Skocz do zawartości

Badanie techniczne pojazd zabytkowy ciągnik rolniczy


DiagSL

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, DiagSL napisał:

Dał mi przykład jak ma metalowe koła nie może jeździć po drogach lub nie ma świateł to tez nie może.

 

Skoro nie może to wynik badania powinien być negatywny. Istotą dopuszczenia pojazdu do ruchu jest właśnie jazda po drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegrzecznie mówić co kto ma zrobić, ale padły tu słuszne linki do zapoznania się i nie mnie oceniać, lecz wątpię byś w nie kliknął. Ja bym scedował na kolegę tego ZABYTKA, mimo wszystko. 

Co do świateł, to cóż... Najlepiej pozbyć się ograniczeń i pozakładać LEDY i temu podobne nowoczesne bajery, tylko jaki ZABYTEK będzie z niego wtedy? :nausea:

Poza tym, tu zaistniała potrzeba wykonania badania co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych,a więc ten pojazd musi już być za-by-tko-wy!

Czyli warto mieć na badaniu dokument ten stan potwierdzający!

USTAWA:

39) pojazd zabytkowy pojazd, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków

lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków,

a także pojazd wpisany do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;

 

Co do tablic, to nie ma co się ich czepiać, bo mógł pobrać je na przejazd. Także to wcale nie takie śmieszne, że akurat ZABYTEK ma Tymczasowe Tablice.

 

Dalej klikasz w kompie jak każde badanie, a w rodzaju badania / czynnościach wybierasz to, co program przygotował. Nie wiem, może [ZGODNOŚĆ]. Niektóre aplikacje specyficznie numerują takie badania prefixem/sufixem "zab." i gitara gra. Wstawiasz wynik pozytywny i drukujesz to zaświadczenie*. Oczywiście jak z ZABYTKIEM wszystko OK, co nie. Tak, wiem, że to zaświadczenie* ma się nijak, ale tak prowadzi(ł) program.

Skoro "kartkę z 70 pytaniami" masz wypełnioną, no to w sumie nie ma co robić, jak tylko wyklepać:

1. PROTOKÓŁ OCENY STANU TECHNICZNEGO POJAZDU ZABYTKOWEGO NR …

2. ZAŚWIADCZENIE O PRZEPROWADZONYM BADANIU CO DO ZGODNOŚCI Z WARUNKAMI TECHNICZNYMI POJAZDU ZABYTKOWEGO NR …

A wszystko szczegółowo w tym rozporządzeniu opisano:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 27 lutego 2013 r. w sprawie badań co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych

Co do kasy za to wszystko, to pięć stów śmiało można krzyknąć. No ale jak się ma gotową "kartkę", to całkiem lipa, to max ledwie ze dwie stówki zawołać cicho. :cry:

No taka prawda. :biggrin:

 

* - zaświadczenie, o którym mowa w załączniku nr 3 ZAKRESU.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - a ta karta z 70 pytaniami. Na ile z nich należy odpowiedzieć prawidłowo i ile jest czasu na odpowiedź?

 

No i problem z tymi ograniczeniami bo z tego co pamiętam to faktycznie omawiany tu ciągnik to raczej lokomobila, a nie pojazd więc chyba wynik badania będzie negatywny. Z tego co wiem w latach 70-tych ciągniki jeździły na metalowych kołach bez świateł, a zasilane były silnikami parowymi, zatem słusznie, że o tych ograniczeniach rozmawiacie.

Moim zdaniem można mu dać zakaz jazdy powyżej 180 km/h. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 70 pytam to pytania o pojazd np producent silnika zawieszenia skrzyni mostu itp. A karta z WKZ musi być czy mogę mu to zrobić bez tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, blakop napisał:

No dobra - a ta karta z 70 pytaniami. Na ile z nich należy odpowiedzieć prawidłowo i ile jest czasu na odpowiedź?

Dobre ?, lubię takie konkursy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.