Skocz do zawartości

Data w briefie


wewe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, może mi ktoś powiedzieć co oznacza ta data ? Po vin wyszłomi rok produkcji 2007, natomiast handlarz upiera się ze rok produkcji 2009

Resized_20190329_161357.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data wydania dokumentu ( cz,II) > Jeżeli jest to pierwszy dokument to jest wydany wcześniej niż data I rej. . Po prawej stronie jest wpisana data wydania świadectwa homologacji ( po odwróceniu foto po lewej) , czyli produkcja 2007 r. lub później.

Możesz sobie tutaj "oblukać":

https://www.rejestrujemypojazdy.pl/jak-zarejestrowac-samochod-pojazd-z-niemiec/

Edytowane przez wadi
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wewe napisał:

natomiast handlarz upiera się ze rok produkcji 2009

no to niech handlarz wystawi sam dokumenty z odpowiednią dla siebie  datą, a Tobie niech nie truje b..., miewałem takich "gigusiów", dawałem im taką właśnie radę lub grzecznie informowałem - poproszę "papier" z autoryzowanego serwisu poparty opinią rzeczoznawcy, wtedy przyznam mu rację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to, to już Googiel nie daje rady?

 

Diese Bescheinigung wurde für das nebenstehend beschriebene Fahrzeug ausgegeben durch (Zulassungsbehörde bzw Genehmigungsinhaber):

Ten certyfikat został wydany dla pojazdu opisanego poniżej przez (organ wydający zezwolenia lub posiadacza licencji):

 

Czyli Duży Brief, Karta Pojazdu, jak zwał tak zwał, została dla tego pojazdu wydana przez... data... podpis...

Do roku produkcji ma się to nijak. I dobra rada: z handlarzami się nie zadawać!

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Paprock napisał:

Czyli Duży Brief, Karta Pojazdu, jak zwał tak zwał, została dla tego pojazdu wydana przez... data... podpis...

Do roku produkcji ma się to nijak.

Raczej  dokument nie został wystawiony na pojazd, który nie został wyprodukowany a więc z datą produkcji ma to związek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wchodzimy w szczegóły , to nie był bym tego taki pewny. Podam przykład , samochód kupiony w kraju : data I rej - 26-03-2007, data prod. 02-02-2007 , data wydania

karty pojazdu 26-01-2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka różnica w mojej ocenie jest dopuszczalna bo pojazd w momencie wydania karty był już na linii produkcyjnej i miał nadany VIN (być może jest to data tożsama z wygenerowaniem numeru VIN) ale nikt nie wystawi karty pojazdu do samochodu, który nie istnieje lub nie przyjęto zlecenia na jego produkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data stempla na karcie pojazdu ma się zupełnie nijak do daty produkcji - owszem może się pokrywać, ale wcale nie musi. Data wydania ECC nie pokrywa się z datą produkcji, a ci\o dopiero KP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.