Skocz do zawartości

Demontaż GAZ/LPG instalacji.


Pastuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie mogę znaleźć tematu. Konkretnej odpowiedzi.

Klient zdemontował Zbiornik i całą instalacje gazową

Jakie badanie powinno wykonać się?

Pojazd ma ważne BT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię jak ma ważne OBT jako dodatkowe (skierowany przez starostwo bądź na wniosek właściciela) identyfikacja i dane. Tam opisuje w uwagach co i jak że klient zdemontował LPG a  w punkcie 2 że nie odpowiada dodatkowym warunkom. No i tyle, nigdy problemu nie było by jakieś WK nie wykreślilo a parędziesiąt takich zaświadczeń już w Polskę poszło. Zaraz pewnie ktoś powie że ZK trzeba by wykonać ale....no właśnie;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, yogi1984 napisał:

Zaraz pewnie ktoś powie że ZK trzeba by wykonać ale....no właśnie

Oczywiście, że powie bo literalnie to tylko ZK wchodzą w rachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, danielg539 napisał:

Oczywiście, że powie bo literalnie to tylko ZK wchodzą w rachubę.

A to zapewne takie same ZK jak przy montażu LPG   wykonujemy?dobra nie ma co od tematu odbiegać:-D

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, yogi1984 napisał:

Ja robię jak ma ważne OBT jako dodatkowe (skierowany przez starostwo bądź na wniosek właściciela) identyfikacja i dane

Robię podobnie i też sporo , nigdy nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Olga napisał:

Chcesz powiedzieć Daniel,  że przy demontażu takie właśnie badanie wykonujesz?  

Najczęściej to WK wykreśla gaz na podstawie oświadczenia właściciela o demontażu instalacji.

Jak klient przyjeżdża na OBT a instalacje ma zdemontowaną to proponuję OBT z wynikiem N ale zwykle kończy się na wcześniejszej wizycie w WK i wykreśleniu gazu na podstawie oświadczenia.

Gdyby klient przyjechał z ważnym OBT ze zdemontowaną instalacją i chciał potwierdzenie tego faktu w postaci badania to wykonał bym ZK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, yogi1984 napisał:

jak ma ważne OBT jako dodatkowe (skierowany przez starostwo bądź na wniosek właściciela) identyfikacja i dane. Tam opisuje w uwagach co i jak że klient zdemontował LPG a  w punkcie 2 że nie odpowiada dodatkowym warunkom.

też tak samo bym zrobił. Ewentualnie podpowiedziałbym klientowi żeby pojechał do WK i na podstawie zaświadczenia może by wykreślili, i być moze by się obyło bez badania dodatkowego na stacji ;) swoją drogą z góry proszę na mnie nie krzyczeć że zapytam - co to za skrót ZK ??? ;) i czy jest może gdzieś na forum wymienione wswzystkie skróty z objaśnieniami ???? ogarniam większość, ale człowiek cały czas się uczy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, yogi1984 napisał:

Ja robię jak ma ważne OBT jako dodatkowe (skierowany przez starostwo bądź na wniosek właściciela) identyfikacja i dane. Tam opisuje w uwagach co i jak że klient zdemontował LPG a  w punkcie 2 że nie odpowiada dodatkowym warunkom. No i tyle, nigdy problemu nie było by jakieś WK nie wykreślilo a parędziesiąt takich zaświadczeń już w Polskę poszło. Zaraz pewnie ktoś powie że ZK trzeba by wykonać ale....no właśnie;);)

Ja robię OBT z wynikiem P (jeśli wszystko jest OK, poza demontażem LPG), a w uwagach wpisuję „zdemontowano instalację zasilania gazem” i w punkcie 2, że nie odpowiada dodatkowym warunkom dla GAZ. Podobnie robię z hakiem i nigdy się mnie nie czepiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rewers napisał:

Ja robię OBT z wynikiem P (jeśli wszystko jest OK, poza demontażem LPG), a w uwagach wpisuję „zdemontowano instalację zasilania gazem” i w punkcie 2, że nie odpowiada dodatkowym warunkom dla GAZ.

Przy takiej metodzie postępowania to większość kierowców po roku wróci bez wykreślonej adnotacji, bo zapewne dostaną znów P z adnotacją.

Skoro brak adnotacji to wynik N to i zbędna adnotacja powinna oznaczać N, ale wprost z przepisów to nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem szczątkowego haka, czyli bez tabliczki, kuli i instalacji elektrycznej. W dowodzie HAK. Klient mówił, że haka nie używa. W związku z powyższym opisałem w zaświadczeniu, że hak zdemontowano. Dałem P bo poza tym było wszystko OK i kazałem mu iść do WK celem wykreślenia haka. Czy poszedł nie wiem okaże się w przyszłym roku jak przyjedzie ponownie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, danielg539 napisał:

Przy takiej metodzie postępowania to większość kierowców po roku wróci bez wykreślonej adnotacji,

No masz rację,może wrócić ale niestety istnieje też  prawdopodobieństwo że jak mu wykonasz ZK to tak samo podejdzie do tematu jak z opisem przy OBT lub Dodatkowym BT czyli krótko mówiąc może to wszystko olać ciepłym mo.....:wink: . 

 

29 minut temu, rewers napisał:

Ja robię OBT z wynikiem P (jeśli wszystko jest OK, poza demontażem LPG), a w uwagach wpisuję „zdemontowano instalację zasilania gazem” i w punkcie 2, że nie odpowiada dodatkowym warunkom dla GAZ. 

A jak finansowo do tego podchodzisz,samo 99 czy 162zl?. Bo ja przyznam że robię tak samo i troszkę z tym mam problem. Zasadne by było 162 ale czy oby na pewno?

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja, żeby nie wypaść z rynku (pskp), jeżeli OBT i zdemontowany gaz, to 99 zł i wynik N, jeżeli tylko DBT, to ustalenie danych na wniosek 61 zł, wynik N. analogicznie czynię  przy Taxi, L-ce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.