Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
biker100

Nowy dowód rejestracyjny

Polecane posty

biker100
Napisano (edytowany)

Jak w temacie wymieniony dowód rejestracyjny i jak zobaczyłem nr VIN to...

DR.pdf

Jak to się ma do:

§ 5. Dla znaków określonych w numerach, o których mowa w § 1 i 2, powinny być stosowane wielkie litery alfabetu łacińskiego i cyfry arabskie. Minimalna wysokość liter i cyfr numerów powinna wynosić 7 mm, a w przypadku motocykli i motorowerów – 4 mm. W numerze VIN zabrania się stosowania liter: I, O oraz Q, myślnika, gwiazdki (*) oraz innych znaków specjalnych, o których mowa w § 1 pkt 3.

oraz do poniższego materiału:

VIN rozpoznawanie.pdf

DR.jpg

Edytowano przez biker100

Rafi90

Pewnie dlatego tak wpisali bo VIN w punto fizycznie jest podzielony gwiazdką i na podłodze i na tabliczce. Moim zdaniem nie jest to błąd bo VIN to właśnie te 17 cyfr , a widoczne gwiazdki nie są elementami numeru VIN.

sojer1disco
1 minutę temu, Rafi90 napisał:

VIN w punto fizycznie jest podzielony gwiazdką i na podłodze i na tabliczce.

Zgadza się i  We fiatach często Vin jest nabity w dwóch rzędach , jeden pod drugim. Jak ktoś spisuje nr vin we fiacie to oczywiście bez tych dziwnych znaków. Pewnie w WK jakaś gapa😮 

Ja osobiście nie traktuje tego jako błąd,  

Logen

Przy napisie PUNTO jest napisany numer rejestracyjny :P Jak już cenzorować to wszystko :P. 

A co do tematu to ciekawe, a nawet bardzo :P. Ale jeżeli nie ma typu wariantu i wersji to papier wszystko przyjmie :P. 

Ciekawy jestem jak wyglądało zaświadczenie z badania... czy diagnosta wpisał tą gwiazdkę, czy dopiero w WK się ona pojawiła...

biker100

Mnie zastanawia jak to CEP "łyknął" te 18 znaków. Bo, że w pojeździe VIN podzielony jest "*" to wiemy wszyscy ale czy taki zapis powinien być w DR?

12 minut temu, Logen napisał:

Przy napisie PUNTO jest napisany numer rejestracyjny :P Jak już cenzorować to wszystko :P. 

oj tam, oj tam.... Prośba do moda o możliwość zamiany załączników.

13 minut temu, Logen napisał:

Ciekawy jestem jak wyglądało zaświadczenie z badania... czy diagnosta wpisał tą gwiazdkę, czy dopiero w WK się ona pojawiła...

pojawiła się w WK.

16 minut temu, sojer1disco napisał:

Ja osobiście nie traktuje tego jako błąd,

Cytat

W numerze VIN zabrania się stosowania liter: I, O oraz Q, myślnika, gwiazdki (*) oraz innych znaków specjalnych, o których mowa w § 1 pkt 3.

Warszawa, dnia 18 lipca 2016 r. Poz. 1038 OBWIESZCZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUdOWNICTWA1)
z dnia 2 czerwca 2016 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów

sojer1disco
2 minuty temu, biker100 napisał:

Mnie zastanawia jak to CEP "łyknął" te 18 znaków. 

O właśnie Patronat od razu reaguje na takie buble i nie puści dalej 

19 minut temu, sojer1disco napisał:

Pewnie w WK jakaś gapa

siedzi i takie rzeczy pisze😰

danielg539
7 minut temu, biker100 napisał:

W numerze VIN zabrania się stosowania liter: I, O oraz Q

Opel swego czasu też się nie stosował do tego zapisu i w VIN było "O".

Odnośnie Punto to zakwalifikowanie * do numeru jak najbardziej jest błędem.

sojer1disco

A jak wygląda nr VIN w KP

biker100

Nie miał karty przy sobie...

danielg539

W CEPIK-u było taki VIN jak w DR?

biker100

Tak, dokładnie dlatego się zastanawiam jak to przeszło do CEP-a.

danielg539

Po prosty CEP potraktował ten zapis jako nr nadwozia. Były Żuki z numerem złożonym z 18 znaków i też przechodziło. 

Zauważ, że przepis mówi o nr VIN a ten składa się z 17 znaków. Zatem gdy nr ma inną liczbę znaków to nie jest już nr VIN a w nr nadwozia podwozia czy ramy mogą być stosowane dowolne znaki więc blokada pewnych znaków w CEPIK-u nie była by też dobrym rozwiązaniem.

yogi1984

Ja bym goscia wysłał na prędko do WK niech poprawią tego babola skoro zj*b....:silent:. Swoją droga to ciekawe z tym CEP jest,kiedyś miałem kilka tel by wpisac już nawet cokolwiek w pozycję F3 lub O bo CEP puścić nie chciał a tu proszę zmiana,teraz 18 znakowy VIN puszczaxD

biker100

Poczekajmy co Michał, Boguś lub Błażej na to..

michal_k

Ktoś wypuścił bubla w DR, a program to łyknął (pewnie jakaś stara migracja danych).

zbych1916
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, yogi1984 napisał:

Ja bym goscia wysłał na prędko do WK niech poprawią tego babola skoro zj*b....:silent:. Swoją droga to ciekawe z tym CEP jest,kiedyś miałem kilka tel by wpisac już nawet cokolwiek w pozycję F3 lub O bo CEP puścić nie chciał a tu proszę zmiana,teraz 18 znakowy VIN puszczaxD

Bo 0 to tak nie bardzo można puścić na bt. Ewentualnie trzeba to pod UD zakwalifikować i wpisać poprawne dane 😉

Edytowano przez zbych1916

biker100
Napisano (edytowany)
18 minut temu, michal_k napisał:

(pewnie jakaś stara migracja danych

bardzo możliwe, co proponujesz Michał z tym zrobić?

P.S. Wysłałem wczoraj mms-a do Ciebie z tym babolem ;) ale zwrotki nie było... ;)

0.2.e i UD? bardziej tu c pasuje ale to już UI...

Czy tylko w uwagach poniższa adnotacja i kient do WK?

Warszawa, dnia 18 lipca 2016 r. Poz. 1038 OBWIESZCZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUdOWNICTWA1)
z dnia 2 czerwca 2016 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów

§ 5. Dla znaków określonych w numerach, o których mowa w § 1 i 2, powinny być stosowane wielkie litery alfabetu łacińskiego i cyfry arabskie. Minimalna wysokość liter i cyfr numerów powinna wynosić 7 mm, a w przypadku motocykli i motorowerów – 4 mm. W numerze VIN zabrania się stosowania liter: I, O oraz Q, myślnika, gwiazdki (*) oraz innych znaków specjalnych, o których mowa w § 1 pkt 3.

Edytowano przez biker100

michal_k
16 minut temu, biker100 napisał:

co proponujesz Michał z tym zrobić? 

Skorygować zapis w DR albo wykonać badanie na podstawie KP (o ile tam jest dobrze).

16 minut temu, biker100 napisał:

Wysłałem wczoraj mms-a do Ciebie z tym babolem

Mam zabytkowy telefon, MMS-ów nie obsługuje :P

biker100
13 minut temu, michal_k napisał:

MMS-ów nie obsługuje :P

🤣 ehhh wszędzie zabytki..

14 minut temu, michal_k napisał:

Skorygować zapis w DR

no ok, jestem za to co klienta z wydrukiem z DZ.U. do WK i niech korygują przed badaniem?

michal_k

Ja bym najpierw spróbował pogadać z WK, skąd się to wzięło.

IVVO

Miałem niedawno może nawet tego samego - z tą gwiazdką - miał wyjaśnić w WK a widzę go na forum😀

jarek1

ONI MOGĄ MY NIE

IVVO

Mam - z tego samego WK - pozytywny - z usterką - oczywiste pomyłki ...... - poprawka przez prerejestrację - jest poprawiony w CEP -sprawdziłem

Gorzów Wielkopolski

• Piwo 1

cezary
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, Logen napisał:

Przy napisie PUNTO jest napisany numer rejestracyjn:P Jak już cenzorować to wszystko :P. 

ostatnie orzecznictwo sądu mówi, że nr rej. to nie dane osobowe i cenzurować ich się nie musi :-P

https://www.radiozet.pl/Motoryzacja/Czy-numer-rejestracyjny-samochodu-to-dane-osobowe-Wyjasniamy

to tak na marginesie tematu głównego.

Edytowano przez cezary

Paprock

Nie wiem jak inni, ale ja z innych powodów niż RODO swoje bzdety cenzuruję. Chodzi o to, żeby przykładowo ktoś z nudów nie szperał po cepiku z powodu załączników.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.