lato8 Napisano 24 Maj 2019 Napisano 24 Maj 2019 Ilu z was diagnostów myślało nad zmianą pracy, tzn zaprzestanie wykonywania zawodu diagnosty. Branża ta sama, ale zarobki nieco wyższe, firmowe auto, zero kasy pod stołem i inne zalety. Duża firma, nie mikro przedsiębiorstwo. Cytuj
mirek_handlarz Napisano 24 Maj 2019 Napisano 24 Maj 2019 4 minuty temu, lato8 napisał: Branża ta sama, ale zarobki nieco wyższe, firmowe auto, zero kasy pod stołem i inne zalety. Co to za zawód ? Brzmi interesująco Cytuj
lato8 Napisano 24 Maj 2019 Autor Napisano 24 Maj 2019 Zasadniczo w każdym dużym przedsiębiorstwie ? Cytuj
danielg539 Napisano 24 Maj 2019 Napisano 24 Maj 2019 Niestety ale związane jest to ze zmianą branży, bo zdecydowana większość firm z branży motoryzacyjnej to firemki zatrudniające po kilka lub kilkanaście osób. Cytuj
Iamthelaw Napisano 24 Maj 2019 Napisano 24 Maj 2019 Myślałem wielokrotnie, ale nie ze względu na zmianę zawodu bo lubię tą pracę. Naciski i płaca nie adekwatna do wykonywanej pracy to chyba jedyne czynniki zmuszające do takich przemyśleń.Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka Cytuj
wadi Napisano 24 Maj 2019 Napisano 24 Maj 2019 Można by było zrobić sondę , nie ilu a jak często ? Cytuj
przemek3212 Napisano 23 Październik 2019 Napisano 23 Październik 2019 Ja myślałem nad otwarcie własnego przedsiębiorstwa. Cytuj
Rafi90 Napisano 23 Październik 2019 Napisano 23 Październik 2019 (edytowane) Ja nie myślę bo nikt mnie nie naciska a pozatym szykuje się podwyżka. Tak na przyszłość zabezpieczę się chyba tylko inż. przed Imieniem i Nazwiskiem . Pare lat, a kiedyś może być to przepustka do fajnej roboty gdyby się diagnostowanie stało uciążliwe. Oczywiście kierunek związany z motoryzacją Dla męczących się czy to w tej czy innej pracy to mogę powiedzieć tylko że nie ma co narzekać tylko szukać innej i nie bać się zmiany kierunku w życiu, bo chodzić tylko po to żeby minęła dniówka i do domu to droga do nikąd Edytowane 23 Październik 2019 przez Rafi90 1 Cytuj
Wacek Napisano 23 Październik 2019 Napisano 23 Październik 2019 W dniu 24.05.2019 o 18:19, lato8 napisał: zero kasy pod stołem czyli co, dajesz czy bierzesz? bo nie rozumiem twojej wypowiedzi. Cytuj
Rafi90 Napisano 23 Październik 2019 Napisano 23 Październik 2019 50 minut temu, Wacek napisał: czyli co, dajesz czy bierzesz? bo nie rozumiem twojej wypowiedzi. Może dopłaca klientowi do przeglądu z swojej kieszeni 20 ziko ? Cytuj
mike_van_mik Napisano 23 Październik 2019 Napisano 23 Październik 2019 Godzinę temu, Rafi90 napisał: Tak na przyszłość zabezpieczę się chyba tylko inż. przed Imieniem i Nazwiskiem . nie chwaląc się też mam inż. i mgr ale na pieczątce nie mam bo nie chciałem. Wolałem samo imię i nazwisko. Myślisz @Rafi90 że to coś da ??? Lepszy prestiż ??? Swoją drogą też nie planuje zmiany bo po co... stare trupy mi nie przyjezdzają na przeglądy, no może wyjątkowo parę sztuk się pojawiło... Cytuj
Rafi90 Napisano 23 Październik 2019 Napisano 23 Październik 2019 3 minuty temu, mike_van_mik napisał: nie chwaląc się też mam inż. i mgr ale na pieczątce nie mam bo nie chciałem. Wolałem samo imię i nazwisko. Myślisz @Rafi90 że to coś da ??? Lepszy prestiż ??? Swoją drogą też nie planuje zmiany bo po co... stare trupy mi nie przyjezdzają na przeglądy, no może wyjątkowo parę sztuk się pojawiło... Momento momento. Nie myślę tutaj o tym żeby robić inż po to żeby pracować na stacji, mam na myśli urząd/ instytucje / cokolwiek inne gdzie brak wyższego odrzuca moją kandydaturę na starcie. Myślę na kiedyś bo rynek motoryzacyjny przyspiesza i mogą pojawić się za kilka lat różne ciekawe alternatywy ? Cytuj
mike_van_mik Napisano 23 Październik 2019 Napisano 23 Październik 2019 aha o to ci chodzi pożyjemy zobaczymy, może będzie jakaś ciekawa alternatywa swoją drogą kolego nie cytuj w całości bo moderator będzie zły i będzie krzyczał Cytuj
Rafi90 Napisano 23 Październik 2019 Napisano 23 Październik 2019 (edytowane) . Edytowane 23 Październik 2019 przez Rafi90 Cytuj
leski66 Napisano 23 Październik 2019 Napisano 23 Październik 2019 @Rafi90 to już ( . ) - takimi znakami będziemy się komunikować, nie no chyba nie. Ciekawi mnie co pisarz ..... miał na myśli, używając tą kropeczkę w swoim poście ( . ) ? Cytuj
Rafi90 Napisano 23 Październik 2019 Napisano 23 Październik 2019 (edytowane) 3 godziny temu, leski66 napisał: @Rafi90 Ciekawi mnie co pisarz ..... miał na myśli, używając tą kropeczkę w swoim poście ( . ) ? Zacytowałem post drugi raz, coś się pochrzaniło więc stwierdziłem że kropka będzie ok ? Edytowane 23 Październik 2019 przez Rafi90 Cytuj
kowal Napisano 23 Październik 2019 Napisano 23 Październik 2019 Ja porzuciłem ten bajzel i mam teraz ciekawą pracę w branży motoryzacyjnej .......... Cytuj
baca9 Napisano 23 Październik 2019 Napisano 23 Październik 2019 (edytowane) 1 godzinę temu, kowal napisał: Ja porzuciłem ten bajzel.......... Jacku, pochwal się, co robisz? Może i ja zmienię profesję Edytowane 23 Październik 2019 przez baca9 Cytuj
Arton Napisano 23 Październik 2019 Napisano 23 Październik 2019 Ja już ponad cztery lata nie jestem diagnostą. Miałem wyjechać tylko na dwa miesiące dorobić trochę kasy no i się przeciagnęło. Czasem mam ochotę wrócić do kraju i do zawodu diagnosty bo od strony praktycznej bardzo to lubiłem ale wystarczy jeden telefon do zmiennika, który ciągle pracuje na mojej starej stacji i ochota mija. Przez te cztery lata tyle sie też zmienilo w przepisach że musiałbym startować od zera. Dodatkowo w Polsce zniechęcają mnie przepisy typu przerost formy nad trescią i mentalność klientów. Chyba już zostanę tylko przy mechanice. 1 Cytuj
kowal Napisano 24 Październik 2019 Napisano 24 Październik 2019 Sklep motoryzacyjny -sprzedaż ,dostawy do warsztatów -też praca z ludźmi ,ale wiele spokojniejsza Cytuj
leski66 Napisano 24 Październik 2019 Napisano 24 Październik 2019 Szkoda, że z branży odchodzą Diagności, a niejednokrotnie ich miejsce zasilane jest " diagnostykami ". " Faktycznie " bajzel jest, że szkoda słów. Mam nadzieję, że ( jednemu ) z " przewodnich " forumowiczów po głowie nie chodzi taki plan. No chyba, że tak bardzo chce żebym go odwiedził i ( przemówił do rozsądku ). Cytuj
Czolgista Napisano 24 Październik 2019 Napisano 24 Październik 2019 (edytowane) Ja dziś miałem groźbę wyrzucenia z pracy, bo mam za dużo N i odmawiam OBT różnych szemranych wynalazków, które koledzy ze stacji podbijali bez mrugnięcia okiem... No nic trzeba przejrzeć oferty pracy i najwyżej wrócić do mechanikowania, bo w tym zawodzie jeszcze długo nie będzie miejsca na normalność ? Edytowane 24 Październik 2019 przez Czolgista Cytuj
Rafi90 Napisano 24 Październik 2019 Napisano 24 Październik 2019 2 minuty temu, Czolgista napisał: Ja dziś miałem groźbę wyrzucenia z pracy... Jeśli Twój szef Ci tak powiedział to musi być naprawdę głupi i nie znać przepisów . Dużo więcej ma do stracenia On niż Ty ? Trzeba było mu delikatnie zasugerować Cytuj
wadi Napisano 24 Październik 2019 Napisano 24 Październik 2019 11 minut temu, Rafi90 napisał: Jeśli Twój szef Ci tak powiedział to musi być naprawdę głupi i(..) Dlaczego głupi ? Po prostu przedsiębiorczy. Skoro klient twierdzi ,że jego pojazd jest sprawny , a diagnosta się czepia ,to przecież zawsze racja jest po stronie klienta .Odkąd pamiętam takie jest stanowisko szefostwa. Cytuj
Mecher Napisano 24 Październik 2019 Napisano 24 Październik 2019 Takiemu nic nie zasugerujesz, jak jeszcze nie jesteś w stanie mu nic udowodnić, to jesteś w czarnej d... ziurze. "Zdrowiej" zmienić pracodawcę Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.