Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Posiadam na BT pojazd taki jak microcar M.Go
Pojazd jest sprowadzony ze szwecji, w szwedzkim dowodzie wpisana jest kategoria L6e jednakże tylko parametr G wyklucza ten pojazd z bycia pojazdem kategorii L6e
Czy mógłby ktoś podać dane tego pojazdu rozkodowując nr wyciągu ze świadectwa homo? Głównie chodzi o parametr G, ale wszystkie dane się przydadzą
e13*2002/24*0331*00
Dane z dowodu szwedzkiego:
Kategoria: L6e
G-450kg
F1,F2-650kg
Ładowność 200kg
P.1 523cm
P.2- 4kW
V- max: 45km/h

Napisano

W katalogi ITS jest jako L6e z tymi danymi i tak bym to puścił. Z G w przypadku czterokołowców jest problem, bo rozporządzenie mówi o masie pojazdu nieobciążonego, która nie ma w naszym prawie definicji. Dlatego odnosimy się do dyrektyw i regulaminów.

Napisano

@Paprock Wiem, przejrzałem już to wszystko, po prostu chodzi mi o dotarcie do danych z wyciągu homologacji
Bo w Szwedzkim dowodzie "Tjänstevikt: G-450" oznacza masę własną pojazdu, czyli gotowego do jazdy wraz z kierowcą- napełniony do 90% zbiornik z paliwem + kierowca 75 kg.
Nasze przepisy określają jedynie masę pojazdu bez obciążenia- do której chciałem dotrzeć poprzez dane z wyciągu homologacji
 

Napisano

No to ujmij ciężar szofera i wyjdzie bez obciążenia. Gdzie ta ujęta masa miałaby być wpisana?

Ach! Się zapędziłem, bo przecież sto razy już było. :evil:

Napisano

No. Tam też nieźle lawirują. Zaiste przepisy mamy proste. Jedna i druga masa taka sama. Ciekawe na jakiej podstawie? :evil:

Napisano

Jeszcze do tego silnika jest jedna. A tu masy ( nasza G i unijna mniejsze ale identyczne ):silent:

microcar.JPG

----------------------------------------

Jeszcze są dwie ale silniki mniejsze 505, a rzeczowy 523:icon_wink:

  • Lubię 1
Napisano
2 godziny temu, Dominz napisał:

Posiadam na BT pojazd taki jak microcar M.Go

z ciekawości data pierwszej rej? 

Napisano

daty pierwszej rej brak( pojazd ze szwecji) natomiast data oddania samochodu do użytku tj. 2009-06-26

  • 5 years later...
Napisano (edytowane)

Miałem coś takiego ostatnio ale nowszy z 2018 roku. Homologowany według 168/2013.

Dla potomnych numer VIN przed siedzeniem pasażera, trzeba coś w stylu tapicerki odsłonić i na takim pseudo stopniu jest ale ledwo widoczny, małe cyferki i taką technologią kropeczkową, nie wiem czy to nabite czy namalowane ciężko powiedzieć. 

Jako, że nie znam się na tego typu pojazdach to proszę o ocenę naprawy. Moim zdaniem kupa złomu, no ale pytanie jeszcze jak się takie coś naprawia ?? Jest to element ramy. Trzeba cała konstrukcję pojazdu wymienić czy jak ??

IMG20250305184253.jpg

Edytowane przez Logen
Napisano
2 minuty temu, Logen napisał:

Jako, że nie znam się na tego typu pojazdach to proszę o ocenę naprawy. Moim zdaniem kupa złomu, no ale pytanie jeszcze jak się takie coś naprawia ?? Jest to element ramy. Trzeba cała konstrukcję pojazdu wymienić czy jak ??

Jak jeździ tylko na zakupy to może tak być 🙃

Napisano
4 godziny temu, Logen napisał:

proszę o ocenę naprawy.

  Naprawę zrobił spawacz zatrudniony za 30zł/h

1645202216_elrnc5_600.jpg

Wszystkie drogi prowadzą do . . .

... trumny

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.