzieć że wszystkie są M1.

Dużego błędu nie popełnicie zaliczając wszystkie z nich do M1 i nikt pewnie nie zwróci na to uwagi bo w Wydziałach Komunikacji też myślą że kategoria M1 jest we wszystkich krajach na całym świecie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solaris   to dlaczego Mitsubishi Motors polska twierdzi że samochód który jest z UK tam zarejestrowany i użytkowany ma inną homologację niż w Polsce,??przecież UK należy do Unii tak jak Polska. Czy ma to związek z ruchem lewostronnym, czy ogólnie ich homo jest inna niż w Niemczech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeśli ma homologację europejską to na pewno występuję te same kategorie czyli M, N, O, L, C, R, T

Ja pisałem o pojazdach z innych kontynentów homologowanych tylko na dany rynek i nie posiadających homologacji Europejskiej. Takie też się trafiają na SKP. 

 

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jeden aspekt że przeglądając DR innego mojego samochodu z 2001 roku oczywiście sprowadzonego w 2009 roku i zarejestrowany w Pl w dowodzie polskim i belgijskim też nie ma podpunktu j z kat m1... I dziwne jest ze nikt nie robił problemu.. Pamiętam że była to pierwsza napotkana Oskp. Kurła szlak mnie trafi,  z tamtym się dało a tu jest problem, wytłumaczy mi ktoś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2018 o 18:23, wrc69 napisał:

A w drugą stronę. Co myślicie o tym:

(zdjęcie)

VIN jaki jest, każdy widzi. Klient chce tego "maluszka" zarejestrować jako zabytkowy. Walczy teraz z WK z którego ma DR w kwestii, dlaczego w DR jest VIN 17-to znakowy zaczynający się od ZFA.... (jak to Fiat) a nie ten widniejący w bagażniku pojazdu.

Pojazd jest z 1978 roku.

PF126p.jpg

 

- widzę osiemnaście znaków i po mojemu, tu nie ma mowy o VINIE! O VINIE jako znormalizowanym sposobie cechowania pojazdów! Jest tu jakaś kombinacja alfa-numerycznych znaków, po której cokolwiek można rozszyfrować jeżeli chodzi o montownię/fabrykę, typ, i kolejny numer seryjny. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mecher napisał:

bo pewnie nikt nie wie czy ministerstwo wyda

Jak wynika to z tego wyroku ( co Polska wywalczyła ) to ministerstwo na pewno nie wyda odstępstwa. :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paprock napisał:

składa się z ilu znaków

Aż 18-stu, czyli nie jest Vin-em tylko :

27 minut temu, Paprock napisał:

jakaś kombinacja alfa-numerycznych znaków, po której cokolwiek można rozszyfrować jeżeli chodzi o montownię/fabrykę, typ, i kolejny numer seryjny. Tyle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, leski66 napisał:

Jak wynika to z tego wyroku ( co Polska wywalczyła ) to ministerstwo na pewno nie wyda odstępstwa. :icon_wink:

Mimo że będę mieć teoretycznie przegląd negatywny z powodu krótkiego nr VIN, ale nadal brak papieru homo m1 mnie dyskwalifikuje, ja pindole fakin sit czemu to takie chore, nie wiem czemu ale nie mogę tego przyjąć do swojej mozgownicy... No co dalej zrobić jeśli to nie przejdzie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeden się odważył i wytoczył proces  co zaowocowało możliwością rejestrowania pojazdów z kierą po drugiej stronie. Może warto pomysł skopiować i tym razem Dobrą Zmianę do trybunału zapodać!  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, turu2006 napisał:

nadal brak papieru homo m1

Jak  widnieje to w " wyroku " ( tego nie wiem ), to na pewno ministerstwo się na to powoła ( wydając brak zgody na odstępstwo ).:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest Vin tylko nr nadwozia  - młodzież nie pamięta iż nawet w programach dla nich była możliwość wpisania 18-znaków - nie pisać że to Vin tylko zaznaczyć nr nadwozia

Niech Panienka z okienka pisze do CEP iż nie może wprowadzić 18 znaków bo to tylko w tym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest problem z maluszkiem? brak możliwości wprowadzenia do cepik 18 znaków czy niezgodność nr. w pojeździe z dowodem rejestracyjny , jak drugi przypadek to trzeba dotrzeć do tego kto wystawił blednę zaświadczenie  i zrobić korektę , gorzej jak dowód cały z pieczątkami z bad. tech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- żaden. Ot po prostu luźne gadki, że powyższy szyfr nie stanowi numeru VIN, a nikt nie określił do dziś z czego składa się numer fabryczny.

 

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, turu2006 napisał:

Już się cieszyłem, ze się będę mógł cieszyć autkiem..

 

I z czym masz problem? Znalazłeś stację, znalazłeś diagnostę, więc o co chodzi? Minister wyda (zapewne) odstępstwo na brak numeru VIN, diagnosta da pozytywa i zarejestrujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal_k  synonim ( zapewne ) użyłeś jako słowo stwierdzające niepodważalności czegoś czy do stwierdzenia prawdopodobieństwa możliwego do przyjęcia ?

Pytam bo czytając Twój post można różnie interpretować.  Ja osobiście optuję za drugą odpowiedzią .;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.