Dominz Napisano 27 Czerwiec 2019 Napisano 27 Czerwiec 2019 Posiadam na BT pojazd taki jak microcar M.Go Pojazd jest sprowadzony ze szwecji, w szwedzkim dowodzie wpisana jest kategoria L6e jednakże tylko parametr G wyklucza ten pojazd z bycia pojazdem kategorii L6e Czy mógłby ktoś podać dane tego pojazdu rozkodowując nr wyciągu ze świadectwa homo? Głównie chodzi o parametr G, ale wszystkie dane się przydadzą e13*2002/24*0331*00 Dane z dowodu szwedzkiego: Kategoria: L6e G-450kg F1,F2-650kg Ładowność 200kg P.1 523cm P.2- 4kW V- max: 45km/h Cytuj
aboz Napisano 27 Czerwiec 2019 Napisano 27 Czerwiec 2019 W katalogi ITS jest jako L6e z tymi danymi i tak bym to puścił. Z G w przypadku czterokołowców jest problem, bo rozporządzenie mówi o masie pojazdu nieobciążonego, która nie ma w naszym prawie definicji. Dlatego odnosimy się do dyrektyw i regulaminów. Cytuj
Dominz Napisano 27 Czerwiec 2019 Autor Napisano 27 Czerwiec 2019 @Paprock Wiem, przejrzałem już to wszystko, po prostu chodzi mi o dotarcie do danych z wyciągu homologacji Bo w Szwedzkim dowodzie "Tjänstevikt: G-450" oznacza masę własną pojazdu, czyli gotowego do jazdy wraz z kierowcą- napełniony do 90% zbiornik z paliwem + kierowca 75 kg. Nasze przepisy określają jedynie masę pojazdu bez obciążenia- do której chciałem dotrzeć poprzez dane z wyciągu homologacji Cytuj
Paprock Napisano 27 Czerwiec 2019 Napisano 27 Czerwiec 2019 No to ujmij ciężar szofera i wyjdzie bez obciążenia. Gdzie ta ujęta masa miałaby być wpisana? Ach! Się zapędziłem, bo przecież sto razy już było. Cytuj
Paprock Napisano 27 Czerwiec 2019 Napisano 27 Czerwiec 2019 No. Tam też nieźle lawirują. Zaiste przepisy mamy proste. Jedna i druga masa taka sama. Ciekawe na jakiej podstawie? Cytuj
leski66 Napisano 27 Czerwiec 2019 Napisano 27 Czerwiec 2019 Jeszcze do tego silnika jest jedna. A tu masy ( nasza G i unijna mniejsze ale identyczne ) ---------------------------------------- Jeszcze są dwie ale silniki mniejsze 505, a rzeczowy 523 1 Cytuj
duchu Napisano 27 Czerwiec 2019 Napisano 27 Czerwiec 2019 2 godziny temu, Dominz napisał: Posiadam na BT pojazd taki jak microcar M.Go z ciekawości data pierwszej rej? Cytuj
Dominz Napisano 27 Czerwiec 2019 Autor Napisano 27 Czerwiec 2019 daty pierwszej rej brak( pojazd ze szwecji) natomiast data oddania samochodu do użytku tj. 2009-06-26 Cytuj
Logen Napisano 6 Marzec 2025 Napisano 6 Marzec 2025 (edytowane) Miałem coś takiego ostatnio ale nowszy z 2018 roku. Homologowany według 168/2013. Dla potomnych numer VIN przed siedzeniem pasażera, trzeba coś w stylu tapicerki odsłonić i na takim pseudo stopniu jest ale ledwo widoczny, małe cyferki i taką technologią kropeczkową, nie wiem czy to nabite czy namalowane ciężko powiedzieć. Jako, że nie znam się na tego typu pojazdach to proszę o ocenę naprawy. Moim zdaniem kupa złomu, no ale pytanie jeszcze jak się takie coś naprawia ?? Jest to element ramy. Trzeba cała konstrukcję pojazdu wymienić czy jak ?? Edytowane 6 Marzec 2025 przez Logen Cytuj
Ciech_98 Napisano 6 Marzec 2025 Napisano 6 Marzec 2025 2 minuty temu, Logen napisał: Jako, że nie znam się na tego typu pojazdach to proszę o ocenę naprawy. Moim zdaniem kupa złomu, no ale pytanie jeszcze jak się takie coś naprawia ?? Jest to element ramy. Trzeba cała konstrukcję pojazdu wymienić czy jak ?? Jak jeździ tylko na zakupy to może tak być 🙃 Cytuj
Jacdiag Napisano 6 Marzec 2025 Napisano 6 Marzec 2025 4 godziny temu, Logen napisał: proszę o ocenę naprawy. Naprawę zrobił spawacz zatrudniony za 30zł/h Cytuj Wszystkie drogi prowadzą do . . . ... trumny
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.