Skocz do zawartości

Opel Meriva 1,6 benzyna z 2003 roku


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Ale o co ci chodzi człowieku . F3 to masa zespołu pojazdów F.2 - DMC pojazdu po odjęciu wychodzi ci przyczepa z hamulcem - chyba ze masz odczynienia z przepisem ( pojazdy terenowe) o możliwości powiększenia masy przyczepy wynikającej z urządzenia sprzęgającego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego jest ten cytat? Z Chaty Wuja Toma?

Autor chyba sam się już myli, czy określa DMC, czy MMC.

Wstęp do wyliczanki mówi, że to MMC, ale na końcu sam podkreśla, że w ten sposób obliczył DMC.

 

Wywieś toto w toalecie, to może się do czegoś przyda. Bo do nauki i pracy na pewno nie.

Dobrze, że chociaż autor wie, że tak wyliczona masa NIE ZAWSZE BĘDZIE PRAWIDŁOWA. Tylko skąd wiedzieć kiedy tak będzie, a kiedy nie?

 

I jeszcze jakbyś mnie Tymoteusz uświadomił w której rubryce DR wpisuje się masę dopuszczalną przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem - w kwestii przydatności na SKP (jeśli pozostałe treści są równie spójne) przeznaczenie wyłącznie do WC - pod warunkiem, że papier jest dostatecznie miękki. Inaczej proponuje zwrócić do drukarni i wymienić na standardową rolkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - po hu... te tematy, wypociny pomoc dla młodzieży ... jeśli Oni to mają w głębokim ....  biorą jakąś broszurkę pana X i uznają to za wiedzę niezbędną - coraz mniej we mnie asertywności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za likwidacją starostw bo to tam rejestrowane są pojazdy i tam pracujący ludzie "przepuszczają" takie bzdury, ba często staraj się wymóc na diagnostach aby poprawiali parametry pojazdu wg ich widzi mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najciekawsze w tym, że to niby Autotransbud. Za czasów mojego szkolenia, takich rewelacji nie rozpowszechniali. Prawie 7  lat, widać szmat czasu. Smutne, czy ktoś się pod nich podszywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tymoteusz miał jeszcze niskie wydanie " tego materiału " ( skan wyżej - wydanie XIX ), niedawno wpadło mi w ręce  wydanie XXII z tego roku ( oczywiście wyliczanka  jest ) , ale opis TZ      ( nie polecam do nauki ) jakość skanu nie powala ( babole dobrze widoczne );-)

tabliczka.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paprock-u wedle życzenia : pierwsza masa F2 podana w opisie  jako MMC , druga F3 podobnie ( no jakość tego skanu nie powala ) - na forum gdzieś było, że na egzaminie jak ktoś tak  "rozszyfrował " TZ to oblał egzamin ( tylko nie mogę znaleźć ) ;-)

P.s co do " czterolatka " to strach " czasami " piwem częstować, chyba że chodzi tylko o ten przypadek :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność:

Cytat

ZAŁĄCZNIK Nr  4  WYMAGANIA DOTYCZĄCE TABLICZKI ZNAMIONOWEJ

§ 1. Tabliczka znamionowa powinna być umieszczona przez producenta albo przez jego upoważnionego przedstawiciela. W przypadku braku tabliczki znamionowej mają zastosowanie odrębne przepisy o tabliczce zastępczej.

§ 2. 1. Tabliczka znamionowa powinna być trwale przymocowana w widocznym i łatwo dostępnym miejscu na części, która nie daje się łatwo usunąć lub wymienić. Powinna ona podawać w sposób czytelny i nieścieralny informacje w następującej kolejności:

1) nazwa producenta;

2) numer świadectwa homologacji typu WE pojazdu lub numer świadectwa homologacji typu pojazdu;

3) numer identyfikacyjny pojazdu VIN, a w razie jego braku – rozpoznawczy numer podwozia/nadwozia pojazdu;

4) maksymalna masa całkowita pojazdu, a w przypadku motocykli i motorowerów zamiast maksymalnej masy całkowitej homologowany poziom hałasu zewnętrznego na postoju w dB (A) przy prędkości obrotowej wyrażonej w obr/min;

5) maksymalna masa całkowita zespołu pojazdów w przypadku pojazdu samochodowego przeznaczonego do ciągnięcia przyczepy; 6) maksymalne obciążenia osi podane w kolejności od przodu do tyłu

 

  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ta....  chyba moja ( pomroczność jasna ) , żyłem w tej kwestii ( załącznik numer 4  wymagania TZ) jeszcze aż wstyd się przyznać DZ. U. Nr 32 Poz 262. No to dałem popis:oops:

@Paprock co do lat i piwa .... ( chyba jestem w przedszkolu ):-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TZ są masy maksymalne, chyba, że są podane w dwóch kolumnach, wtedy lewa zawiera parametry dopuszczalne, a prawa maksymalne (konstrukcyjne).

I tu mała uwaga - F1 i F2 to jeszcze ludzie rozróżniają, ale z tym, że F3 to nie jest MMC zespołu to już ludziom gorzej idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna masa całkowita pojazdu – największa technicznie dopuszczalna masa całkowita pojazdu wynikającą z jego konstrukcji i wykonania, określona jest przez producenta.Oznaczamy ją w dowodzie rejestracyjnym kodem F.1

Dopuszczalna masa całkowita – oznacza największą określoną właściwymi warunkami technicznymi masę pojazdu obciążonego osobami i ładunkiem, dopuszczonego do poruszania się po drodze. Oznaczamy ją w dowodzie rejestracyjnym kodem F.2

Czyli w polskiej wersji językowej Rozporządzenia WE nr 19/2011 z dnia 11 stycznia 2011 r. występuje niefortunne pojęcie " maksymalna dopuszczalna ", które może powodować omyłkowe odczytanie intencji przepisów. Pojęcie " technicznie maksymalna dopuszczalna masa całkowita " należy rozumieć zatem jako maksymalną masę całkowitą (kod F.1). Pojęcie " maksymalna dopuszczalna masa całkowita "  lub " maksymalna dopuszczalna masa całkowita dla celów rejestracyjnych " należy rozumieć zatem jako dopuszczalną masę całkowitą (kod F.2).

 Jeżeli nie ma technicznych ograniczeń i nie są przekroczone krajowe limity określone w przepisach, to F.1 = F.2.  Kiedy przepisy krajowe ograniczają największą dopuszczalną wartość masy całkowitej na drodze np. do wartości maks. 18 t (2-osiowy pojazd), a wartość F.1 jest większa od 18 t, to musi być spełniona zależność F.2 = 18 t < F.1.

A na TZ podane są wartości :

technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu,

technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita zespołu

Czy tak to trzeba rozumieć ? ;-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leski66 napisał:

[...] co do lat i piwa .... ( chyba jestem w przedszkolu ):-(

 

- jak pijes, palis i pier:silent: pseklinas, to ten no, to w starsakach jesteś! :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może trzeba by było zacząć od weryfikacji wiedzy ludzi którzy szkolą kandydatów na diagnostów i materiałów jakie udostępniają do nauki.

 

P.S - ja też uczęszczałem na kurs u P. Sikory - stąd może moje niedociągnięcia w niektórych kwestiach

6 godzin temu, IVVO napisał:

biorą jakąś broszurkę pana X

Tylko, że Pan X szkoli kandydatów na UDS i jest autorytetem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.