Skocz do zawartości

Przed wizytą kontrolną


mike_van_mik

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Paprock napisał:

- ja bym zaproponował truskawki w śmietanie!

Hmmmm..... A czemu w śmietanie ? 8/ Jak już proponować to z jogurtem ( mniej kaloryczne ) :razz:

Przepraszam , że nie w temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - oni przychodzą dla Nas - taka kontrola to czasami jedyna okazja aby coś czego nie dało się zrobić przez kilka lat było zrobione - to właściwie jedyny bat na przedsiębiorcę - więc czasami warto szepnąć że to i to jest nie halo 

Oni kontrolują przedsiębiorcę - nie WAS 

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No IVVO, ale co tu szeptać lub głośno gadać. U mnie przyszli, odebrali stację i po sprawie. Co trzeba było, to odmalowałem, poprawiłem, polatałem na mopie i nawet mała premię dostałem.

Sprzęty odkurzyłem, papiery naszykowałem. Bramy, szyldy (po perturbacjach) oraz stanowiska zewnętrzne jak się patrzy. Kawa, herbata, woda mineralna...

Jak dobrze pokapowałem, to jest ponowny odbiór, a nie coroczna kontrola, żeby podpowiedzieć na co w tym roku nadzory mają hopla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

pytanko, czy ma ktoś tzw check listę i mógłby zapodać ???? Chodzi o listę po kolei żeby o czymś nie zapomnieć podczas kontroli Starostwa i Inspektorów ???? będę zaraz rzeźbił taką listę, ale jakby ktoś zapodał to sobie porównam ;) piwko zimniutkie stawiam :piwo tylko patrzeć jak na dniach mnie odwiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o cała kontrolę łącznie z warunkami budowlanymi, wyposażeniem stacji jako całości komórki organizacyjnej, czy bardziej Ci chodzi o sam proces pokazowego badania technicznego? O! Nowe badanie: "pokazowe"! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 20 lat pracuję tak nigdy , żadnej pokazówki nie robiłem . Panowie na kontroli . Brama w dół , przy wjeździe na stację " latarnik" informujący klientów , że jest kontrola proszę przyjechać później . Po kontroli w protokóle na końcu wzmianka , że podczas kontroli nie było przeprowadzane badanie pojazdu . Z tego co się orientuję to wszystkie stacje w mieście taki myk stosują .

Oczywiście wszystko dyskretnie .

 

Poczytaj to : https://www.diagnostasamochodowy.pl/2019/nadzor-nad-skp-z-lamaniem-prawa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaleceniach pokontrolnych pada stwierdzenie, że jednak zespół kontrolujący obserwował proces badania: http://bip.um.wroc.pl/artykul/725/38885/stacja-kontroli-pojazdow-ul-przedmiejska-6-10-we-wroclawiu

 

Najlepiej wyłapać na brudno sobie to, co standardowo się pomija. A przynajmniej ja pomijam. Bo natrzaskać rocznie z dwadzieścia tysięcy badań zgodnie z zakresem badania, to w życiu bym nie natrzaskał. ;-)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czekam (już chyba ze dwa tygodnie), za pewne będa po 4 pażdziernika, by sprawdzić czy wydajemy nowe zaświadczenia ...

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robertos napisał:

Po kontroli w protokóle na końcu wzmianka , że podczas kontroli nie było przeprowadzane badanie pojazdu . 

Dlatego przeprowadzana jest następna kontrola w późniejszym terminie. Kontrolujący SKP muszą mieć w protokole dane i wyniki z badanego przez diagnostę pojazdu.Tak jest na moim terenie , podejrzewam,że praktycznie wszędzie ( wyjątkiem mogą być starostwa , gdzie nie było NIK-u).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zawsze ciekawiło w jaki sposób jedno wykonane badanie w obecności kontrolujących ma się przekładać na tysiące innych badań wykonywanych na tej samej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w jeden dzień przychodzą kontrolerzy - otwierają kontrolę, oczekują na stacji na przyjazd klienta - obserwują wykonanie  3-4 badań, proszą o wtórniki zaświadczeń do badań. Jeden z Panów sprawdza dokumenty, rejestry - drugi przygląda się badaniu i przy kolejnym badaniu zmiana. Poprzednia kontrola nie zakończyła się w jednym dniu - przyjechali na zamianę zmiennika i kontynuowali kontrolę. Szczerze nie mam nic do zarzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mirek_handlarz napisał:

proszą o wtórniki zaświadczeń do badań

 

A na jakiej podstawie? Wtórniki zaświadczeń literalnie wydaje się posiadaczowi pojazdu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden klient nie protestował, a kontrolujący zawsze prosi o wtórnik. Spróbuję zaprotestować przy kolejnej

kontroli, tylko obawiam się, że posiadacz swój egzemplarz udostępni kontrolerowi ?

Edytowane przez mirek_handlarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yogi1984 napisał:

Co by ta pokazówka nie zakończyła się jak kolegi na zmianie

Co do miernika nacisku na pedał hamulca - to można byłoby z kontrolującymi podyskutować  ;-):

https://www.diagnostasamochodowy.pl/2019/wygrany-protest-kolegi/?highlight=miernik nacisku na pedał hamulca

A co do całej reszty to ........ no, cóż mogę rzec ....... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mirek_handlarz napisał:

 a kontrolujący zawsze prosi o wtórnik.

lepiej mu wydrukować i dać. Nie damy, będziemy się mądrzeć, i w końcu po złości będzie szukał haczyku, o co tu się przypi...  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wadi napisał:

Kontrolujący SKP muszą mieć w protokole dane i wyniki z badanego przez diagnostę pojazdu.

U mnie jest tak samo, jeżeli nie pojawi się pojazd, wizyta jest przekładana na następny termin i tak do skutku. Nie opłaca się wyganiać klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.